تغییر زیر ساخت های ارتباطی از انتقال صوت به داده / سه شنبه 1 تیر

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ایران زیرساخت کشور از صوت به داده را بسیار مهم ارزیابی کرد که تحول های بیشتری را به همراه خواهد داشت.

به گزارش آقای تبلیغات ، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ایران گفت: زیرساخت های ارتباطی کشور تاکنون برای انتقال صوت طراحی و اجرا شده بود که اکنون با بازطراحی برای انتقال داده (دیتا) آماده می شود.

«محمدجواد آذری جهرمی» ، با اعلام این که تا پیش از این زیرساخت کشور بیشتر برای انتقال صوت استانی و بین استانی طراحی و به مرحله اجرا درآمده بود، افزود: برای تغییر در این روند اقدام هایی شده است که کمک می کند داده (دیتا) نیز از شبکه زیرساخت کشور به راحتی انتقال یابد.

آذری جهرمی اجرای بیش از 13 هزار کیلومتر فیبر نوری در کشور را یکی از این اقدام ها برشمرد و گفت: اکنون نیز اجرای 10 هزارکیلومتر فیبر نوری دیگر در دست اقدام است تا شبکه زیرساخت را برای انتقال داده (دیتا) آماده کند.

فیبر نوری دارای پهنای باند بسیار بالاتر از کابل‌های معمولی است. با فیبر نوری می‌توان تصویر، صوت و داده‌های دیگر با پهنای باند بالا تا 10 گیگابیت بر ثانیه و بالاتر را براحتی انتقال داد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه این گفت وگو با اشاره به این که ظرفیت شبکه داخلی آی پی (IP) کشور در آغاز کار دولت یازدهم نزدیک به 600 گیگابیت بر ثانیه بوده است، گفت: اکنون این ظرفیت به چهار هزار گیگابیت بر ثانیه رسیده است.

آی.پی یا IP address مخفف عبارت Internet Protocol address یا نشانی پروتکل های اینترنت (شبکه جهانی) است که به صورت یک سری اعداد با قاعده، به هر وسیله ای (اعم از کامپیوتر، تلفن همراه، چاپگر و...) که به شبکه وب متصل شود، اختصاص داده می شود.

آی.پی یک شماره شناسایی یکتا برای یک ارتباط تحت وب است که با آن رایانه های مختلف (یا سرورهای گوناگون) در شبکه گسترده وب از هم بازشناخته می شوند.

به گفته مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ایران، بخش اینترنت کشور نیز متناسب با نیازهای تازه مردم توسعه های بسیار زیادی داشته که بی سابقه بوده است.

آذری جهرمی در ادامه افزود: اکنون ظرفیت انتقال داخلی کشور نیز با هدف تحقق شبکه ملی اطلاعات رشد 10 برابری یافته است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ایران به ایجاد کل شاهراه های فیبرنوری (بک بن های) لازم برای شرکت های فعال در بخش تلفن همراه و ثابت اشاره کرد و یادآور شد: اکنون این بک بن ها در دسترس شرکت ها قرار گرفته است و آنها می توانند خدمات خود را بر اساس آن ارایه کنند.

به گفته وی، توسعه های ایجاد شده در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات و در سه سال فعالیت دولت یازدهم شاید در برخی موارد پنج برابر روند طی شده از آغاز انقلاب بوده که دلیل آن نیز بزرگ شدن اندازه بازار است.

آذری جهرمی یکی از اتفاق های رخ داده در شبکه زیر ساخت کشور را توسعه لایه اکسس (پایگاه داده ها) متناسب با اکسسی که در شرکت های تلفن همراه و ثابت انجام می شود عنوان کرد.

معاون وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: اکنون در لایه انتقال و آی پی نیز همین توسعه ها رخ داده تا متناسب با پاسخگویی برای نیازمندی های کاربران کشور باشد.

پیش از این محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش ظرفیت شبکه انتقال کشور از 800 گیگابیت به سه هزار و 300 گیگابیت خبر داده و گفته بود 2500 میلیارد ریال برای این پروژه به غیر از آنچه پیش از این هزینه شده، سرمایه گذاری صورت گرفته است.


انتهای پیام/

منبع: ایرنا 
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top