دارپا به دنبال "دانلود" اطلاعات در مغز است!

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه "یونیورسیتی هرالد"، مغز انسان به قدری قدرتمند است که می‌تواند میلیون‌ها اطلاعات مختلف را حفظ و تحلیل کند، حتی قوی‌تر از قدرتمندترین رایانه‌های امروزی.

شگفت‌انگیز است که انسان می‌تواند به مغز دستور تغییر فیزیکی بدهد و سازمان "پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا"(DARPA) به دنبال کار بر روی این ویژگی مغز است تا ظرفیت مغز افراد را برای آموزش فوق سریع بالا ببرد.

DARPA یک سازمان تحقیقاتی و فناوری زیر نظر وزارت دفاع آمریکا است که مسئولیت توسعه و ساخت فناوری‌های نوین برای استفاده ارتش آمریکا را برعهده دارد و در سال 19588 تاسیس شده است.

"نوروپلاستیسیتی"(Neuroplasticity) قابلیت عصبی مغز برای اتصال مجدد به خود برای ساخت اتصالات عصبی جدید است. این قابلیت جز مهمی از فرآیند یادگیری است. دانشمندان دارپا قصد دارند تا با بهبود این امکان مغز موجب یادگیری سریع‌تر شوند.

بدین منظور دانشمندان دارپا با کمک زبان‌شناسان و تحلیلگران هوش، پروژه "آموزش نوروپلاستیسیتی(عصبی) هدفمند" را برای فعال‌سازی سیناپس‌های پلاستیسیتی با استفاده از روش‌های ایمن تحریک عصبی کلید زده‌اند.

دارپا امیدوار است که این تحریکات عصبی بتواند مغز را وارد حالتی کند که بتواند مسایل مختلف را به سرعت فرابگیرد یا اصطلاحا دانلود کند.

در این حالت مغز در موقعیت واکنش بسیار سریع و بالای عصبی قرار می‌گیرد که به جای صرف چندین ماه برای فراگیری مسایل، در کمترین زمان ممکن اطلاعات را "دانلود" و پردازش می‌کند.

از دستاوردهای این پروژه ابتدا در ارتش آمریکا استفاده خواهد شد و بعدها جنبه عمومی پیدا خواهد کرد.Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top