بررسی حادثه آتش سوزی پتروشیمی بو علی در کمسیون انرژی مجلس / شنبه 19 تیر

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی با تشریح علل آتش سوزی پتروشیمی بوعلی افزود: نشت گاز در یکی از حوض ها سبب شعله ور شدن مواد چاه شد که تیم اطفای حریق با کار بی وقفه ابتدای صبح آتش سوزی را مهار کرد اما متاسفانه به دلیل وزش باد حدود ساعت 11 صبح بار دیگر در یک حوض جدید آتش سوزی جدیدی رخ داد.

 

به گزارش آقای تبلیغات، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی ابعاد حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی در جلسه روز یکشنبه این کمیسیون خود خبر داد و گفت: خوشبختانه این آتش سوزی هیچگونه خسارت جانی نداشته اما خسارات مالی فراوانی به همراه داشته که ابعاد گوناگون حادثه با حضور مسولان مربوطه مورد بررسی قرار می گیرد

شهرهای اطراف برای اطفای حریق و جلوگیری از گسترش آتش کمک و همکاری کرده اند و همچنین یک فروند هواپیمای آبپاش و پهار فروند بالگرد به منطقه ارسال شده است.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه ها در زمان حاضر جلوگیری از گسترش آتش به سایر مخازن است، ادامه داد: مسئولان پتروشیمی معتقد هستند که مواد داخل مخزن باید سوخته یا تخلیه شود تا بتوان آتش را مهار کرد.

آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی سینا از چهارشنبه (١٧تیرماه) آغاز شده است. آتش سوزی در برج ٨٠٠١ که با ١٢١ متر ارتفاع یکی از بلندترین برجهای پتروشیمی است، بامداد پنجشنبه (١٧ تیرماه) تقریبا به طور کامل مهار شده است.

در حال حاضر آتش سوزی در یک مخزن 25 هزار تنی حاوی نفتا مهار نشده اما تیم امداد رسان حاضر در منظقه بسیار امیدوارند تا عصر امروز جمعه این آتش سوزی مهار شود.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا


 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top