پایان دهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران زمین در گرگان/ دوشنبه 13 دی

در آیین پایانی جشنواره که با استقبال جمع زیادی از مردم گلستان همراه بود، مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از مسئولان استان نیز حضور داشتند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان در این مراسم گفت که جشنواره امسال به دلیل همزمانی با پایان سال میلادی، حضور کم شمار مهمانان خارجی را با خود داشت ولی اقوام ساکن در کشور حضوری فعال داشتند بطوری که موسیقی سنتی اقوام 16 استان طی چند شب برگزاری با اسقبال مردم همراه بود.

ابراهیم کریمی اضافه کرد: همچنین عرضه صنایع دستی تولیدی هنرمندان 27 استان کشور از جمله برنامه های جنبی جشنواره اقوام در گرگان بود که رشد 120 درصدی فروش را نسبت به سال قبل از آن خود کرد.

به گفته وی در این جشنواره 67 هنرمند از 27 استان، 93 هنرمند از گلستان و 45 هنرمند از 15 روستای هدف گردشگری گلستان شرکت داشتند.

وی ادامه داد: حضور 14 روستای هدف گردشگری استان گلستان و معرفی توانمندی صنایع دستی آن از ویژگی های جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین در گرگان بود.

همچنین 6 فروشگاه و 5 تعاونی صنایع دستی محصولات تولیدی هنرمندان داخلی کشورمان را در معرض نمایش و فروش گذاشتند.

استان گلستان با حدود یک میلیون و 900 هزار نفر جمعیت به دلیل تنوع اقلیم اعم از دریا، جنگل، دشت، کوهستان و بیابان و نیز تعدد اقوام، مذاهب و نژادها به نگارستان ایران مشهور است.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top