آغاز بررسی كلیات لایحه بودجه سال 95 كل كشور در مجلس/ یکشنبه 22 فروردین

نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیدگی به كلیات لایحه بودجه سال 95 كل كشور را صبح یكشنبه در مجلس شورای اسلامی آغاز كردند.

به گزارش آقای تبلیغات به نقل از خبرگزاری ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز یكشنبه رسیدگی به كلیات لایحه بودجه سال 95 كل كشور را آغاز كردند، نمایندگان پس از تصویب كلیات این لایحه، وارد بررسی جزییات آن می شوند.

مهرداد بذرپاش عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام كرد 10 نفر موافق و 10 نفر مخالف برای كلیات لایحه بودجه سال 95 صحبت می كنند.

میرقسمت موسوی، محمد حسین میرمحمدی، عبدالرحمن رستمیان، نادر قاضی پور، مهرداد لاهوتی،‌عوض حیدرپور،‌محسن علیمردانی،‌حسن كامران، سید مهدی موسوی نژا و علیرضا سلیمی به عنوان نمایندگان مخالف و محمد حسین قربانی،‌ اسماعیل جلیلی، محمد رضا تابش، ‌ناصر موسوی لارگانی، عبدالرضا مصری،‌ عبدالرضا ثروتی، نگهبان سلامی، محمد قسیم عثمانی، ‌كمال الدین پیرموذن و رمضانعلی سبحانی فر به عنوان موافقان كلیات لایحه بودجه 95 اعلام نظر می كنند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری لوایح بودجه سال 1395كل كشور و برنامه ششم توسعه را 27 دی ماه تقدیم مجلس شورای اسلامی كرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی اسفندماه پیشنهادهای خود را درمورد این لایحه به كمیسیون های تخصصی مجلس ارائه كردند و سپس بررسی لایحه بودجه سال 95 كل كشور در كمیسیون های تخصصی مجلس و كمیسیون تلفیق آغاز شد.

رسیدگی به لایحه بودجه سال 1395 در روزهای پایانی اسفند در كمیسیون تلفیق پایان یافت و پس از پایان بررسی در این كمیسیون ، لایحه بودجه سال جاری به جلسه علنی مجلس ارجاع شد.

بر اساس ماده 186 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس از زمان چاپ و توزیع لایحه بودجه سالانه كل كشور و پیوست‏ها و سوابق آن تا مدت ده روز مي‏توانند پیشنهادهاي خود را به كمیسیون‏هاي تخصصي مجلس تقدیم كنند، كمیسیون‏هاي تخصصي موظفند حداكثر تا پانزده روز پس از چاپ و توزیع لایحه، گزارش خود را به كمیسیون تلفیق تقدیم كنند.

كمیسیون تلفیق موظف است حداكثر ظرف پانزده روز پس از پایان مهلت گزارش كمیسیون تخصصی، ضمن رسیدگي به گزارش كمیسیون‏هاي تخصصي گزارش نهائي خود را تنظیم و به مجلس شوراي اسلامي تقدیم نماید. مهلت رسیدگی كمیسیون تلفیق حداكثر تا پانزده روز با موافقت هیأت رئیسه قابل تمدید است.

در جلسه علني، پس از رسیدگي به كلیات بودجه و تصویب آن، به پیشنهادهاي مربوط به درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار بودجه عمومي دولت رسیدگي و سقف آن به‏تصویب خواهد رسید. پس از آن پیشنهادهاي مربوط به تبصره‏ها و ردیفها رسیدگي مي‏شود.

همچنین در جلسه علني، تنها پیشنهادهایي كه توسط نمایندگان و كمیسیون‏ها در زمان مقرر دریافت و به چاپ رسیده، مشروط به عدم مغایرت با قانون برنامه، قابل طرح مي‏باشد. پیشنهادهایی كه منبع درآمد مشخصی نداشته باشد قابل طرح نخواهد بود و پیشنهادهایی كه مازاد بر سرجمع نباشد زمانی قابل طرح است كه ردیف مشخص جایگزین را معین كند. تشخیص موارد مذكور با رئیس جلسه خواهد بود.

درصورت عدم تصویب كلیات لایحه بودجه، فقط برای یك‌بار موضوع به كمیسیون تلفیق ارجاع می‌شود تا حداكثر ظرف هفتاد و دو ساعت گزارش اصلاحی خود را به مجلس ارائه نماید.

بر اساس ماده 187 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، جلسات مجلس برای رسیدگی به بودجه سالانه باید بلاانقطاع در كلیه ایام هفته غیراز جمعه و تعطیلات رسمي، حداقل روزي چهار ساعت منعقد گردد و تا موقعي كه شور و مذاكره پایان نیافته و رأي مجلس أخذ نشده است از دستور خارج نمي‏شود و هیچ لایحه یا طرح دیگر نمي‏تواند مطرح باشد مگر لایحه یك یا چنددوازدهم بودجه درصورت ضرورت.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری ایرنا


 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top