افزایش قیمت خودرو / یکشنبه 7 شهریور

 موضوع قیمت‌گذاری خودرو در شورای رقابت مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا با مجوز این شورا افزایش یافت.

 

به گزارش آقای تبلیغات، قیمت محصولات ایران‌خودرو و سایپا بر اساس مصوبه شورای رقابت باز هم افزایش یافت.

طرح‌های ویژه فروش برای برخی مدل‌ها در حالی آغاز شده که خودروهای پرتقاضا و دارای حاشیه بازار در این طرح‌ها جایی ندارند؛ گویا خودروسازان سود خود را از حاشیه بازار می‌برند.

گرچه خودروسازان می‌گویند که همیشه در کنار قیمتی که برای محصولاتشان تعیین می‌کنند، شرایط بازار و مصرف‌کنندگان را نیز در نظر می‌گیرند، اما چند وقتی هست که قیمت خودرو بر مدار گرانی قرار گرفته و خودروسازان تصمیم گرفته‌اند بی‌اعتنا نسبت به آنچه که در بازار می‌گذرد، قیمت را بالا ببرند. اکنون، قیمت کارخانه‌ای برخی مدل‌های خودرو گران شده و به تبع آن، بازار هم با اندکی اختلاف نسبت به این نرخ، قیمت را بالا برده است.

به گفته رضا شیوا رئیس شورای رقابت این مقدار افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا بر اساس نرخ تورم بخشی تولیدات این شرکت‌ها و همچنین نمره منفی کیفیت محصولات‌شان صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه نرخ تورم بخشی محصولات ایران خودرو 3/72 درصد بوده است، گفت: این شرکت موفق به دریافت جایزه کیفیت 0/1 درصدی شد و بر همین اساس قیمت محصولاتش تا 1/81 درصد افزایش می‌یابد.

شیوا همچنین با اشاره به نرخ تورم بخشی 4/28 درصدی محصولات سایپا اظهار داشت: بر این اساس مجوز افزایش 0/4 درصدی محصولات سایپا صادر شد که می‌توان به افزایش 150هزار تومانی قیمت سایپا 131 مدل SX اشاره کرد.

وی همچنین با بیان اینکه شرکت سایپا به دلیل مشکلات کیفی در تولید محصولاتش مشمول جریمه کم‌کیفیتی شده است، اظهار داشت: جریمه کیفی محصولات سایپا منفی 1/86 درصد بوده است.

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه در جلسه شورا برای ادامه اجرای دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو در سال جاری نیز موافقت شد، گفت: به زودی قیمت انواع خودروها بر اساس این دستورالعمل از طرف شورای رقابت اعلام می‌شود.

گفتنی است خودروهای داخلی در ابتدای امسال هم به بهانه افزایش حق بیمه شخص ثالث گران شده بود.

قیمت انواع مدل های خودرو در بازار 

افزایش قیمت خودرو

 

انتهای پیام/

منبع: مهر

 
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top