همایش شرق‌شناسی و مطالعات ایرانی در هند برگزار می‌شود/سه شنبه 7 دی

دومین همایش بین‌المللی شرق شناسی و مطالعات ایرانی توسط مرکز تحقیقات زبان فارسی دانشگاه اسلامی علیگر هندوستان و مؤسسۀ سفیران فرهنگی مبین ایران، از یازدهم تا سیزدهم اسفندماه ۱۳۹۵ در محل دانشگاه علیگر هند برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان تا 10 دی فرصت دارند در این همایش ثبت‌نام و آثار و مقالات خود را ارسال کنند. مقالات ارسال شده 10 روز بعد داوری و نتیجه آن به متقاضیان اعلام می‌شود. افرادی که بدون مقاله علاقه‌مند به شرکت در این همایش هستند نیز باید تا 10 بهمن در دبیرخانه همایش ثبت‌نام کنند.

این همایش دارای دو محور ویژه و سمپوزیوم تخصصی در حوزۀ شرق‌شناسی، تاریخ و زبان فارسی با عنوان های «بررسی آثار و اندیشه‌های بیدل دهلوی» و «بررسی آراء و نظریات مستشرقان و اندیشمندان اسلامی» است. همچنین در این همایش کارگاه «آموزش تاریخ، تمدن و نسخه‌شناسی درهند» برای علاقه‌مندان برگزار می‌شود. از دیگر برنامه‌‌ها و محورهای مهم این همایش می‌توان به هم‌اندیشی بین‌المللی در زمینۀ راهکارهای توسعۀ زبان فارسی در دنیای علم اشاره کرد.

دبیرخانه مرکزی دومین همایش بین‌المللی شرق‌شناسی و مطالعات ایرانی در ایران است. این کنفرانس در کشورهای هند، تاجیکستان و افغانستان نیز دبیرخانه دارد.

هم‌اندیشی بین‌المللی در زمینه راهکارهای توسعه زبان فارسی در دنیای علم یکی از برنامه‌های این کنفرانس است که از دو مقاله برتر آن، با لوح و تندیس تقدیر می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری مهر
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top