۸شرکت هواپیمایی و هلی‌کوپتری در انتظار تاسیس/ دوشنبه ۳ آبان

مقصود اسعدی سامانی  با اشاره به محتوای جلسات شورای عالی هواپیمایی، گفت: این ۸ شرکت برای تاسیس موافقت اصولی را دریافت کرده‌اند اما همچنان پیگیر الزام‌های مربوط به ساختار شرکت و تدوین نظام نامه‌هایشان هستند.

 

 به گزارش آقای تبلیغات  برای تاسیس یک شرکت هوایی در گام اول باید طرح توجیه اقتصادی تهیه شود و درصورتی که کفایت مالی لازم برای تاسیس شرکت تایید شود، شرکت هواپیمایی و هلی کوپتری می تواند آغاز به کار کند.

 

به گفته وی، تعیین کفایت مالی شرکت بستگی به نوع فعالیت آن دارد به عنوان نمونه اگر شرکتی قصد برقراری پرواز چارتری وبرنامه‌ای داخلی و خارجی را داشته باشد باید متناسب با این میزان فعالیت، تامین سرمایه کند.

 

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهار داشت: پس از موافقت اصولی برای ثبت شرکت و طی روند اداری باید حداقل ۵ هواپیما تامین شود و سپس شرکت مذکور در صورت دارا بودن استانداردهای لازم سازمان هواپیمایی کشوری می تواند مجوز A و C یعنی فعالیت و بهره برداری هوایی و جابه جایی مسافر و بار را دریافت کند.

 

اسعدی سامانی تصریح کرد: اگر شرکت به دنبال انجام پروازهای برنامه‌ای و چارتری داخلی و خارجی باشد باید حداقل ۳۵۰ میلیارد تومان سرمایه داشته باشند اما تامین سرمایه برای شرکت‌هایی که تنها به دنبال برخی از این امتیازها هستند، کمتر است.

 

 اعلام  تداوم روند اداری ثبت شرکت‌های هواپیمایی و هلی‌کوپتری از سوی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در شرایطی منتشر می شود که عباس آخوندی دیروز در حاشیه مراسم امضای ۶ توافقنامه حمل و نقلی با آلمان از درخواست پروانه و تاسیس شرکت های هواپیمایی جدید خبر داد که مجوزهای اولیه را گرفتند و در حال انجام بقیه کارهایشان هستند.

 

وی گفت: یک شرکت هواپیمایی که بتواند تمام خدمات لازم را ارائه دهد باید حداقل ۳۵۰میلیارد تومان سرمایه داشته باشد و کارکنان آن نیز باید متخصص باشند؛ ضمن اینکه هواپیماهای شرکت باید نو بوده و سال ساخت‌شان بالای سال ۲هزار باشد.

 

البته پیش از این خبر صدور مجوزهای اولیه برای تاسیس ۶ شرکت هواپیمایی و ۲ شرکت هلی کوپتری از سوی اسعدی سامانی منتشر شده بود و وی اعلام کرده بود که شرکت‌های هواپیمایی تا اسفند ماه زمان دارند تا نسبت به تامین سرمایه لازم، پنج فروند هواپیما و الزام‌های مربوط به ساختار شرکت و تدوین نظام نامه ها اقدام کنند.

انتهای پیام /

منبع: مهر
ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top