تولید ۱۵ میلیون ماسک نانویی در کشور

به گزارش بخش سلامت سایت دکتر حسین ناصری و به نقل از مشرق، سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو  درباره توافق خوبی که وزارت بهداشت و دو شرکت تولیدکننده برای تولید ۱۵ میلیون ماسک نانویی صورت پذیرفته گفت: در حال حاضر وزارت بهداشت تلاش بسیار خوب و جدی در مهار ویروس کرونا در کشور انجام می‌دهد. 

 قدرت فیلتراسیون و نفش‌پذیری بالای ماسک‌های نویی ایران

وی افزود: ماسک‌های نانویی (N۹۴) و (N۹۹)  با قدرت فیلتراسیون و نقش‌پذیری بالا داریم و تعداد معدودی از کشورها قابلیت تولید ماسک (N۹۹) را دارند که این محصول قابلیت این را دارد که ۹۹ درصد فیلتراسیون داشته باشد و تنفس‌پذیری را راحت کند. 

سرکار گفت: وزارت بهداشت هیات امنای ارزی قراردادی با شرکت‌های توانمند تولید ماسک‌های نانویی خاص بسته است که می‌توان گفت خوشبختانه در کشور از ابتدا تا انتهای زنجیره تولید ماسک‌های با کیفیت در کشور تولید می‌شود به طوری که تکنولوژی، تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی که باید نانو الیاف را روی ماسک‌ها بنشانند و ماسک معمولی را تبدیل به ماسک نانویی کنند ایرانی هستند. 

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو ادامه داد: وزارت بهداشت ماسک‌های خاص (N۹۴) و (N۹۹) را به دلیل اینکه از ایمنی و حفاظت بالایی برخوردار هستند در اختیار کادر درمانی  بیمارستان‌ها قرار می‌دهد که در ارتباط مستقیمی با افراد مبتلا یا مشکوک به بیماری دارند. 

ایران جزء برترین کشورها در تولید ماسک نانویی 

وی یادآور شد: خوشبختانه در شرایط بحرانی کشور به هیچ جا وابسته نیستیم و تعداد معدودی از کشورها این قابلیت را دارند و فقط کشورهای آمریکا،  اروپا و ایران توان ساخت این ماسک‌ها را دارند. 

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: حتی کشورهای ژاپن، انگلیس و آلمان هم توان تولید ندارند و دستگاه‌های ما به قدری با کیفیت هستند که به کشورهای کره جنوبی، مالزی، چک و همه کشورها فروخته‌ایم به طوری که از کشورهای مختلفی برای خرید خط تولید صنعتی نانو الیاف برای تولید ماسک‌های نانویی و بستن قرارداد به کشور مراجعه کرده‌اند. 


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top