امضاء سند همکاری فضایی مابین ایران و بولیوی / شنبه 6 شهریور

ایران و بولیوی سند همکاری های فضایی امضا کردند. این سند در مراسمی با حضور وزیر امورخارجه کشورمان و همتای بولیویایی به امضا رسید.

به گزارش آقای تبلیغات، جمهوری اسلامی ایران و بولیوی سند همکاری های فضایی امضا کردند. این سند در مراسمی با حضور وزیر امورخارجه کشورمان و همتای بولیویایی به امضا رسید. همکاری میان دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در حوزه فضا ، تبادل تجربیات در طراحی و ساخت ماهواره و  تجهیزات آزمایشگاه فضایی از مهمترین محورهای این سند همکاری است.

گسترش و توسعه روابط علمی و فنی آکادمیک در حوزه فضا و در زمینه های مورد علاقه دو کشور، همکاری میان دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی، مؤسسات عمومی و خصوصی، همکاری برای تبادل فناوری، تخصص و تجهیزات و غیر منابع مربوطه، تبادل تجربیات در طراحی و ساخت ماهواره، تجهیزات آزمایشگاه فضایی، آموزش نیرو و تبادل دانشمدان و متخصصان فنی از مهمترین محورهای این سند همکاری است که از سوی ایران 'سید رضا طباطبایی شفیعی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در بولیوی و از سوی بولیوی 'ایوان سامبرانا' رئیس سازمان فضایی این کشور امضا کردند.

پس از امضای این سند بالاترین نشان دولتی بولیوی به خاطر تلاش های دکتر ظریف در تقویت روابط دو ملت و نیز تلاش برای استقرار عدالت و صلح در عرصه بین المللی به وزیرخارجه جمهوری اسلامی ایران اهدا شد.

همچنین بزرگترین همایش اقتصادی ایران و بولیوی هم با حضور وزیران امور خارجه دو کشور با حضور شمار زیادی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی و دولتی دو کشور برگزار شد. ظریف دیروز نیز با رئیس جمهور بولیوی دیدار کرده بود.

اوو مورالس رئیس جمهور بولیوی به ظریف گفت: برخلاف خواست بیگانگان، ما تجربه بسیار خوبی از همکاری با ایران داریم  و باید روابط دو کشور در بخش های کشاورزی، دانش و فناوری، مالی و بانکی گسترش یابد.

 

انتهای پیام/

منبع:ایرنا


 


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top