مقام ارشد یک شرکت آلمانی:تحریم سبب تحول سیستم بانکی ایران درطراحی فناوری های جدید شد / چهارشنبه 04 فروردین


مسئول ارشد استراتژی شرکت بین المللی ترکسپی(Traxpay) آلمان گفت: سیستم بانکی ایران با وجود سال ها تحریم، نه تنها دچار عقب ماندگی از سیستم های جهانی نشد بلکه فناوری های بروز را طراحی کرد و خود اتکا شد.

 

به گزارش آقای تبلیغات به نقل از خبرگزاری ایرنا «مارکوس راپرکت» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به حضور در دومین همایش بانکداری و تجاری ایران و اروپا در تهران اشاره کرد وافزود: آنچه درمدت حضور خود در تهران متوجه شدیم این است که با وجود تحریم، بسیاری از برنامه ها و نرم افزارهای بانکی و فناوری اطلاعات بروز در جهان، در ایران طراحی و مشابه سازی شده و در حال استفاده است.

راپراکت افزود: ایران سیستم هایی را طراحی کرده و پیشرفت های قابل ملاحظه ای دربخش بانکی داشته است؛ سیستم هایی مانند شاپرک، چکاوک و ساتنا که تقریبا مشابه نمونه هایی است که ما استفاده می کنیم.

مسئول ارشد استراتژی شرکت بین المللی ترکسپی آلمان ادامه داد: درکارگاه هایی که درطول این همایش برگزارشد، یکی از اهداف، آشنایی با این سیستم های محلی و تطبیق آنها با برنامه های استاندارد مورد قبول سوئیفت است.

وی یکی ازشرایط بانک ها برای اتصال به شبکه بانکی بین المللی (سوئیفت) را رعایت استانداردها و قوانین بین المللی در زمینه شفاف سازی و مسائلی از قبیل مبارزه با پولشویی بیان کرد.

«رحیم فرامرزی» مدیرامور بین الملل بانک مشترک ایران و ونزوئلا نیز در این رابطه به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: مشابه مقررات و استانداردهای بانکی و تجاری مورد قبول سوئیفت در ایران نیز اجرا می شود و بانک ها مرتب گزارش می دهند، اما این شرایط در بانک ها متفاوت است و در قالب فرمت مورد قبول سوئیفت نیست و باید با آن تطبیق شود.

وی افزود: به عنوان نمونه، ایران در مساله مبارزه با پولشویی، مقررات صندوق بین المللی پول (IMF) را اجرا می کند.

وی ادامه داد: هم اکنون بانک های ایرانی از طریق بانک مرکزی به سوئیفت وصل هستند اما اگر استاندارهای مورد نظر سوئیفت را برقرار نکنند نمی توانند به طور مستقل به این شبکه بین المللی ارتباط بین بانکی وصل شوند.

مدیر امور بین الملل بانک مشترک ایران و ونزوئلا، موانع متصل شدن به سوئیفت را دو دسته «اصلی و روانی» اعلام کرد و افزود: بانک های ایران می توانند به سرعت موانع اصلی را برطرف کنند اما از میان برداشتن موانع روانی که به دلیل اتهام های ناروا نسبت به ایران شکل گرفته است، مدتی طول خواهد کشید.

به گزارش ایرنا، شرکت بین المللی ترکسپی آلمان در سال 2009 تاسیس شده و در جهان از پیشتازان عرصه تامین امنیت نقل و انتقال اطلاعات مربوط به مبادلات مالی و جابه جایی پول با استفاده از نرم افزارهای شرکتی و برنامه های پرداختی بی.تو.بی (business to business) است.

دومین همایش بانکداری و تجارت ایران-اروپا، 15 تا 17 اسفند در تهران برگزارشد.

انتهای پیام /

منبع : خبرگزاری ایرنا

 
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top