هك سوئیفت و سرقت 81 میلیون دلاری / چهارشنبه 8 اردیبهشتشبكه مالی جهانی، سوئیفت، كه بانك ها از آن برای نقل و انتقال میلیاردها دلار در روز استفاده می كنند، ضمن اذعان به هك این سیستم مالی، به مشتریان خود درباره یكسری از حوادث سایبری اخیر و ورود هكرها به این سیستم و سرقت 81 میلیون دلاری از بانك مركزی بنگلادش هشدار داد.

 

به گزارش آقای تبلیغات هك سوئیفت وقتی برملا شد كه مجریان قانون در بنگلادش و سایر كشورها پس از تحقیق، به سرقت سایبری 81 میلیون دلاری حساب بانك مركزی بنگلادش در بانك مركزی فدرال نیویورك پی بردند.

سوئیفت این توطئه را كه هكرها با هدف اختفای هرگونه مدركی در رابطه با این انتقال غیرقانونی، نرم افزار سوئیفت كامپیوترهای بانك بنگلادش را تغییر داده بودند، تایید كرد.

سوئیفت با صدور بیانیه ای اذعان كرد كه حمله سایبری به بانك بنگلاش، تنها حمله انجام شده، نبود بلكه چندین توطئه مجرمانه اخیر نیز وجود داشت كه هدف آنها استفاده از این سیستم جهانی بود كه از سوی حدود 11 هزار موسسه مالی استفاده می شود.

در هشدار سوئیفت به مشتریان آمده است: سوئیفت از شماری از حوادث سایبری اخیر كه از سوی هكرهای داخلی و یا خارجی برای ابلاغ پیام های سوئیفت از دفاتر موسسات مالی، رایانه ها و یا ایستگاه های كاری متصل به ارتباط داخلی شان با شبكه سوئیفت صورت گرفت، اطلاع داریم.

سوئیفت در بیانیه هشدار خود، نامی از قربانیان و یا مبلغ سرقت شده این حملات سایبری به میان نیاورد.

سوئیفت یا همان جامعه ارتباطات مالی بین بانكی تحت مالكیت 3 هزار موسسه بانكی قرار دارد.

سوئیفت، روز دوشنبه، پس از سرقت هكرها از بانك بنگلادش، با هدف خنثی كردن بدافزاری كه پژوهشگران امنیتی می گویند، هكرها احتمالا در سرقت از بانك بنگلادش استفاده كردند، نرم افزاری را كه بانك ها برای دسترسی به شبكه اش استفاده می كنند، به روز رسانی كرد.

به گفته یكی از مشاوران امنیت بانكی، هكرها به خاطر سرقت مبالغ هنگفت به سوئیفت و سایر سیستم های پیام مالی روی آوردند.

سوئیفت به مشتریان خود اطلاع داد كه هدف از این نرم افزار به روز رسانی شده كه باید تا 12 ماه مه نصب شود، كمك به بانك ها در شناسایی مواقعی است كه هكرها برای اختفای ردپای خود تلاش می كنند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری ایرنا

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top