سهمیه ایران در صندوق بین المللی پول با 138 درصد افزایش از رقم قبلی به رقم جدید افزایش یافت.


به گزارش آقای تبلیغات  به نقل از خبر گذاری ایرنا سهمیه ایران در صندوق بین المللی پول با 138 درصد افزایش از رقم قبلی 1.497 میلیون SDR به رقم جدید 3.567 میلیون SDR افزایش یافت 

کامیاب روز دوشنبه با اشاره به موضوع  افزایش سهمیه و حق رای جمهوری اسلامی ایران در صندوق بین المللی پول، افزود: و به تبع آن حق رای کشورمان در این صندوق نیز از 0.62 درصد به 0.74 درصد رسید؛ این امر ازطریق سوئیفت انجام شده است.
وی درباره اظهارات کسانی که همچنان بر اجرایی نشدن سوئیفت و انتقال ارز بین بانکی تاکید دارند، گفت: این سخنان در حالی بیان می شود که بانک مرکزی در حال انجام امور با سوئیفت است.
معاون ارزی بانک مرکزی با بیان اینکه، معلوم نیست این اظهارات چگونه و بر چه اساسی گفته می شود، تصریح کرد: نمی دانم چگونه باید فعال شدن سوئیفت را اثبات کنم؛ اما تجاری که در امر صادرات و واردات کشور فعالند، پرداخت ها را با سوئیفت انجام می دهند.
کامیاب خاطرنشان کرد: یکی از نشانه های عملیاتی شدن سوئیفت کاهش هزینه های پرداخت است ضمن اینکه بانک های ایرانی و اروپایی گشایش های اعتباری را انجام داده اند.

وی خاطرنشان ساخت: این ادعاها در حالی مطرح می شود که نه تنها سوئیفت عملیاتی شده بلکه با کارگزاران در بانک های جهان نیز همکاری هایی داریم و پیام هایی تبادل می شود.
به گزارش آقای تبلیغات ، در پنج بهمن 94 جلسه های هماهنگی آشناسازی و آگاهی کاربران شبکه بانکی کشورمان با سیستم سوئیفت و چگونگی کار با این سیستم با حضور مدیر منطقه ای سوئیفت در تهران برگزار شد.
در این جلسه چالش های عملیاتی بانک های کشور بعد از اتصال به شبکه سوئیفت، و نحوی استفاده از قابلیت های نرم افزار جدید آن، استفاده از قابلیت نظارت و کنترل و شناسایی مشتریان (KYC) و نیازهای آموزشی سیستم بانکی بحث و بررسی شد.
در این جلسه مدیر منطقه ای سوئیفت با تشریح نرم افزار جدید گفت: نرم افزار جدید سوئیفت مجهز به سیستم رایانش ابری است و بر این اساس بانک ها دیگر نیازی به استفاده از برنامه های کاربردی خاص داخلی برای حمایت نرم افزاری نخواهند داشت.

انتهای پیام /

http://www.irna.ir منبع:  


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top