برنامه هفت روزه جهت حفظ بازده و تاثیرگذاری

برنامه هفت روزه جهت حفظ بازده و تاثیرگذاری


برنامه هفت روزه جهت حفظ بازده و تاثیرگذاری

بسیار مهم است که قبل از شروع زمانی را جهت تعیین هدف ماهانه و پیشرفت های کوچک هفتگی در نظر بگیرید. سپس می ایست هر روکارهایی که باید انجام دهید را بر اساس اولویت بندی خود بدون تقلب بنویسید. اکنون در مسیر درست قرار دارید، با روز اول ادامه دهید تا بازدهی خود را شروع نمایید.

    

روز اول : قورباغه را قورت بده

مارک تویین:"اول روز قورباغه زنده بخور و تا انتهای روز هیچ اتفاق بدتری رخ نمی دهد."

سخت ترین کاری که باید انجام دهید را صبح تمام کنید. نگاهی به هدفی که نوشته اید انداخته و از خود بپرسید چه کاری را امروز انجام دهم تا فردا به آنچه که می خواهم نزدیک تر شوم.

 

روز دوم : طرز فکرت را تغییر بده

ایرل نایتینگل:"هر چیزی که در ضمیر نا خودآگاه مان بکاریم و با تکرار و عواطف آن را پرورش دهیم، روزی به حقیقت تبدیل خواهد شد."

طرز فکر ما راجع به دیگران، طرز فکر آنها نسبت به ما را تعیین می کند.در واقع مشکلات مشکل نیستند بلکه طرز فکر شما نسبت به آنها است. دیدگاه خود را نسبت به همه چیز تغییر دهید تا بی درنگ زندگی تان تغییر کند. مکان آرامی پیدا کرده و به مدت 5 دقیقه مراقبه کنید تا از نتایج آن شگفت زده شوید.

 

روز سوم: بجای سخت کار کردن هوشمندانه کار کنید

کارل بنکس:"بجای سخت کار کردن، هوشمندانه کار کنید."

هر روز و هر شب اهداف و مسئولیت های خود را یادداشت کرده و در صورت نیاز ویرایش کنید اما کاملا آنها را تغییر ندهید. در دست داشتن لیست روزانه ای که نشان می دهد چه کارهایی را باید انجام دهید، به شما کمک می کند سازمان یافته باشید و کارهایتان را راحت تر انجام دهید.

 

روز چهارم: نابرده رنج گنج میسر نمی شود

بنجامین فرانکلین:" بدون تلاش هیچ نتیجه ای حاصل نمی شود."

شاید دقیقا قبل از رسیدن به خط پایان دست از تلاش بردارید بنابراین به خودتان یاداوری کنید که کسانیکه دست از تلاش برمیدارند موفق نمی شوند.موفق ترین افراد آنهایی هستند که حتی وقتی می خواهند دست از تلاش بردارند نیز ادامه می دهند.

 

روز پنجم: رها کردن را یاد بگیرید

سم برنز:" در نهایت کاری که نمی توانید انجام دهید را رها کنید زیرا کارهای بیشتری وجود دارد که می توانید انجام شان دهید."

سم برنز 17 ساله که از بیماری پیری زود رس رنج می برد به بهترین نحو این مورد را توضیح می دهد. بدون شک او رمز شادی را می داند.


روز ششم: خود را با افراد درست احاطه کنید.

اپرا وینفری:"خود را با افرادی احاطه نمایید که موجب ارتقاء شما می شوند."

افرادی که از با آنها بودن لذت بخش می برید را برای قهوه دعوت کنید!به سازمان های محلی ملحق شوید که در آنجا می توانید با افراد هم فکر خود آشنا شده و معاشرت نمایید. حتما شگفت زده خواهید شد که چرا زودتر این کار را انجام نداده اید.


روز هفتم: به پیشرفت ادامه دهید

والت دیزنی:"ما به پیشرفت خود ادامه می دهیم، درهای جدیدی را باز می کنیم و کارهای جدیدی را انجام می دهیم زیرا ما کنجکاویم و این حس کنجکاوی مار ا به سمت راه های جدید سوق می دهد."

به خودتان افتخار کنیدشما مدیریت خوبی داشتید که به اینجا رسیدید و این بدان معناست که شما اولین گام را برای موثر بودن و بازدهی بیشتر برداشته اید. مطالعات نشان داده است که 21 روز طول می کشد تا یک عادت بلند مدت ایجاد شود بنابراین دو هفته دیگر این کار را انجام دهید تا بر آن تسلط پیدا کنید.

در انتهای هفته می بایست به نکات زیر دست پیدا کرده باشید: 

       تعیین هدف ماهانه
         تعیین گام ها و اهداف کوچک هفته ای
        ایجاد لیست کارهایی که باید انجام شوند ترجیحا یک روز قبل
         نوشتن مجدد اهداف و ویرایش آنها در صورت لزوم
      بازتاب و نتیجه گرفتن
       حفظ انگیزه

 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top