سفر 39 نفر از مدیران ارشد و دولتمردان به شهر ها و روستاها در هفته ی گذشته / شنبه 26 تیر

معاونان رییس جمهوری، وزیران و معاونان آنها با هدف تصمیم گیری بهتر و موثرتر و همچنین تسریع در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی هفته گذشته 39 سفر به نقاط مختلف کشور داشتند.

به گزارش آقای تبلیغات، در این سفرها که با محوریت مطالعه میدانی کاستی ها و نیازهای زیر ساختی شکل گرفت، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و همچنین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفرهای جداگانه به تبریز بر عزم راسخ دولت برای به حرکت درآوردن چرخ اقتصاد کشور تاکید کردند.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور پنجشنبه شب در شورای اداری استان آذربایجان شرقی در تبریز با بیان اینکه سه سالی از فعالیت دولت گذشت و در یکسال باقیمانده باید اقدام تکمیلی انجام شود ، گفت که ریل گذاری پنج سال آینده نیز به عهده این دولت قرار گرفت تا تمهید مقدمات کند.

محمد باقر نوبخت با اشاره به عزم دولت برای به حرکت در آوردن چرخ اقتصاد کشور با وجود بدهی420 هزار میلیارد ریالی به بانک ها، گفت : کمک به احیای واحدهای تولیدی راکد از جمله راهکارهای تحقق این مهم است.

وی با اشاره به برگزاری اجلاس روسای شورای برنامه ریزی منطقه دو کشور در تبریز، ادامه داد: در چنین فرصت هایی که مدیران و مجریان اصلی برنامه های دولت یازدهم گردهم می آیند، فرصت متقابلی ایجاد می شود که مدیران ملی سیاست های دولت را برای خدمت به مردم بازگویی و تبیین کنند و با نظرات مدیران استانی آشنا شوند.

نوبخت اظهارکرد : نتیجه همه مساعی ما برای رفع تحریم ها و شرایط سختی که وجود داشت، باعث شد ما در یک شرایط جدیدی قرار گرفتیم و نه تنها فضا برای فعالیت های دوستانمان در داخل فراهم شد، بلکه حضورهیات های نمایندگی کشورهای دیگر نشان از اراده بین المللی برای مشارکت و همکاری با ایران در راستای توسعه ملی، منطقه ای و جهانی دارد.

وی با بیان اینکه ما از دو مسیر برای فعال کردن و وارد کردن یک انرژی به چرخه های اقتصاد ملی استفاده می کنیم، گفت: مقرر است با استفاده از منابع بودجه عمومی از طریق به جریان انداختن طرح های عمرانی نیمه تمام، یک حرکتی به اقتصاد ملی بدهیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با اشاره به سفر هیات وزیران و رئیس جمهوری به آذربایجان شرقی و تصویب طرح ها و پروژه های مختلف در این استان در سال قبل، تاکید کرد: باید عمده این طرح ها تا پایان دولت یازدهم به اتمام و فرجام برسد.

وی ادامه داد: برای این کار اعتبارات به دو بخش از منابع عمومی تقسیم شده که یک بخش را باید در سال 94می دادیم و بخش دیگر به صورت تکمیلی در سال 95 داده می شود.

نوبخت اضافه کرد: 23 طرح و پروژه در این استان در دست اقدام است که برای اجرای این تعداد طرح، باید بخشی از اعتبارات مصوب در سفر هیات دولت به استان در سال 94 پرداخت می شد که نصفی از آن به جهت محدودیت منابع به دلیل افت چشمگیر قیمت نفت و درآمدهای نفتی در6ماهه دوم سال گذشته تحقق نیافت، البته این امر در مورد کل کشور مصداق داشت.

وی افزود: چون طرح های مصوب سفر رئیس جمهوری می بایست امسال به اتمام رسد، اگر وقفه ای در پرداخت اعتبارات در سال گذشته وجود داشت، امسال پرداخت می شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: مصمم هستیم مبلغ دو هزار و 800 میلیارد ریال باقی مانده اعتبارات طرح های مصوب سفر ریاست جمهوری به آذربایجان شرقی از سال گذشته را پرداخت کنیم.

وی اظهارکرد: درمجموع باید 6هزار و 960 میلیارد ریال اعتبار برای 23 طرح مصوب آذربایجان شرقی پرداخت شود و این علاوه بر اعتبارات بودجه سنواتی است.

نوبخت ادامه داد : در سفرهای رئیس دولت تدبیر و امید به استان ها، قبل از سفر همه دستگاه ها نظرات شان را بیان می کنند و در نهایت سازمان مدیریت برنامه ریزی آنها را جمع بندی و طرح هایی را که دولت توانا به انجام آن است تعیین می کند و در این دولت چشم بسته کلنگ زنی نمی شود.

وی افزود: ما یک مسیر دیگر برای اجرای طرح ها داریم و آن استفاده از توانمندی های بخش خصوصی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با اشاره به اینکه بخش خصوصی نیازمند مساعدت دولت است، گفت: در سطح ملی هفت هزار و 500 واحد تولیدی با سرمایه در گردش و سرمایه ثابت حدود 160 هزار میلیارد ریالی شناسایی شده که بخشی از آنها مربوط به استان آذربایجان شرقی است و دولت مصصم است با کمکی که به بانک ها می کند از این واحدها حمایت کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز پنجشنبه در جمع تشکل های کارگری، کارفرمائی و تعاون گران آذربایجان شرقی، شرکت کرد.

علی ربیعی، گفت: دولت تدبیر و امید با انجام کارهای کارشناسی دقیق، توانست فاصله منفی میزان دستمزدها با نرخ تورم را ترمیم کرده و با عقلانیت در این مسیر گام برمی دارد.

وی با اشاره به درخواست جامعه کارگری برای افزایش دستمزدها، افزود: یکی از استراتژی های دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ترمیم دستمزدها بوده است که البته باید توجه داشت که در این مسیر به یکباره نمی توان اقدام کرد و باید توان کارفرمایان را هم در نظر گرفته و مبنا را بر عقلانیت قرار دهیم.

وی اظهارکرد: دولت طی سه سال گذشته با برنامه ریزی های مدون توانست میزان دستمزدها را از نرخ تورم پیش بیندازد به گونه ای که این موضوع در تامین اجتماعی حداقل حقوق ها به بیش از 34 درصد و در حقوق های کشوری 20 درصد افزایش داده شد.

ربیعی یادآور شد: این در حالی است که در سال های قبل، نرخ تورم از میزان دستمزدها پیشی گرفته بود و بر اساس آمارهای موجود این فاصله 76 درصد بالاتر از دستمزدها بود.

وی از تزریق بیش از 120 هزار میلیارد تومان پول رفاهی به جامعه کارگری خبر داد و گفت: سیاست ما مبارزه با فقر است و در این راستا 11میلیون نفر از جمعیت فقیر حاشیه نشین کشور را بیمه کرده و سرانه آنها را از 230 هزار ریال به 360 هزار ریال رسانده ایم که کاری بزرگ است.

ربیعی افزود: هم اکنون جمعیت 20 میلیون روستایی و 10 میلیون شهری از خدمات رایگان بیمه ای برخوردار هستند.

وی با اشاره به برنامه های سالجاری دولت در حوزه اشتغال زایی، گفت: امسال دو عنوان برنامه برای اشتغال در دست اجرا داریم که یکی مبتنی بر رشد اقتصادی 5 یا 6 درصدی است و دیگری رشد اشتغال فراگیر فقرزداست که بر این اساس آموزش فنی و حرفه ای را به روستاها می بریم.

ربیعی ادامه داد: برای اجرای هر دو برنامه یاد شده ، امسال در 22 استان اقداماتی آغاز شده است که با مزیت های شغلی هر استان سازگاری و مطابقت دارد.

ربیعی با تاکید بر این که در دولت تدبیر و امید هیچ وظیفه ای جز رفع رنج مردم وجود ندارد، از دولت یازدهم به عنوان دولت فسادستیز یاد کرد که استفاده از فیش های حقوقی فرصتی جدید برای این موضوع به وجود آورده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حذف شورای حقوق و دستمزد در این مجموعه در سال های گذشته، گفت: در اولین اقدام برای احیای این شورا، سقف حقوق ها و وضعیت دریافت های بانک ها و بیمه ها را هم مشخص کردیم.

ربیعی ادامه داد: در این دولت حقوق ها شفاف سازی شد و برای این که بهره وری را افزایش دهیم، شیوه هایی را تدوین کرده ایم چون هیچ کاری به جز کاستن از درد و رنج مردم اولویت ما نیست.

وی با بیان این که دولت یازدهم دوران دشواری را شروع کرده و تجربه می کند، یادآور شد: بدون در کنار هم بودن و ایجاد وحدت و همدلی امکان عبور از شرایط کنونی و مشکلات موجود نیست و ما معتقدیم عقلانیت عنصر اصلی حل مشکلات است.

ربیعی گفت: در زمان حاضر، عقلانیت محور تصمیم گیری دولت است و کارها را بر این اساس پیش می برد و از انجام هر گونه کاری که رضایت فردی در آن باشد، به شدت پرهیز می کند و عقلانیت به ما اجازه نمی دهد در آستانه انتخابات دست به اقدامات احساسی بزنیم.

وی، مدارا و اجماع را عنصر دیگر محور برنامه های دولت دانست و گفت: در شرایط کنونی نیاز داریم جامعه را اخلاقی تر کنیم و برای این کار باید بیشتر پشت هم باشیم و جامعه ما باید به گفت و گو عادت کند؛ دولت هم باید بیشتر بشنود، چون گفت و گوی یک طرفه راه نجات جامعه نیست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اهمیت جایگاه آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، افزود: این اهمیت فقط اقتصادی نیست بلکه اهمیت فرهنگی آن غیر قابل انکار است و اهمیت سیاسی تبریز و شخصیت های زیادی که در آن پرورش یافته اند، عمق سیاسی و اجتماعی آن را نشان می دهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دومین روز سفر خود به تبریز، یک واحد تولیدی را افتتاح و کلنگ بیمارستان 300 تختخوابی تامین اجتماعی این شهر را به زمین زد.

در ادامه سفرهای استانی مدیران ارشد به نقاط مختلف کشور و همچنین حضور بی وقفه استانداران و مدیران استانی در شهرها و روستا برای اجرای ماموریت های محوله عمرانی و اقتصادی، هفته گذشته نیز مردم شاهد حضور میدانی 39 نفر از معاونان رییس جمهوری، وزیران و معاونان آنها بودند.

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت هفته گذشته روزهای پرکاری را در خوزستان پشت سر گذاشت.

او که مدیریت بحران در بندر ماهشهر را برعهده داشت پس از اطفای حریق در مخزن 2001c پتروشیمی بوعلی سینای منطقه ویژه اقتصادی بندر ماهشهر در جمع آتش نشانان حاضر در این منطقه حضور یافت و از آنان تجلیل و قدردانی کرد.

اما اردبیل هفته گذشته مقصد معاون بهداشت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی بود و معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی نیز سفری به مراغه و تبریز داشتند.

مشهد، اردبیل ، ساری ، بندرعباس، یاسوج و اراک اما هفته گذشته به ترتیب مقصد معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، معاون امور مجلس، حقوقی و استان ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

،معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ،رییس سازمان حفاظت محیط زیست

،وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت بود.

هفته گذشته معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز سفری به آذربایجان شرقی داشت و با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 میلادی، این رویداد مهم را کلید تبدیل ایران به بهشت گردشگری کشورهای اسلامی دانست.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش هفته گذشته به مشهد سفر کرد و معاون حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت ورزش و جوانان به خرم آباد،معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اهواز،

معاون پ‍‍ژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شهرکرد،قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی و صنایع و همچنین معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی به گرگان،معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به مشهد ،معاون طرح و برنامه وزیر صنعت ، معدن و تجارت به ساری و آبادان نیز مقصد معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود که در این سفر به عزم دولت برای تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر اشاره کرد و گفت که براساس برنامه، یک میلیون واحد مسکن مهر تا پایان امسال تکمیل و تحویل متقاضیان می شود.

هفته گذشته مردم اردبیل میزبان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش و جوانان بودند و مردم

نوشهر، رشت، شیراز، کاشان ، ارومیه، کرمان، انزلی، همدان و رشت نیز از قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی ، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان کشور، وزیر ورزش و جوانان، معاون وزیر کشور و رئیس مرکز امور اجتماعی فرهنگی وزارت کشور،معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، میزبانی کردند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز هفته گذشته و در یکسالگی برجام سفری به مشهد داشت و در سخنانی به فضای پس از توافقنامه هسته ای پرداخت و گفت که اجرای برجام، فضای مناسب بین المللی برای دستیابی به تکنولوژی های نوین در عرصه ارتباطات فراهم کرد.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top