کبک از تغییرات مهاجرتی اول نوامبر صرف نظر کرد

این تصمیم بعد از اظهار نگرانی ها و اعتراضات دانشجویان و کارگران خارجی در اوایل هفته گذشته گرفته شده است. گفتنی است برنامه تجربه کبکی یا PEQ یکی از مسیرهای مهاجرتی محبوب است که به دانشجویان خارجی فارغ التحصیل از دانشکده های کبک و نیز کارگران خارجی موقت ساکن و شاغل کبک اجازه درخواست برای انتخاب شدن جهت اقامت دائم را می دهد.

مقررات جدید که پیش از این به اطلاع همراهان گرامی ویزا موندیال رسید تنها افرادی را در بر می گرفت که در برخی از مشاغل و رشته های معین تحصیل و کار می کنند. این در حالی است که این محدودیت پیش از اول نوامبر وجود نداشته و بدین ترتیب بسیاری از متقاضبان را رد می کرد.

پس از انتشار خبر مبنی بر اعمال ضرایط و مقررات جدید بسیاری از دانشجویان و کارگران و نیز رهبران کسب و کار و دانشگاه ها انتقاد خود را مطرح کردند و انتقادات آنها باعث عقب نشینی دولت کبک شد. دانشگاه ها و رئیس اتاق بازرگانی مونترال از این عقب نشینی استقبال کرده و مراتب خرسندی خود را ابراز کردند.  این دومین باری است که وزیر مهاجرت کبک در رابطه با سیاست های مهاجرتی مجبور به عثب نشینی می شود. پیش از این در فوریه سال جاری تصمیم وزیر مهاجرت کبک بر به تعلیق درآوردن 18000 درخواست مهاجرت از طریق برنامه اسکیلد ورکر کبک منجر شد که دادگاه رای به این دهد که تا زمان به تصویب درآمدن این قانون، دولت به این 18000 رسیدگی کند.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با کارشناسان کانادا ایکس در ارتباط باشید.


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top