ایران در حفظ امنیت خود از هیچ اقدامی دریغ نخواهد کرد

  به گزارش سرویس بین الملل سایت دکتر حسین ناصری و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از وین، علی اکبر صالحی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در سومین کنفرانس امنیت هسته‌ای آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: ایران در صیانت از امنیت خود در انجام دادن هیچ اقدامی کوتاهی نخواهد کرد. 
در این نشست دوسالانه که با حضور وزرای خارجه و روسای سازمان‌های انرژی اتمی و دیگر مقامات از کشور‌های مختلف در وین آِغاز بکار کرد، رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان با اشاره به اهمیت برجام بعنوان یک دستاورد بین المللی و انتقاد از آمریکا و سیاست‌های نابخردانه دولت حاکم در این کشور بر مسئولیت اروپا بعنوان یکی از طرف‌های اصلی این توافق در حفظ آن و رهایی از سیاست‌های زورگویانه و یکجانبه آمریکا تأکید کرد.
صالحی حفظ برجام را در نهایت تامین کننده امنیت هسته‌ای و تلاش‌های بین المللی در این حوزه خواند و دولت آمریکا را مقصر اصلی شرایط موجود معرفی و رفتار غیرمسئولانه و نامعقول رژیم حاکم در آمریکا و اسراییل را محکوم کرد.
معاون رییس جمهور با اشاره به چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و رهایی از سلطه آمریکا‏ و شهادت سردار سلیمانی، رفتار آمریکا در عرصه بین المللی را تروریستی توصیف و بر جدیت ایران در برخورد با هرگونه تجاوز و پاسخ متقابل تاکید کرد.
وی با بیان اقدامات گسترده و در حال انجام در کشورمان در حوزه امنیت هسته‌ای خواستار برخورد جامعه جهانی با تهدیداتی همچون حملات سایبری از جمله ویروس استاکس نت به تاسیسات هسته‌ای ایران و همچنین محکوم کردن و توقف این حملات و اقدامات تروریستی از جمله به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ای در ایران شد.
صالحی با یادآوری وظایف آژانس براساس منشور این سازمان، مسئولیت اولیه امنیت هسته‌ای را همچنان برعهده دولت‌ها دانست و از آژانس بین المللی انرژی اتمی خواست درخصوص تضمین همکاری‌های بین المللی در حوزه امنیت هسته‌ای تمهیدات لازم را اندیشیده و از آسیب رسیدن به این همکاری‌ها به بهانه امنیت هسته‌ای پیشگیری کند.
رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در ادامه با یادآوری و قدردانی از همکاری‌های آژانس با کشورمان در زمینه امنیت هسته‌ای به بیان نمونه‌هایی از این همکاری‌ها پرداخت.
وی درخصوص نحوه تامین امنیت مراکز هسته‌ای از جمله رعایت موازین آژانس درخصوص امنیت دو نیروگاه در حال ساخت بوشهر توضیحات لازم را ارائه کرد.
صالحی دومین سخنران در مراسم افتتاحیه بود. این کنفرانس قرار است در پایان بیانیه‌ای مشترک در سطح وزیران منتشر کند.
 
آغاز بکار کنفرانس امنیت هسته‌ای در وین
کنفرانس امنیت هسته‌ای پیش از ظهر امروز دوشنبه با شرکت وزرای امور خارجه، سیاستگذاران‏‏، روسای انرژی اتمی، مقامات ارشد و کارشناسان امنیت هسته‌ای و مقامات بلندپایه از سراسر جهان از جمله علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در مقر سازمان ملل در وین آغاز بکار کرد.
این سومین اجلاس دوسالانه امنیت هسته‌ای است که دقایقی پیش با سخنان رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی آغاز شد.
در این نشست که به مدت پنج روز ادامه دارد، شرکت کنندگان درباره تداوم و تقویت تلاش‌ها در راستای تقویت امنیت هسته‌ای سخنرانی می‌کنند.
موضوع امنیت هسته‌ای در سال‌های اخیر به‌طور جدی‌تری در دستور کار آژانس قرارگرفته است. شناسایی، پیشگیری و مقابله با تهدیدات خارجی درخصوص سایت‌ها و مواد هسته‌ای از جمله موضوعاتی است که در این نشست بررسی می‌شود.
همچنین حملات سایبری به تأسیسات هسته‌ای نیز از نگرانی‌هایی است که اخیراً در همین چارچوب مورد توجه کشور‌ها و آژانس قرار گرفته است و راهکار‌های مقابله با آن، در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top