حدود سه هزار طرح صنعتی با پیشرفت ٦٠ درصد در هفت ماه نخست امسال راه اندازی شد/ ایجاد اشتغال برای ٤٥هزار نفر / سه شنبه 18 آبان

به گزارش آقای تبلیغات به نقل از ایرنا  معاون طرح و برنامه وزیر صنعت معدن و تجارت، اجرای برنامه "تکمیل طرح های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد" را از هفت طرح اولویت دار تصویب شده در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای این وزارتخانه اعلام کرد و گفت: تا پایان مهرماه 2هزار و ٩٨٦ پروژه راه اندازی شده .

حدود سه هزار طرح صنعتی با پیشرفت ٦٠ درصد در هفت ماه نخست امسال راه اندازی شد/ ایجاد اشتغال برای ٤٥هزار نفر

حسین ابویی مهریزی امروز سه شنبه 18 آبان در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران حجم سرمایه گذاری برای بهره برداری از این 2هزار و ٩٨٦ پروژه را حدود ١٥٠ هزار میلیارد ریال عنوان کرد.

وی افزود: با راه اندازی این طرح ها، ٤٥ هزار شغل مستقیم ایجاد شده.

وی پیش از این درباره پراکندگی استقرار این پروژه ها به ایرنا گفته بود، در هر استان چند پروژه راه اندازی شده است و به این ترتیب، اشتغال زایی این پروژه ها شامل کل کشور می شود.

در برنامه های ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی، هفت طرح برای اجرا در وزارت صنعت معدن و تجارت در سال 95 تعیین شده. این طرح ها شامل طرح های "رونق تولید و تعیین تکلیف هفت هزار و 500 واحد تولیدی مشکل دار با هدف فعال کردن آنها"، "ایجاد توازن زنجیره مواد اولیه مورد نیاز و توسعه صنعت فولاد و مس کشور برای تولید پایدار"، "ارتقای رقابت پذیری واحدهای تولیدی کوچک و متوسط با هدف افزایش صادرات"، "مدیریت هدفمند واردات در راستای حفظ تراز مثبت تجاری"، "افزایش صادرات کالا و خدمات غیرنفتی به میزان 10 میلیارد دلار در سال 95 نسبت به سال 94"، "تکمیل طرح های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد" و "تکمیل و راه اندازی 33 طرح مهم و ملی" می باشد.

 

جزییات آخرین وضعیت راه اندازی 36 طرح ملی

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره آخرین وضعیت اجرای پروژه "تکمیل و راه اندازی 36 طرح مهم و ملی" گفت: از ابتدای امسال تا پایان مهرماه، ١٢ طرح از 36 طرح مهم و ملی راه اندازی شده.

ابویی مهریزی گفت: با تکمیل و راه اندازی این 36 طرح مهم و ملی 130 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری وارد مرحله بهره برداری خواهد شد.

وی پیش از این گفته بود، با توجه به اینکه این طرح ها در 20 استان کشور مستقرند و کل کشور از آن بهره مند خواهد شد، با تکمیل و راه اندازی این طرح ها 13 هزار و 300 شغل مستقیم ایجاد می شود.

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره شاخص های انتخاب این طرح ها گفت: این 36 طرح با توجه به نقشی که می توانند در کمک به صادرات غیرنفتی کشور، تامین مواد اولیه برای زنجیره تولید، ارتقای نسبی درون زایی و برونگرایی اقتصاد، کاهش نیاز به واردات و همچنین جلوگیری از خام فروشی و تکمیل زنجیره ارزش داشته باشد، انتخاب شدند.

ابویی مهریزی از بهره برداری سه پروژه فولادی تا مهر امسال خبر داده و گفته بود، با راه اندازی 14 طرح فولادی موجود در پروژه تکمیل و راه اندازی 36 طرح مهم و ملی، 19.2 میلیون تن به ظرفیت زنجیره تولید فولاد – از کنسانتره تا گندله، آهن اسفنجی، شمش و نورد – اضافه می شود.

به گفته ایوبی مهریزی، این طرح ها 27 هزار تن ظرفیت جدید در زنجیره ارزش مس ایجاد می کند و 4.5 میلیون تن به ظرفیت سیمان، 150 هزار دستگاه به ظرفیت تولید لوازم خانگی، 2.6 میلیون تن به ظرفیت تولید در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و همچنین 165 هزار تن به ظرفیت صنایع سلولزی اضافه می کند.

وی با بیان اینکه سه طرح از این طرح های مهم و ملی مربوط به صنعت خودرو و قطعات خودرو است، گفت: با راه اندازی این سه طرح، معادل 184 هزار دستگاه به ظرفیت تولید خودروی کشور اضافه می شود.

به گفته این مقام مسئول، این طرح ها سه هزار و 500 تن به ظرفیت تولیدات دارویی، 2 میلیون و 300 هزار دستگاه به ظرفیت تجهیزات صنعت برق، 105 هزار تن به ظرفیت فرآوری صنایع غذایی، 28 هزار تن به ظرفیت محصولات شیمیایی، 400 هزار تن به ظرفیت کانی غیرفلزی (کک) و یک تن به ظرفیت تولید طلای کشور اضافه می کند.

 

انتهای پیام /*

منبع : ایرنا
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top