تعداد دام سبک در تابستان نسبت به بهار 33 درصد بیشتر شد

تعداد دام سبک در تابستان نسبت به بهار 33 درصد بیشتر شد

به گزارش سایت رسمی دکتر حسین ناصری،به نقل از  خبرگزاری فارس به نقل از مرکز آمار، تعداد دام سبک پروار شده در دامداری‌های کشور در تابستان سال‌جاری نسبت به فصل بهار ٣٣ درصد افزایش یافت.

تعداد ١,٤ میلیون رأس بره و ٤٥٣ هزار رأس بزغاله در فصل تابستان امسال در بهره‌برداری‌های پرورش‌دهنده دام سبک کشور متولد شده است که نسبت به فصل بهار، به­ ترتیب ٧١.٢ و ٨٢ درصد کاهش یافته است.

نتایج طرح آمارگیری اندازه‌گیری تعداد و تولیدات دام سبک در فصل تابستان ١٣٩٩ نشان می‌دهد که تعداد دام سبک پروار شده در دامداری‌های کشور در تابستان سال‌جاری نسبت به فصل بهار ٣٣ درصد افزایش یافته است.

بر اساس نتایج این طرح، تعداد «گوسفند و بره» و « بز و بزغاله» موجود در دامداری‌های کشــور در شهریور ماه به‌ترتیب ٤٣ و ١٥,٣ میلیون رأس بوده است که نسبت به زمان مشابه سال قبل، برای گوسفند و بره ٠,٣ درصد افزایش و برای بز و بزغاله ٧ درصد کاهش داشته است.

طبق یافته‌های دیگر این طرح آمارگیری، تعداد ١,٤ میلیون رأس بره و ٤٥٣ هزار رأس بزغاله در فصل تابستان امسال در بهره‌برداری‌های پرورش‌دهنده دام سبک کشور متولد شده است که نسبت به فصل بهار، به­ ترتیب ٧١,٢ و ٨٢ درصد کاهش یافته است. با توجه با فصلی بودن زایش دام‌های سبک، کاهش چشمگیر زایش دام‌های سبک در فصل تابستان، امری طبیعی است.

در تابستان سال‌جاری، تعداد ٣,٩ میلیون رأس گوسفند و بره و ١,٢ میلیون رأس بز و بزغاله توسط دامداری‌های کشور پروار شده است که نسبت به فصل قبل به­ترتیب ٣٥,٩ و ٢٣.٦ درصد افزایش یافته است.

مقدار تولید شیر گوسفند و بز در فصل بهار سال‌جاری نیز به‌ترتیب ٤٦,٤ و ٤٠ هزار تن برآورد شده است.Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top