گران‌ترین شهرهای اروپا برای زندگی کدامند؟ / چهارشنبه 19 آبان

به گزارش آقای تبلیغات به نقل از ایسنا اروپا خانه شماری از مردم کشورها و شهرهایی است که بالاترین درآمد و استانداردهای زندگی در جهان را دارند، اما این مزیت بدون هزینه نیست.

 

شرکت "گلس دور" در گزارشی با عنوان "کدام کشورها در اروپا بهترین استانداردهای زندگی را فراهم می‌کنند؟" به بررسی شهرهایی پرداخته است که در آنها مردم برای داشتن سقفی بالای سرشان، بخش زیادی از حقوق ماهانه‌شان را هزینه می‌کنند.

 

شاخص هزینه زندگی "گلس دور"، میزان درآمد را در برابر میزان پولی که برای خرید یک سبد استاندارد از کالاها و خدمات شامل مواد غذایی، رستوران، حمل و نقل، آب و برق و اجاره در کشورهای مختلف ضروریست، بررسی کرده است.

 

 پایگاه خبری بیزینس اینسایدر بر اساس این شاخص، به معرفی یازده شهر گران برای زندگی در اروپا پرداخته است که این شهر ها عبارتند از:

 

۱-ژنو

 

این شهر سوئیسی برای زندگی کردن سه درصد گران‌تر از شهر نیویورک می باشد و این در حالیست که درآمد در ژنو، یکی از بالاترین درآمدها در کل اروپا است.

 

۲-زوریخ

 

این شهر یکی از قطب های مالی سوئیس به حساب می آید، اما یکی از بالاترین هزینه‌ها برای حمل ونقل، سکونت و آب و برق را داراست.

 

۳-لندن

 

پایتخت انگلیس بالاترین نرخ اجاره در اروپا را داراست و با توجه به اینکه متوسط درآمد در این شهر چندان چشمگیر نمی باشد، بخشی از درآمد ماهانه مردم لندن صرف پرداخت اجاره می‌شود.

 

۴-اسلو

 

پایتخت نروژ یکی از بالاترین دستمزدها را در کل اروپا دارد، اما همه چیز از  مواد غذایی گرفته تا صورتحساب آب و برق در این شهر گران است. حتی هزینه حمل و نقل بخشی از حقوق ماهانه را می‌بلعد.

 

۵-برگن

 

این شهر ساحلی نروژی با کوه‌ها و آبدره‌ها احاطه شده، اما هزینه زندگی در این شهر بالاتر از هزینه زندگی در لس‌ آنجلس آمریکاست.

 

۶-کپنهاگ

 

این شهر که مرکز فرهنگی، اقتصادی و دولتی دانمارک است، یکی از بالاترین هزینه‌های زندگی را در این کشور دارد.

 

۷-پاریس

 

دستمزدهای سالانه در این شهر نسبتا اندک می باشد به طوریکه در شاخص متوسط دستمزدهای سالانه‌ اسمی "گلس دور"، از انتهای فهرست در رتبه ششم قرار دارد. با این همه هزینه‌های ملک در پایتخت فرانسه بسیار بالا بوده و باعث شده پاریس یکی از گران‌ترین شهرها برای زندگی در اروپا باشد.

 

۸-دوبلین

 

پایتخت جمهوری ایرلند یکی از بالاترین متوسط‌های دستمزد در اروپا را دارد، با این همه افزایش هزینه‌ها برای مسکن، حمل و نقل و مواد غذایی، زندگی در این شهر را امسال گران‌تر کرده.

 

۹-استکهلم

 

سوئد به مدد هزینه کالاها و خدمات داخلی مانند مواد غذایی، حمل و نقل و اجاره که نسبتا اندک است، در میان یکی از کشورهایی رتبه بندی شده که بالاترین‌ استانداردهای زندگی در اروپا را دارند.

 

۱۰-هلسینکی

 

هلسینکی در همه بخشها، یکی از بالاترین هزینه‌ها برای زندگی دارد، اما هزینه‌های بالا با متوسط دستمزدهای بالا متعادل شده است.

 

۱۱-آمستردام

 

پایتخت هلند یکی از محبوب‌ترین شهرهای این کشور برای زندگی به شمار می‌رود، با این همه محبوبیت‌ این شهر، هزینه‌ها داخلی را بالاتر برده است. بنابراین زندگی در آن را گران‌تر کرده.

 

 انتهای پیام/

منبع : ایسنا
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top