5 هزار و 300 میلیارد تومان به بخش فرهنگ در سال 94 پرداخت شده است/ سه شنبه 18 خرداد

محمد باقر نوبخت روز سه شنبه در نشست خبری خود با اشاره به چند خبر مهم در زمینه اقتصادی افزود: در سال گذشته بالغ بر 5 هزار و 300 میلیارد تومان اعتبارات فرهنگی از سوی دولت پرداخت شد که از این رقم 75 درصد مربوط به بخش غیردولتی می شد.


به گزارش آقای تبلیغات،  سخنگوی دولت از پرداخت 5 هزار و 300 میلیارد تومان به بخش فرهنگی در سال 94 خبر داد و گفت: باید نسبت به نهادهای غیر دولتی که از اعتبارات دولتی استفاده می کنند ولی برون داد آن عدم رضایت رهبر معظم انقلاب است، نظارت دقیق تری صورت گیرد.

وی افزود: امیدواریم با مسئولان بخش فرهنگ در دولت هماهنگی های لازم صورت گیرد تا نظارت دقیق تری در این زمینه به عمل آید. همه، مخاطب بیانات مقام معظم رهبری هستیم و دولت به نوبه خود در جهت اهتمام ارتقای جایگاه فرهنگی کشور پیگیری خواهد کرد.

رونق بازار مسکن/دومین سرمایه گذاری مستقیم خارجی

سخنگوی دولت در خصوص بخش سرمایه گذاری مستقیم خارجی اظهار داشت: دومین سرمایه گذاری مستقیم خارجی هفته گذشته برای احداث پنج هزار مگاوات انرژی الکتریکی به ارزش 4.2 میلیارد دلار نهایی شد که در جنوب اهواز، دهلران، ساوه، سوفیان و بناب عملیات اجرایی آن شروع شده است و دولت ایران در این سرمایه گذاری برای منابع مالی تعهد تضمینی ندارد.

نوبخت با اشاره به رونق نسبی در بازار مسکن نیز گفت: طی دو ماهه فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری برای واحد های مسکونی آپارتمانی از جهت تعداد معاملات و ارزش معاملات رشد حاصل شده است.

وی افزود: در فروردین ماه تعداد معاملات 19 درصد و ارزش معاملات واحدهای مسکونی آپارتمانی 33.4 درصد رشد داشته است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اضافه کرد: از اردیبهشت ماه سال جاری نیز تعداد معاملات 0.7 درصد و ارزش معاملات 5.1 درصد رشد داشته است که در مجموع در دوماهه اول سال جاری معاملات آپارتمانی 12 درصد رشد را نشان می دهد.

پرداخت 160 میلیارد تومان برای یارانه غیر نقدی در ماه مبارک رمضان

نوبخت همچنین در خصوص پرداخت یارانه غیرنقدی نیز اظهار داشت: علاوه بر پرداخت یارانه های نقدی به همه خانواده های مشمول دریافت یارانه ، یارانه غیر نقدی نیز به صورت سبد غذایی در ماه مبارک رمضان با پرداخت 160 میلیارد تومان به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دستور رییس جمهوری در حال اجرا است.

وی در پاسخ به این سوال که مدیر خزانه داری آمریکا اظهار داشته که تحریم های بانکی ایران به قوت خود باقی است، گفت: امروز شاهد آن هستیم تحریم های نفتی و بانکی که مربوط به بحث هسته ای ایران بود لغو شده و در حال حاضر اجازه صادرات نفت به بیش از دو برابر رشد یافته است.

سخنگوی دولت افزود: سرمایه گذاری های مستقیم خارجی نشانگر آن است که تحریم های بانکی لغو شده و این اقدامات باید سرعت بیشتری بگیرد. نگاه دولتمردان آمریکا به مقوله غیر هسته ای ایران اعتباری ندارد ولی در خصوص موضوع برجام اتفاقات صورت گرفته به صورت عدد و رقم قابل مشهود است.

خرید 118 هواپیمای ایرباس در شورای اقتصاد/هیچ یک از تحریم های آمریکایی را به رسمیت نمی شناسیم

نوبخت در پاسخ به اینکه گفته می شود موضوع خرید 118 فروند هواپیمای ایرباس منتفی شده است نیز گفت: این موضوع مسیری را باید طی و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران شورای اقتصاد باید آن را تایید کند که در حال حاضر مطالعات آن از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام شده و مورد تایید قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص خرید این هواپیماها دولت تضمینی پرداخت نخواهد کرد و در حال حاضر این طرح آماده مطرح شدن در شورای اقتصاد است و نظر سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز نسبت به آن مثبت بوده است.

سخنگوی دولت افزود: هیچ یک از تحریم های غیرعادلانه و غیر انسانی که آمریکایی ها برای ایران ایجاد کرده اند را به رسمیت نمی شناسیم.

نوبخت تاکید کرد: نهادهای اروپایی و شرکت هایی که قرار است با ایران فعالیت اقتصادی کنند، نباید بیش از این احتیاط کنند و مقامات ارشد کشور آمریکا نیز بارها در این زمینه خواستار سرعت بخشی برای همکاری های اقتصادی با ایران بوده اند.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا


 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top