دولت بدنه کهنسال خود را جوان‌تر کند/ شنبه 13 شهریور

رئیس شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی بر این نکته که دولت باید به جوان‌سازی بدنه کارشناسی و مدیران دستگاه‌های اجرایی توجه کند، تاکید کرد.

 

به گزارش آقای تبلیغات به نقل از ایسنا حجت نظری با اشاره به اقداماتی که دولت باید در سال پایانی خود انجام دهد گفت: شاید بهتر است از دو جنبه به یک موضوع نگاه کنیم؛ یک جنبه رفع نیازهای کشور و تلاش برای ساختن آینده بهتر  است و جنبه دیگر تلاش برای دوباره انتخاب شدن.

 

ویبا یادآوری اینکه از هر دو جنبه، به نظر می‌رسد دولت نیاز دارد بدنه کهنسال خود را جوان‌تر کند اظهار کرد: دولت یازدهم تا به امروز در حوزه جوانان کار خاصی انجام نداده و این‌طور که پیداست، نه در گروه مشاوران جوان رییس‌جمهور و نه در وزارت‌خانه‌های مرتبط با این حوزه مانند وزارت ورزش و جوانان، برنامه خاصی هم برای ایام باقی‌مانده وجود ندارد. بنده معتقدم یکی از نیازهای امروز ملت ایران و دولت جمهوری اسلامی جوان‌سازی بدنه کارشناسی و مدیران دستگاه‌های اجرایی است.

 

دبیر دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی در ادامه افزود: یکی از کارهایی که لازم به نظر می‌رسد، نزدیک‌تر شدن دولت با شبکه حامیان خود است. بر هیچ‌کس پوشیده نیست که آقای روحانی با حمایت همه‌جانبه و قاطع اصلاح‌طلبان روی کارآمد اما آن‌چنان‌که باید، در توزیع سمت‌های دولت میان اصلاح‌طلبان و دیگر حامیان خود توازنی برقرار نکرد. شاید یکی از دلایل این اتفاق فضای حاکم بر کشور در آن دوران بود و ترکیب مجلس نهم؛ اما امروز با توجه به تغییرات به وجود آمده در فضای روانی جامعه و نیز ترکیب مجلس شورای اسلامی، امکان تغییر کابینه به‌خصوص دستگاه‌هایی که نتوانسته‌اند رضایت جامعه هدف خود را جلب کنند، بسیار ضروری و مفید به نظر می‌رسد. از سوی دیگر، دولت نتوانسته به برخی وعده‌های خود که مطالبه ستادها و هواداران ایشان بوده و هست، عمل کند. این هم موضوعی است که باید فکر جدی برای انجامش صورت گیرد.

 

نظری همچنین خاطرنشان کرد: از کارهای دیگری که به نظرم دولت در یک سال باقی‌مانده باید انجام دهد، تشریح دقیق وضعیت کشور در سال 1392 و قیاس با وضعیت امروز در عرصه‌های مختلف است. باید به ریز و دقیق برای مردم تشریح و یادآوری شود که کشور در چه وضعی بوده و امروز کجا است. مردم باید به یاد بیاورند که یک‌زمانی در این کشور قیمت اجناس، قیمت ارز، قیمت طلا و دیگر اجناس هرروز افزایش می‌یافت، اما امروز به ثبات رسیده‌ایم. برخی می‌گویند روحانی در قدرت خرید ما تفاوتی ایجاد نکرده است. شاید بهتر باشد بگویند روحانی توان خرید ما را بهبود نداده است. کاری که دولت آقای روحانی انجام داد، این بود که از پایین‌تر رفتن توان خرید مردم جلوگیری کرد و این کار بزرگ باید به جامعه یادآوری شود. این اقدامات باید توسط یک تیم رسانه‌ای کارکشته انجام شود که جای آن در قوه مجریه خالی است. تا به امروز فقط اصلاح‌طلبانی که اکثرشان هم خارج از دولت هستند، در مقابل هجمه‌ها علیه دولت ایستادگی کرده‌اند و دولتی‌ها متأسفانه در مقام دفاع از خودشان هم کاری انجام نداده‌اند.

 

عضو هیات اجرایی حزب اعتماد ملی در پایان افزود: امیدوارم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، درنهایت دولت بتواند فضای اقتصادی کشور را به‌جایی برساند که در عین پایین ماندن تورم، رکود هم از بین برود، رشد اقتصادی مثبت بماند و دخل‌ و خرج مردم به صورتی باشد که بتوانند با خاطری آسوده‌تر از پس هزینه‌های زندگی بربیایند. البته انجام این مهم، زمان بیشتر از یک سال نیاز دارد اما مردم انتظار دارند دولت تلاش‌های مضاعفی در خصوص ساماندهی اقتصادی و دغدغه‌های معیشتی انجام دهد.

 

منبع: ایسناProfile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top