گوگل با هدف افزایش جستجو در iOS، کیبوردی را برای iOS توسعه می‌دهد/ چهارشنبه 04 فروردین

گوگل در حال توسعه‌ی کیبوردی برای iOS است که در موتور جستجوی این کمپانی نیز بصورت گسترده‌ای مورد استفاده قرار خواهد گرفت. البته این تنها ویژگی کیبورد گوگل برای iOS نبوده و قابلیت‌های دیگری نیز به همراه این کیبورد عرضه می‌شود که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

به گزارش آقای تبلیغات به نقل از زومیت براساس اطلاعات ارائه شده گوگل در حال توسعه‌ی کیبوردی برای سیستم عامل iOS اپل است تا کاربران گجت‌هایی نظیر آیفون و آیپد این کمپانی بتوانند از این کیبورد و قابلیت‌های آن استفاده کنند. شنیده‌ها حکایت از این دارد که موتور جستجوی گوگل یکی از ارکان اصلی این کیبورد را تشکیل داده و بصورت گسترده‌ای در این کیبورد مورد استفاده قرار گرفته است.

 

به نظر می‌رسد گوگل در ماه‌های گذشته مشغول توسعه‌ی این کیبور است، هرچند غول جستجو از اظهار نظر در این مورد خودداری کرده و هنوز مشخص نیست که این کیبورد چه زمانی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

 

از جمله‌ی سایر ویژگی‌های مورد استفاده در کیبورد گوگل باید به تایپ با استفاده از ژست‌های حرکتی اشاره کرد، یعنی با استفاده از این کیبورد می‌توان با کشیدن انگشتان روی کلید‌های حروف، کلمات مورد نظر خود را وارد تایپ کرد. در واقع در این روش گوگل با کشیدن انکشت روی کلید‌های مختلف لغتی را که کاربر در نظر دارد، حدس زده و آن را در متن مورد نظر می گنجاند. در صورت لمس لوگوی گوگل روی این کیبورد می‌توان به صفحه‌ی اصلی جستجوی گوگل رفت. همچنین این کیبورد کلید‌های جداگانه‌ای را برای جستجوی فایل‌های تصویری نظیر Gif دارد. از نظر ظاهری نیز کیبورد نسخه‌ی iOS با کیبورد نسخه‌ی اندروید متفاوت است. کیبورد اندروید از جستجوی صوتی بهره می‌برد اما کلیدهای جداگانه‌ای برای جستجوی متن یا تصویر در آن گنجانده نشده است.

 

هدف اصلی برای توسعه‌ی این کیبورد افزایش میزان جستجوهای انجام شده توسط گوگل از طریق سیستم عامل iOS است. هرچند گوگل بخش عمده‌ای از تجارت حول موتورهای جستجو را در اختیار دارد، اما سودآوری در حوزه‌ی جستجو از طریق گوشی‌های هوشمند به اندازه‌ی دسکتاپ بالا انیست. براساس اطلاعات ارائه شده، نیمی از کاربران موبایل در روز بصورت میانگین حتی یک جستجو را نیز انجام نمی‌دهند.

 

البته شماری از جستجوهای انجام شده در دسکتاپ نیز شامل عباراتی نظیر فیس بوک و جی میل است که در موبایل دارای اپلیکیشن اختصاصی هستند و از این رو نیازی به جستجوی این واژه‌ها نیست.

 

باید دید که عملکرد گوگل در ردای ارائه‌ی کننده‌ی یک کیبورد غیر پیش فرض برای iOS چگونه خواهد بود. این کمپانی برند بزرگی است و انتظار می‌رود برخلاف بسیاری از کیبوردهای غیر پیش فرض ارائه شده برای iOS شاهد عملکرد بهتری از محصول این کمپانی باشیم.

انتهای پیام /

منبع : زومیت

 
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top