آمادگی سامانه هوشمند سوخت برای سهمیه بندی بنزین/منتظر تصمیم دولت هستیم/ دوشنبه 6 ارديبهشتبه گزارش آقای تبلیغات به نقل از ایرنا سیدناصر سجادی روز دوشنبه درباره روند اجرای مصوبه مجلس برای سهمیه بندی و دو نرخی كردن بنزین، افزود: این مصوبه باید به تایید شورای نگهبان رسیده و توسط دولت ابلاغ شود تا جنبه اجرایی پیدا كند.

مدیرعامل شركت ملی پخش فراورده های نفتی با بیان اینكه براساس مصوبه مجلس، بنزین دونرخی خواهد شد، ادامه داد: موافق دو نرخی شدن بنزین نیستیم زیرا فسادآور بوده و مشكلاتی را ایجاد خواهد كرد.

وی درباره میزان سهمیه و نرخ گذاری بنزین گفت: جزئیات مربوط به تعیین نرخ بنزین و میزان سهمیه برعهده دولت گذاشته شده، كه كارشناسان در حال بررسی این موضوع هستند.

مدیرعامل شركت ملی پخش فراورده های نفتی درباره آمادگی سامانه هوشمند سوخت برای دو نرخی كردن بنزین، افزود: سامانه محدودیتی برای اجرای سهمیه بندی و دو نرخی كردن بنزین ندارد، زیرا در گذشته این شیوه را انجام می دادیم.

سجادی با بیهوده دانستن سهمیه بندی و دو نرخی كردن بنزین گفت: در گذشته بنزین با هدف اصلاح قیمت ها، كنترل میزان مصرف و جلوگیری از قاچاق سوخت راه اندازی شده و توانست به همه اهداف دست پیدا كند.

مدیرعامل شركت ملی پخش فراورده های نفتی با بیان اینكه جاذبه قاچاق بنزین كاهش یافته است، اضافه كرد: اكنون بنزین لیتری 10 هزار ریال به فروش می رسد كه جذابیتی برای قاچاقچیان ندارد.

به گزارش ایرنا، دولت از بهار سال گذشته، سهمیه بندی بنزین را حذف و بر این اساس، بنزین تك نرخی (هر لیتر بنزین معمولی 10 هزار ریال) شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی هفته گذشته و در بررسی لایحه بودجه 95 به پیشنهادی رای دادند كه بر اساس آن نرخ بنزین پلكانی افزایش می یابد. البته این مصوبه با انتقادهایی همراه بود و در نتیجه برای بررسی بیشتر به كمیسیون تلفیق مجلس ارجاع داده شد.

درنهایت این طرح، دوباره با اعمال اصلاحاتی در صحن مجلس به تصویب رسید كه بر اساس آن، در سال 1395 بنزین به صورت دو نرخی و با استفاده از كارت هوشمند سوخت عرضه می شود.

انتهای پیام /

منبع : ایرناALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top