قرارداد همکاری‌های جدید فضایی با 7 دانشگاه/تهیه 450 مستند از پروژه‌های تحقیقاتی در سال 96

دکتر سعید شاخصی درباره همکاری با دانشگاه‌های کشور در حوزه فضایی، گفت: با پتانسیل خوبی که در حوزه فضایی در دانشگاه‌های فنی و مهندسی کشور وجود دارد، تعامل با دانشگاه‌ها از جمله کارهایی است که در این حوزه آغاز شده و حجم این تعاملات در سال 96 افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه این قراردادها در راستای ماموریت‌های پژوهشگاه فضایی هدفمندتر می‌شود، افزود: در همین زمینه تاکنون با دانشگاه‌های خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه شیراز ، دانشگاه صنعتی شیراز ، دانشگاه اصفهان، دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران، دانشگاه تبریز و دانشگاه علامه طباطبایی قرارداد همکاری امضا شده است.

معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران تصریح کرد: البته دانشگاه صنعتی شریف، پردیس دانشکده فنی دانشگاه تهران و دانشگاه شریف از مراکزی هستند که قرارداد همکاری با آنها قبل ازاین منعقد شده بود.

وی با اشاره به برنامه‌های مربوط به توسعه دانش در پژوهشگاه فضایی گفت: از چند سال گذشته بحث مدیریت دانش در پژوهشگاه شکل گرفته است و پژوهشگران ما ملزم هستند مراحل مختلف پروژه‌ها را در قالب یک مستند تدوین کنند که از سال 92 تا 95 ، 3484 مستند از پروژه‌های تحقیقاتی و فناوری تهیه شده است که پیش‌بینی ما این است که برای سال 96 هم حدود 450 مستند تهیه شود.

دکتر شاخصی همچنین افزایش تولیدات عملی را از مواردی عنوان کرد که در ارزیابی‌های داخل و خارج کشور به آن توجه می‌شود و در ادامه اظهار کرد: از ابتدای تاسیس پژوهشگاه فضایی ایران بیش از 850 تولید علمی در قالب ارائه مقالات در کنفرانس‌ها، چاپ در مجلات علمی و ثبت اختراع در پژوهشگاه انجام شده است.

وی از تائید یک مورد اختراع در سال جاری در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران خبر داد و گفت: تعدادی دیگر از اختراعات و محصولات پژوهشگاه فضایی ایران در حال دریافت تائیدیه از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران هستند.

معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران از آموزش محققان و کارمندان مجموعه پژوهشگاه فضایی به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های این پژوهشگاه یاد و تصریح کرد: 7500 ساعت نفر کلاس آموزشی در سال 95 با رویکرد کاربردی و در راستای پروژه‌ها در حال انجام برای مدیران، محققان و کارشناسان برگزار شده است که این دوره‌های آموزشی در سال 96 به 20 هزار ساعت نفر افزایش می‌یابد.Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top