دبیر شورای امنیت ملی با وزیر دفاع روسیه دیدار کرد / سه شنبه 8 تیر

شمخانی هماهنگ کننده همکاری های سیاسی، امنیتی و دفاعی روسیه و ایران در باره سوریه در دیدار با شویگو تحولات چند ماه گذشته و همچنین هماهنگی های دوجانبه برای حل سیاسی بحران این کشور را بررسی کردند.

به گزارش اقای تبلیغات ، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز (دوشنبه) در مسکو با سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در باره مسائل مختلف از جمله همکاری های تهران و مسکو، اوضاع منطقه ای و سوریه مذاکره کرد.

ماه گذشته نیز در جریان نشست سه جانبه وزیران دفاع ایران، روسیه و سوریه برای بررسی راهکارهای مبارزه با تروریسم در این کشور، شویگو با دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار و مذاکره کرد.

از پنج سال پیش همزمان با آغاز پروژه غربی عربی بویژه از سوی آمریکا و عربستان علیه حکومت سوریه، ایران و روسیه با همگرایی سیاست ها و ابتکارهای دیپلماتیک خود اعلام کردند که این بحران هیچ راه حل نظامی ندارد و استفاده ابزاری از تروریست ها فقط به بحرانی تر شدن شرایط منجر می شود.

با توجه به زمین گیر شدن گروه های تروریستی ضد سوری بویژه داعش و جبهه النصره از ماه های پایانی سال 94 بر اثر پیشروی نظامیان سوری، مقاومت مردمی و بمباران های نیروی هوافضای روسیه، آمریکا و گروه کشورهای ضد سوری پیشنهاد روسیه برای برقراری آتش بس را پذیرفتند که عملی شد.

انتهای پیام/

منبع : ایرنا


 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top