بررسی الگوی جدید قرارداد های نفتی / شنبه 30 مرداد

 پس از تصویب شرایط عمومی، ساختار و الگوی مدل جدید قراردادهای نفتی در جلسه 13 مرداد هیئت دولت، این الگوی جدید در اختیار مجلس شورای اسلامی قرار داده شد تا ابتدا در هیئت تطبیق مصوبات پارلمان و سپس در اختیار اعضای کمیسیون انرژی مجلس قرار گیرد تا آنها گزارشی را  دراین‌باره تهیه کنند و در اختیار هیئت رئیسه مجلس قرار دهند.

 

به گزارش آقای تبلیغات، بهروز نعمتی با اشاره به مطرح بودن مسئله الگوی جدید قراردادهای نفتی و انتقاداتی که نسبت به این مسئله وجود دارد، اظهار داشت: در جلسه غیرعلنی روز یکشنبه (۳۱ مرداد ماه)، با حضور وزیر نفت و معاونان این وزارتخانه، الگوی جدید قراردادهای نفتی در مجلس بررسی می‌شود.

پس از آنکه دولت یازدهم اعلام کرد با تشکیل کارگروهی ذیل ستاد اقتصاد مقاومتی با دعوت از نمایندگان وزارت نفت، منتقدین قراردادهای نفتی و صاحب‌نظران این حوزه، الگوی جدید نفتی را با  حدود 150 تغییر کوچک و بزرگ نسبت به مصوبه پیشین دولت و افزودن چهار ماده جدید به 11 ماده قبلی به تصویب رسانده است، کارشناسان و وکلای ملت از باقی ماندن برخی مشکلات در این الگوهای جدید نفتی انتقاد کردند.

 

پس از ارائه الگوهای جدید قراردادهای نفتی به مجلس بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت نیز چندین نوبت به خانه ملت آمد تا با علی لاریجانی، اعضای کمیسیون انرژی مجلس و رئیس تطبیق مصوبات مجلس جلساتی را دراین‌باره داشته باشد.

 

با اوج گرفتن انتقادات از الگوهای جدید نفتی که آخرین مورد آن از سوی محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و شاندیز در جلسه روز چهارشنبه 27 مرداد در صحن علنی مجلس رخ داد، بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از برگزاری جلسه غیرعلنی مجلس در روز یکشنبه 31 مرداد خبر داده است.

بهروز نعمتی افزود: در این جلسه کارشناسان حوزه انرژی و منتقدان الگوی جدید قراردادهای نفتی حضور خواهند داشت.

 

گفتنی است الگوی جدید قراردادهای نفتی هم‌اکنون در هیأت تطبیق مصوبات دولت با قوانین در مجلس در دست بررسی است.

 

انتهای پیام/

منبع: مهر Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top