تاکید محمد جواد ظریف بر رشد و گسترش مناسبات بین ایران و ونزوئلا / سه شنبه 26 مرداد

در دیدار قائم مقام وزیر صنعت جمهوری اسلامی ایران با ‌معاون رئیس جمهور در امور اقتصادی و وزیر صنایع و همچنین وزیر خارجه ونزوئلا،‌ راه‌های توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری دو کشور بررسی شد

به گزارش آقای تبلیغات، دکتر محمد جواد ظریف در این دیدار بر رشد و گسترش هرچه بیشتر مناسبات بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای آمریکای لاتین از جمله ونزوئلا تاکید کرد.

ظریف با اشاره به سفر هفته آینده خود به چند کشور آمریکای لاتین که ونزوئلا یکی از آنها است، تصریح کرد: در این سفر یک هیات بلند پایه و بزرگ اقتصادی متشکل از مقامات دولتی و نمایندگان بخش خصوصی هیات اینجانب را همراهی خواهند کرد که نسبت به سفرهای پیشین از کیفیت و کمیت بیشتری برخوردار است و این خود نشانگر توجه عمیق ایران به توسعه هرچه بیشتر روابط همه جانبه با کشورهای آمریکائی لاتین است.

ظریف همچنین با اشاره به موضوع انتقال ریاست جنبش عدم تعهد به ونزوئلا خاطر نشان ساخت : جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از مهمترین کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و ریاست قبلی این جنبش ،آماده هرگونه کمک به برگزاری هرچه بهتر اجلاس سران این جنبش در ونزوئلا می باشد.

خانم « دلسی رودریگز » وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران ،از دیدار هفته آینده وزیر امور خارجه کشورمان از ونزوئلا استقبال نمود .

وزیر امور خارجه ونزوئلا خواستار توسعه روابط دو کشور در همه زمینه ها شد و بر رایزنی مقامات جمهوری اسلامی ایران و نزوئلا در خصوص مسائل مختلف منطقه ای و بین المللی بخصوص با توجه و نقش و اهمیت جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

خانم « دلسی رودریگز » همچنین در خصوص برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد در ونزوئلا با وزیر امور خارجه کشورمان به تفصیل رایزنی و تبادل نظربعمل آورد.

 

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

 
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top