کرخت شدن دانشجویان؛ دلیل ناکارآمدی نشریات/ دوشنبه 15 آذر

 

«مشکل اصلی ناکارآمدی نشریات، کرخت شدن و کم‌دغدغه شدن دانشجویان نسبت به مسائل کشور است

به گزارش اقای تبلیغات به نقل از ایسنا ناصر آراسته، مدیر مسؤول سابق نشریه دانشجویی «سپیدار» دانشگاه تهران با اشاره به ماهیت و اهداف نشریات دانشجویی گفت: هدف یک نشریه دانشجویی، انتقال آرمان‌ها و دغدغه‌های جنبش دانشجویی است. یکی از ابزارهای جنبش دانشجویی برای انتقال آرمان‌ها و اهداف و مسائل اصلی کشور نشریات دانشجویی است که می‌تواند منعکس‌کننده نظرات و باورهای دانشجویان باشد.

 

ناصر آراسته با اعتقاد به ناکارآمدی نشریات فعلی گفت: برخی بر این باور هستند که ناکارآمدی نشریات به جهت موانع اجرایی و ساز و کارهای نظارتی است، اما به نظر من این موانع برای فعالیت نشریات غیر واقعی است و بیشتر بهانه به نظر می‌رسد و مشکل اصلی کرخت شدن و کم دغدغه شدن دانشجویان نسبت به مسائل اصلی کشور است.

 

او با اشاره به محدودیت‌های نشریات گفت: معمولا در همه دولت‌ها و روسای دانشگاه‌ها محدودیت‌هایی برای نشریات صورت پذیرفته اما نمی‌توان علت ناکارآمدی این نشریات دانشجویی را به این محدودیت‌ها مرتبط کرد، دانشجوی دغدغه‌مند اگر آرمان حقیقی را درست تشحیص داده باشد، هیچ مانعی نمی‌تواند در ابراز عقاید او خلل ایجاد کند، در غیر این صورت اگر یک نشریه قرار باشد که پیاده نظام یک حزب یا جریان سیاسی باشد طبیعی است که محدودیت‌هایی بر سر راه او قرار گیرد.

 

او افزود: دانشجویان فعال در تشکل‌های دانشجویی از مسائل اصلی جامعه دور شده و درگیر حواشی خود ساخته شده‌اند و این مشکل برای بیشتر تشکل‌های دانشجویی صدق می‌کند.

 

این مدیر مسؤول سابق با اشاره به راه‌حلی برای بهبود وضع نشریات بیان کرد: نشریه‌های دانشجویی باید منعکس‌کننده چالش‌های اصلی کشور باشند.

 

او افزود: نشریه‌ها باید مشکلات کشور را ببینند و این مشکلات را در مطالب خود منعکس کنند اما اگر نشریه‌ای با دردهای اجتماع و کشور و موانعی که بر سر اهداف و باورهای ملت قرار دارد، آشنا نباشد و آن را منعکس نکند، دیده نخواهد شد. گاهی نشریات صرفا منعکس‌کننده تفکرات و دغدغه‌های یک گروه سیاسی می‌شوند و از همین‌رو عجیب نیست که این نشریات جایگاهی در جامعه نداشته باشند.

 

آراسته در پایان بیان کرد: مشاهده برخی برنامه های 16 آذر امسال می تواند گواه کرختی و کم دغدغه شدن تشکل‌های دانشجویی باشد. زمانی که یک تشکل روز هویتی خود را بخواهد با طنز و خوش‌گذرانی و برگزاری برنامه های کمدی به سر کند، از جامعه خود فرسنگ‌ها فاصله دارد.Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top