افزایش گرمای هوا و شکسته شدن رکورد مصرف گاز در نیروگاه ها / سه شنبه 29 تیر

با توجه به افزایش تولید گاز کشور، از مصرف سوخت مایع در نیروگاه ها کاسته و به مصرف گاز افزوده شده است.

به گزارش آقای تبلیغات، سرپرست دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از شکسته شدن رکورد مصرف گاز در نیروگاه های تولید برق در روزهای گذشته به علت افزایش گرمای هوا خبر داد.

در ماه های گرم سال نیز تحویل گاز به نیروگاه ها افزایش بیشتری پیدا می کند که در روزهای گذشته به رکورد شکنی منتهی شده است.

به گزارش شرکت ملی گاز، سرپرست دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: در روزهای گذشته، ٢٤٨ میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه های سراسر کشور تحویل شده است.

«عبدالرضا ابراهیمیان» یادآوری کرد: نیروگاه های کشور در مجموع روزانه به ٢٧٠ میلیون لیتر سوخت نیاز دارند.

ابراهیمیان گفت: در سه ماهه امسال به طور میانگین روزانه ١٧٥ میلیون مترمکعب و در مجموع ١٦ میلیارد و ٢٧٥ میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه های کشور تحویل شده است.

وی افزود: پیش بینی می شود با افزایش دمای هوا در روزهای آینده، حجم تحویل گاز به نیروگاه های کشور به روزانه ٢٥٥ میلیون تا ٢٦٠ میلیون مترمکعب برسد.

به گفته وی، پارسال ٨٣ درصد سوخت مورد نیاز نیروگاه ها از طریق گاز تامین شد.

این مسئول اعلام کرد: نیروگاه های کشور تا پایان امسال به 73 میلیارد و 500 میلیون مترمکعب سوخت نیاز دارند که نزدیک ٧٠ میلیارد مترمکعب (٩٣ درصد) از گاز تامین می شود.

ابراهیمیان ادامه داد: در 2ماه نخست امسال مصرف گاز بخش نیروگاهی کشور با توجه افزایش حجم بارندگی کاهش یافت و انرژی تولید برق از طریق نیروگاه های برقآبی تامین شد.

سرپرست دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران اضافه کرد: گازرسانی به این بخش افزون بر صرفه جویی اقتصادی از محل جایگزینی گاز با سوخت های میان تقطیر، در کاهش آلودگی های زیست محیطی نیز تاثیر بسزایی دارد.

 پیک مصرف برق کشور دیروز (یکشنبه) با افزایش ١١ هزار و ٦٧٢ مگاواتی نسبت به مدت مشابه پارسال از مرز ٥١ هزار مگاوات گذشت.

این در حالی است که پیک مصرف برق کشور در روز مشابه پارسال ٣٩ هزار و ٥٥٧ مگاوات و پیک مصرف یکشنبه گذشته ٤٨ هزار و ٤٨٢ مگاوات گزارش شده بود.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

 
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top