آغاز به کار دهمین جشنواره بین‌المللی «سینما حقیقت» / یکشنبه 14 آذر

به گزارش آقای تبلیغات به نقل از ایرنا مراسم افتتاحیه دهمین جشنواره بین‌المللی «سینما حقیقت» امروز یکشنبه 14 آذر با حضور مستندسازان در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد.


در این مراسم سید محمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر این جشنواره و فرید فرخنده‌کیش مدیرعامل انجمن سینمای جوانان حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم طباطبایی‌نژاد دبیر جشنواره اظهار داشت: مراسم افتتاحیه این جشنواره به شکل مرسوم جشنواره‌های دیگر برگزار نشده است و ما امسال در جمعی خودمانی مراسم افتتاحیه را برگزار می‌کنیم.

منوچهر طیاب مستندساز پیشکسوت سینمای ایران نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در جشنواره‌های خارجی از آثار مستند ایرانی استقبال زیادی می‌شود، گفت: خارجی ها بسیاری دوست دارند که بدانند سینمای مستند ایران چه چیز دارد و این توجه به مستند ایران را افزایش داده است.

وی افزود: در واقع مخاطبان بین‌المللی سینما دو نگاه به ایران دارند؛ اول اینکه ایران را کشوری با فرهنگ چند هزار ساله می‌دانند و می‌خواهند بدانند که در ایران چه اتفاق‌هایی می‌افتد و دوم اینکه می‌خواهند بدانند ما در این کشور چه می‌کنیم.

این مستندساز پیشکسوت افزود: سینمای مستند ایران شرایطی را فراهم می‌کند که مردم خارج از مرزهای ایران با زندگی ما روبرو شوند و بدانند که نقاط منفی و مثبت ما چه چیز است.

طیاب گفت: سینمای مستند ما را به واقعیت نزدیک می‌کند و امیدوارم جشنواره «سینما حقیقت» نیز تلاش خود را در این راه بیشتر کند و برنامه‌ریزان این حوزه نیز توجه ویژه‌ای به سینمای مستند داشته باشند. ما در ایران نیروهای جوان و علاقه‌مند بسیاری داریم که می‌خواهند در حوزه سینمای مستند ورود پیدا کنند.

در پایان این مراسم طیاب کیک 10 سالگی دهمین جشنواره «سینما حقیقت» را بُرش زد.

دهمین دوره‌ جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستند ایران «سینماحقیقت» از امروز یکشنبه 14 آذر آغاز و تا 21 آذرماه در پردیس سینمایی چارسو ادامه خواهد شد.


انتهای پیام /

منبع : ایرنا
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top