افزایش حقوق و عیدی کارگران و کارمندان در سال ۱۳۹۹

طبق اخبار منتشر شده از وزارت رفاه و گزارشات سایت دکتر حسین ناصری،

افزایش حقوق و عیدی کارگران در سال ۹۹ مثل روال همیشه، در روزهای پایانی سال در نشست شورای عالی کار با حضور نمایندگان بخش  خصوصی و دولت و سازمان تامین اجتماعی تعیین می شود. حداقل حقوق سال ۹۸ با بیش  از ۳۶ درصد افزایش به نسبت سال ۹۷، ۱ میلیون و ۵۱۶ تومان اعلام شد که ۴ میلیون ریال از سال قبل بیش تر بود. جمع دریافتی حداقل حقوق افراد مجرد با احتساب بن کارگری، سنوات و حق مسکن، ۱۸ میلیون و ۶۸ هزار و ۸۲۰ ریال شد که به نسبت سال ۹۷، ۴۷ درصد افزایش یافت.

 

اگر قرار باشد با توجه به رشد تورم در سال سخت تحریمی نود و هشت که افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت بنزین از ۲۳ آبان ۹۸ نیز کلکسیون فشارهای اقتصادی مردم را تکمیل کرد، شاهد افزایش حداقل حقوق کارگران در سال ۹۹ باشیم، احتمالا این میزان افزایش، کم تر از ۲۰ درصد سال ۹۸ نخواهد بود. البته پیشنهاد اولیه دولت در لایحه بودجه سال ۹۹، ۱۵ درصد است که به نظر می رسد  با واقعیت های اقتصادی  و تورم کمر شکن سال های پایانی دولت تدبیر و امید، هم‌خوانی نداشته باشد.

 

بنابراین، انتظار می رود که دولت، هم حقوق کارگران و هم  حقوق کارگران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی را بیش از ۲۰ درصد افزایش داده و حداقل حقوق کارگران مشمول قانون کار در سال ۱۳۹۹، بیش از ۲۰ میلیون ریال شود که بالاترین رقم در دهه نود هجری شمسی است.


در حال حاضر، دولت تدبیر  و امید حسن روحانی، افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارکنان دولت را مد نظر دارد. محمد بافر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفته بود که احتمال کاهش تورم در روزهای پایانی سال رونق تولید وجود دارد و بر مبنای میزان تورم،‌ درباره افزایش  حقوق، تصمیم گیری می شود.

پاداش پایان سال یا همان عیدی کارمندان نیز در بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پیش بینی شده است که نیاز به تصویب هیات وزیران دارد.ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top