بیژن نامدار وزیر نفت : امسال یک سال استثنائی برای صنعت پتروشیمی کشور

 بیژن نامدار زنگنه دوشنبه شب در مراسم افتتاح فاز 2 شرکت پتروشیمی کارون شهرستان ماهشهر گفت: در طول سه سال گذشته سرمایه گذاری های خوبی در صنعت پتروشیمی کشور شده به طوری که این روزها شاهد افتتاح بسیاری از این طرح ها هستیم.

وی به طرح پلی اتیلن خطی لرستان اشاره کرد و گفت: این طرح با ظرفیت 330 هزار تن پلی اتیلن امسال به بهره برداری رسید.

به گفته وی ، فاز دو پتروشیمی کاویان با ظرفیت یک میلیون و 100 هزار تن تولید اتیلن، طرح پلی استایلن عسلویه با ظرفیت 250هزار تن ، پلی اتیلن سبک کردستان با ظرفیت 300 هزار تن و فاز 3 پردیس با ظرفیت 1.7 میلیون تن آمونیاک و اوره از جمله طرح های پتروشیمی هستند که در روزهای آینده به بهره برداری می رسند.

زنگنه افزود: مجموع طرح هایی که قبل از پایان دولت به بهره برداری می رسند جمعا ظرفیتی حدود 9 میلیون تن و با سرمایه گذاری 5.5 میلیارد دلار است که می تواند به افزایش تولید کشور کمک شایانی کند.

وی گفت: واحدهایی که امروز افتتاح شدند همه جز طرح های اقتصاد مقاومتی و از مصادیق بارز تکمیل زنجیره تولید هستند زیرا پتروشیمی کارون و تخت جمشید خوراک های متفاوتی را از واحد هایی که در این منطقه فعال هستند دریافت می کنند و با تکمیل زنجیره تولید به ایجاد ارزش افزوده بالاتری می رسند.

وی افزود: جهش صنعت پتروشیمی کشور باید به جهش سال 76 و 77 که تولید ایران را از یک میلیارد دلار به بالای 20 میلیارد دلار رساند ، برسد

وی اضافه کرد: تا پایان دولت تدبیر و امید، 6 میلیارد دلار ظرفیت و ارزش تولید کشور در صنایع پتروشیمی افزایش پیدا می کند که این تنها یک شعار نیست.

وزیر نفت در پایان گفت: پتروشیمی یک نقش محرک و مولد در گذشته داشت که این نقش در سال های آینده پررنگ تر می شود.

 

انتهای پیام/


 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top