گسترش همکاری و تعامل با مراکز فرهنگی و دانشگاهی سایر کشورها / سه شنبه 14 دی

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست علنی نوبت صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور، با اشاره به پیشنهاد نمایندگان برای حذف ماده 80 این لایحه در رابطه با تعاملات فعال دانشگاه‌های ایران با دانشگاه‌های بین‌المللی، اظهار داشت: به طور حتم نظرات نمایندگان مجلس در مورد موضوعات مختلف کشور ارزشمند است.

وی با اشاره به ضرورت گسترش همکاری ها و تعامل با مراکز فرهنگی و دانشگاهی سایر کشورها تاکید کرد: دولت و کمیسیون تلفیق در این راستا ماده 80 لایحه برنامه ششم را تدوین کردند که قطعا تصویب آن به تقویت این حوزه کمک می کند تا دانشگاه ها بتوانند با مراکز علمی و دانشگاه های خارجی تعامل داشته باشند.

در ماده 80 این لایحه آمده بود: به منظور تحقق اقتصاد دانش‌بنیان، افزایش بهره‌وری، تنظیم رابطه متقابل تحصیل و اشتغال، گسترش همکاری و تعاملات فعال بین‌المللی و افزایش نقش مردم در مدیریت علمی و فناوری کشور.

همچنین براساس بند الف این ماده؛ به دولت اجازه داده می‌شود به‌منظور ارتقای علمی و رقابت بین دانشگاههای کشور و تعاملات بین‌المللی در طی برنامه نسبت به ایجاد واحدها و شعب آموزش عالی با مشارکت دانشگاههای معتبر بین‌المللی و دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی و فنی و حرفه‌ای در داخل کشور اقدام نماید. نحوه سرمایه‌گذاری مشترک، تسهیل تعاملات ارزی و تردد اعضای هیأت علمی و دانشجویان در آیین‌نامه اجرائی که با پیشنهاد سازمان و دستگاههای اجرائی ذی‌ربط به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : ایرنا
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top