خرید یک بندر در آستراخان روسیه توسط یک ایرانی / سه شنبه 5 مرداد

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، «الکساندر ژیکلین» افزود: 160شرکت ایرانی در آستراخان روسیه فعالیت خود را ثبت کرده اند.

به گزارش آقای تبلیغات،  استاندار آستراخان در نشست دوجانبه فعالان اقتصادی ایران و روسیه گفت: بندری در آستراخان از سوی یک سرمایه گذار ایرانی خریداری شده و کمیسیون عالی نظارت بر سرمایه گذاری روسیه این معامله را تایید کرده است.

ژیکلین گفت: زمینی به یک شرکت ایرانی در آستاراخان اختصاص داده شده است تا تولیداتی در زمینه آبزی پروری و تولید گوشت و خوراک مرغ داشته باشد.

استاندار آستاراخان روسیه افزود: شرکت های حاضر در آستراخان روسیه قراردادهای درازمدت دارند و حتی امکان استخراج معادن برای برخی از شرکت ها فراهم آمده است.

ژیکلین گفت: ارتباط میان فعالان اقتصادی ایرانی بویژه در استان های گیلان، مازندران و خراسان رضوی با آستراخان روسیه برقرار است و به دنبال توسعه آن هستیم.

وی افزود: در گذشته بیشتر شرکت های فعال درآستراخان در کار صادرات و واردات بودند اما اکنون به سوی تولید رفته اند.

ژیکلین تاکید کرد روابط ایران و آستراخان از لحاظ جغرافیایی برای ما اهمیت دارد و ما از طریق این کشور می توانیم در کشورهای حوزه دریای خزر و کشورهای اطراف فعالیت اقتصادی داشته باشیم و ایران نقش موثری در توزیع کالای خود در سایر کشورها خواهد داشت.

ژیکلین گفت: آستاراخان دارای تجهیزات بندری، هواپیمایی و راه آهن قدرتمندی است و اکنون بیش از 500شرکت خارجی به نمایندگی از 50 کشور در این استان حضور دارند.

 

** مشکل بانکی؛ دلیل افزایش واردات از روسیه در قبال ثبات صادرات ایران

رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه نیز در این نشست گفت: روابط تجاری ایران با روسیه رو به بهبود است.

«اسدالله عسگراولادی» افزود: امروز همراه آقای (محمود) واعظی که رئیس کمیسیون مشترک است در کنار هیاتی تجاری به آستراخان و سپس مسکو می رویم و افزایش حجم مبادلات تجاری را بررسی می کنیم.

عسگراولادی گفت: اکنون واردات ما از روسیه افزایش پیدا کرده اما صادرات زیادتر نشده است. دلیل این مساله را در سفر فردا بررسی می کنیم.

وی ادامه داد: اکنون اصلی ترین مساله ما مشکل بانکی است که سعی داریم در این سفر آن را حل کنیم.

به گفته رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه، حجم مبادلات ایران و روسیه بین همسایگان کشور ما در رتبه پنجم قرار دارد.

پیش تر گفته بود ایران 500 میلیون تا 600 میلیون دلار صادرات و 2میلیارد دلار واردات از روسیه داشته است.

فردا (سه شنبه) عسگراولادی به همراه هیاتی تجاری به آستاراخان و سپس به مسکو می رود تا مشکلات روابط تجاری دو کشور را بررسی کند.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا


 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top