هزینه زندگی در کانادا

1- هزنیه اجاره خانه و ماشین (70درصد هزینه شما است) جهت صرفه جوبی در هزینه های ردیف اول دانشجویان و افراد کم درآمد باید با هم یک خانه را اجاره کنند یا به جای آپارتمان یک خوابه استودیو بگیرند. و افراد سرمایه گذار میتوانند خانه دورتر از شهر یا خانه دوطبقه بخرند ویکواحد آنرا اجاره بدهند. البته پیشنهادات خوبی برای خرید زمین و ساخت بنا هم داریم. ماشین های ژاپنی(ارزانتر و استهلاک کمتر)  و آلمانی (گرانتر و سبک عالی تر) مقاومت بیشتری به نمک پاشیده شده در زمستان دارند. ماشین را با ماهی 250 دلار(مثلا تویوتا روفور شاسی بلند) تا 5 سال میتوانید بخرید و بعد از آن با پرداخت 10هزار دلار یا ماشین را میخرید یا به شرکت سازنده پس می دهید ویکمدل روز را با همان پرداخت ماهانه برمیدارید!)
 

2- هزینه اتوبوس، تلفن، اینترنت، وسایل خانه، خوراکی و لباس(30 درصد هزینه شما است) معمولا اگر دانشجو یا بالای 60 سال باشید هزینه حمل ونقل تخفیف خوبی دارد. برای هزینه اینترنت وتلفن هم سعی کنید در وب سایت شرکت ها مثل فایدو بخش Promotion را بیابید یا از دوستان تان در ان شهر بپرسید تا بهترین پلن را بگیرید. برای وسایل خانه حتما دیداری از گاراژ سیل (حراجی های خانگی) داشته باشید که بسیار مقرون به صرفه است، یا از Ikea خرید کنید. برای خوراکی حتما از کاست کو Costco خرید کنید که بنزین ماشین هم تخفیف دار است. لباس را از فروشگاه های بیرون شهر Outlet یا در هنگام حراجی ها انجام دهید.
 

3- هزینه های آینده مانند خرید خانه، بیمه عمر، خرید سهام (بعد از 5سال ازورود به آن احتیاج پیدا میکنید مثلا بیمه عمر برای حمایت از خانواده شما بعد از فوت شما است و با ماهی 500 دلار طی 20 سال تا یک میلیون دلار میتوانید غرامت کسب کنیدو یا خرید سهام (شرکت های بزرگ بورس مثل آلفابت یا بیمه )برای سود آوری در زمان پیری شما است. برای صرفه جویی توجه کنید اگر خانه را نقد میخرید نیازی به بیمه عمر نیست چون سرمایه خود را همیشه دارید ولی اگر با وام میخرید تا مبلغ خانه بیمه عمر خریداری کنید. حتما بیمه عمر فیکس ترم با مبلغ بالاتر از 500 هزار دلار بگیرید. اگر جوان هستید بیمه عمر قیمت خوبی دارد(ماهانه 100 تا 500 دلار بسته به میزان غرامت) ولی در صورت پیری یا سیگاری یا الکلی بودن باید مبلغی تا 4 برابر بیشتر بدهید. سهام نیز با تحقیق بخرید یا از شرکت های معتبر مانند اسکوشیا استفاده کنید. 
 

خرید های روزانه:
بهترین فروشگاه ها برای خرید عبارتند از:
 : costco
برای خرید های عمده مناسب است مثلا یک باطری برای ساعت 1دلار است ولی بسته 40 تایی آن را به 15 دلار میتوانید بخرید.در حین خرید در فروشگاه متصدی ها به شما انواع محصولات را رایگان برای تست ارائه میدهند که حتما استفاده کنید وراجع به جزئیات ان سوال کنید. برای ورود به فروشگاه که حومه شهر هستند باید کارت حق عضویت داشته باشید(حدود سالی 80دلار) گروهی برای خرید بروید هم تفریح میکنید هم خرید. قیمت ساندویچ وبستنی و سیب زمینی کاستکو هم بیش از دو دلار نیست پس غذای ارزانی بعد از خرید خواهید خورد.

غذا در کانادا ارزان تر است.

ناهار خوری و اکثر مراکز تفریحی در کانادا ارزان ترند

 بنزین و اتومبیل ها در کانادا ارزان ترند.

انرژی ارزان تر است،اما از انرژی بیشتر برای گرم کردن خانه در یک زمستان معمولی کانادا استفاده می کنید.

بیمه اتومبیل در کانادا بسیار گران است .

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با کارشناسان کانادا ایکس در ارتباط باشید.


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top