دکترسعید یاوری ، موسس و مدیرعامل شرکت تعالی تجارت ماندگار

مدیر برتر:دکترسعید یاوری (کارآفرین حوزه آی تی)

  

بیوگرافی و سوابق تحصیلی و شغلی

 متولد سال 1355 از شهر کرمانشاه. تحصیلاتشان را در رشته آمار به پایان رساندند و سال  1382 با همراهی چندتن از دوستان، فعالیت خود را در بخش فناوری اطلاعات آغاز کردند.

و درسال 1383 گروه ماندگار را راه‌اندازی کردند.

 

* دکترسعید یاوری داستانی الهام بخش دارد که می تواند برای علاقه مندان و فعالان حوزه کار آفرینی بسیار موثر و آموزنده باشد.این گفت و گو را بخوانید تا با ما در این داستان واقعی الهام بخش هم نظر شوید.

 با آقای تبلیغات همراه باشید.

تاثیرات کودکی بر کارآفرینی آینده

 من در خانواده پرجمعیتی در کرمانشاه به دنیا آمدم ما 5 برادر و 2 خواهر هستیم از همان بچگی خاطرم هست که آدم ماجراجویی بودم و یک جا بند نمی شدم علاقه داشتم از خیلی از پدیده ها سر در بیاورم و این رفتار من گاهی باعث ناراحتی مادرم می شد. در کلاس چهارم ابتدایی که بودم، با وجود اینکه وضع مالی مان هم خوب بود؛ اما علاقه داشتم برای خودم کار و کاسبی راه اندازی کنم و منبع درآمدی برای خودم داشته باشم یادم می آید در همان سال ها انجیر میگرفتم و آب در آن می ریختم و آب انجیر درست می کردم و می فروختم شاید نمی توانستم زیاد بفروشم ولی علاقه مند بودم از این کارها بکنم. در کلاس پنجم ابتدایی که بودم در پارکینگ خانه مان دستگاه پشمک ساز سر هم کردم و پشمک می فروختم و حس خوب و مثبتی که از آن کسب درآمد برای خودم داشتم هنوز همراهم هست. در همان زمان، تابستان در روزهای تعطیلی مدارس با پدر همراه می شدم و در ساختمان هایی که او معمارشان بود، کار می کردم. این روند کم و بیش تا اول دبیرستان ادامه داشت در آن سال ها اتفاقاتی هم در زندگی ما افتاد. پدرم سرمایه گذاری هایی کرد که اشتباه بود و زیان هایی را به وجود آورد. البته دوران جنگ هم تاثیراتی بر وضعیت خانوار در شهرهایی نظیر کرمانشاه داشت.

 در دوران دبیرستان یکی از دوستانم فروشگاه فروش سنگ های ساختمانی داشت و گاه گاهی به او سر می زدم و چون قبل از آن با ابزارهای سنگ بری کار کرده بودم به صورت اتفاقی شروع به کار با دستگاه سنگ بری کردم و دیدم که خیلی راحت می توانم انجامش دهم. در مدت زمان کوتاهی، یک جورهایی استاد آن کار شدم و کاری را به شکل حرفه ای انجام می دادم که کار سنگینی محسوب می شد. به هر حال کار برش و ابزار سنگ های ساختمانی مثل پله و کابینت و ... فعالیت بدنی سختی را می طلبید و این روی شرایط فیزیکی اثر می گذاشت درآمدزایی من از این شغل رو به فزونی بود و از حدود اول دبیرستان تا سال دوم- سوم دانشگاه به این کار مشغول بودم و در بازه های زمانی مختلف به این کار می پرداختم که خوشبختانه درآمد خوبی هم داشت. ولی همان طور که گفتم این شغل به صورت جدی به بدن آسیب می رساند و در شمار مشاغل سخت قرار می گرفت.

   

تحصیل در دانشگاه و یک انتخاب سخت

همزمان با آن کار، در رشته آمار در دانشگاه رازی کرمانشاه قبول شدم. در کار برش سنگ هم استاد شده بودم و درآمد خوبی داشتم، اما با همه این اوصاف از کارم راضی نبودم و احساس می کردم این جسم من است که کار می کند و نه فکرم و این در بلند مدت وضعیتی فرسایشی به وجود می آورد.با آقای تبلیغات همراه باشید.

دوتا از برادران من اپتومتریست هستند و یکی از آنها پیشنهاد داد وارد کار عینک سازی شوم و پیشنهادش را پذیرفتم و وارد کار عینک سازی شدم و در آن کار هم بسیار سریع چم و خم کار را یاد گرفتم و در مدت کوتاهی عینک سازی می کردم تقریباً چیزی در حدود یک سال و نیم این کار را ادامه دادم و فعالیت های مختلف را در این حرفه تجربه کردم.

 

فروش محصولات آی تی در تهران

 در آن زمان، یکی از دوستانم که هم دانشگاهی من بود بعد از فارغ التحصیلی وارد صنف فروش سخت افزار کامپیوتر شده بود و تعریف های زیادی از هیجان انگیز بودن این رشته کاری و متفاوت بودنش می کرد. این مقارن با سال 1381 بود و آن سال ها یکی از اوج های صنعت آی تی در ایران بود من هم همیشه مشتاق کارهای پر هیاهو بودم و پی کارهای می گشتم که به لحاظ فکری اقناعم می کردند بر این اساس در سال 82 به تهران آمدم و شرایط کار در تهران را بررسی کردم. با 4-5 نفر از هم دانشگاهی ها ایده ای در ذهنمان داشتیم بر این مبنا که فروشگاهی را در زمینه آی تی تاسیس کنیم بالاخره هم موفق به انجام این کار شدیم و در مرکز کامپیوتر ایران در تهران، فروشگاهی را اجاره کردیم فروشگاهی کوچک که در آن قطعات کامپیوتر را از بازار داخل می گرفتمی و به بازارهای شهرستان ارائه می دادیم خیلی سریع، حجم فروشمان بالا و بالاتر رفت و مشتریان خوبی در شهرستان پیدا کردیم و فروش راضی کننده ای را به شکل نسبی رقم زدیم. ولی به دلیلی کم تجربگی با چند نفر همکاری کردیم که همکاری با آن ها بسیار پر ریسک بود و نتیجه اش این شد که در یک سال کار، به تور سه کلاهبردار به صورت به صورت همزمان خوردیم و خاطرم هست که در یک بازه زمانی دو ماهه، حدود 50 میلیون تومان از ما کلاهبرداری شد که به ارزش آن موقع کسب و کار کوچک ما رقم قابل توجهی محسوب می شد. در کسب و کارمان نتوانستیم این حجم از زیان را هضم کنیم و یک جورهایی ورشکست شدیم.

از زیان هایی که اتفاق افتاد چیزی در حدود 7-8 میلیون تومان، سهم من از این زیان شد و ناچار شدم چک های بلند مدت بکشم تا بتوانم قدرالسهم خودم را از این زیان پرداخت کنم. ولی یادم می آید از همان روزهای اول که کسب و کارمان را راه اندازی کرده بودیم، تصویری در ذهنم ایجاد شده بود که در این تجارت، شرکتی ثبت کنم و شبکه ای از نمایندگان داشته باشم و ... یادم می آید این حس را به شکل پررنگ در ذهنم تصویرسازی کرده بودم و جالب است بدانید وقتی این تصویر ذهنی را با دوستانم مطرح می کردم، پوزخندی می زدند و می گفتند تو که تازه از شهرستان آمده ای، کوتاه بیا و بنشین کارت را انجام بده!

ورشکست که شدیم، دوستانی که در کسب و کار فروشگاه همراهم بودند، جدا شدند و سراغ کارهای دیگر رفتند. ولی من این کار را ادامه دادم، آن هم در شرایطی که بر سر یک دوراهی قرار داشتم. از یک سو بازار سنگ ساختمانی بود و کاری که درآمد خوبی داشت ولی از نظر فکری اقناغم نمی کرد و از سوی دیگر کار در حوزه آی تی قرار داشت که هر چند به واسطه اشتباه مان ورشکست شده بودیم، ولی به گمانم همچنان جای کار داشت و می شد در آن تجربیات متفاوتی را به ثمر رساند. به رغم مشکلات مالی و با تمام سختی هایی که در تهران وجود داشت، آپارتمانی را در خیابان گیلان تهران اجاره کردم و آن خانه، هم محل زندگی ام شد و هم محل کارم.

یک اتاق را مفروش کردم و شکل محل استراحت و اقامت به آن دادم و بقیه خانه را به شکل دفتر درست کردم تا دفتر کارم محسوب شود. در این وضعیت بود که شروع کردم و با یکسری از مشتری های قبلی که میشناختم ادامه دادم و به تدریج دامنه مشتریانم گسترده تر شد و حجم کار رو به فزونی گذاشت.با آقای تبلیغات همراه باشید.

به تدریج سه- چهار نفر نیروی جدید به ما پیوستند و برادرانم مجید و رضا هم به جمع مان اضافه شده بودند و بعد از آن موفق شدیم، دفتر و محل کار را از هم جدا کنیم. در پایان سال 85 به رغم اینکه گردش مالی افزایش پیدا کرده بود، با پیشنهاد یکی از دوستانم مواجه شدم که می گفت یک واحد اداری برای کارم بخرم. به او گفتم پولی در حد خرید یک واحد اداری در بساط ندارم و او گفت با وام  قرض این کار را بکن و این گونه شد که یک واحد در خیابان گیلان تهران خریداری کردم که قیمتش 97 میلیون تومان بود و جالب است بدانید چیزی در حدود 90 میلیون تومان از آن را وام و بدهی تشکیل می داد که ریسک بزرگی برای من محسوب می شد. ولی خرید یک واحد برای شرکت، اعتبار سازمان را افزایش داد و اعتماد تامین کنندگان و مشتریان را به کسب و کارمان بیشتر کرد. در سال های بعد هم توانستیم هر سال یک یا دو واحد به مجموعه اداری مان اضافه کنیم. در نهایت این گونه شد که در سا ل90 به صورت یک مجموعه 130 نفره در آمدیم در سال 90 بود که یک بحران جدید برای کسب و کار ما به وقوع پیوست منظورم سنگین شدن تحریم ها علیه کشورمان بود که روی قیمت ارز اثر گذاشت و تقریبا به یک باره قیمت ارز را 300 درصد افزایش داد و ما هم چون ال سی گشایش کرده بودیم و بانک ها توان چندانی در پاسخگویی نداشتند، با زیان های سنگینی مواجه شدیم واقعاً روزهای سختی بود. در آن زمان مجبور به اتخاذ تصمیمی مهم شدم. ناچار به تعدیل نیرو و کاهش هزینه ها به دلیل وضعیت بد اقتصادی بودیم. من به این اتفاق به عنوان یک فرصت نگاه کردم و تصمیم گرفتم یک تیم مشاور منابع انسانی بیاورم تا یکسری از استانداردهای منابع انسانی را در سازمان مان پیاده سازی کنیم که با استقرار سیستم منابع انسانی در یک بازه چند ماهه از 130 نفر به 50 نفر رسیدیم.

جالب اینجاست که در این شرایط، نه تنها فروشمان افت نکردکه رشد هم اتفاق افتاد و همین اتفاق، اهمیت موضوع بهره وری و سازمان چابک را به شکل عملی نشانمان داد. در سال های بعد از 91، با بهبودی که به طور مستمر ایجاد کردیم به طور متناوب و صعودی، رشد فروش حاصل شد. البته این افزایش فروش در پی ورود افراد با تجربه تر در سازمان اتفاق افتاد.

با آقای تبلیغات همراه باشید ... 

 

نام گذاری تعالی تجارت ماندگار

سال 83 که سازمان مان را تاسیس کردم همیشه در ذهنم بود که نامی خوب برای آن برگزینم و در میان اسامی و مفاهیم مختلف، مفهوم "تجارت ماندگار" را پسندیدم که امروز برند ما با این عنوان شناخته می شود.

  

منطقه رفاهی در زندگی و ترک آن

به گمانم در این دنیا به هر چیزی که بخواهیم برسیم، باید بهای آن را بپردازیم بهای کارآفرین شدن خروج از منطقه رفاهی است اما قرار نیست همه منطقه رفاهی خود را ترک کنند و خود را در معرض ریسک ها و تجربه های یک کارآفرین قرار دهند. خیلی ها را می شناسم که آن احساس رضایت در زندگی شان اتفاق افتاده است و خانواده کوچک و گرمی دارند که تجربیات خوشایندی را در کنار هم تجربه می کنند. شاید درآمدشان کم باشد و بتوانند فقط سالی یک بار مسافرت بروند. ولی آن مسافرت با خوشی و دل انگیزی قابل توجهی همراه است و گذران عمر خوبی را تجربه می کنند. آنها احتمالا وقت بیشتری را کنار خانواده شان هستند و بزرگ شدن فرزندانشان را می بینند و حاضر نیستند این موهبت را با چیز دیگری عوض کنند.

 کارآفرین های زیادی را سراغ دریم که در گرماگرم کار و فعالیت شدید، بزرگ شدن فرزندانشان را ندیده اند و شاید الان حاضر باشند هر چه داشته باشند، بدهند تا به آن دوران برگردند و سبک زندگی متفاوتی را تجربه کنند. یادمان باشد در هر شرایطی قرار نیست کارآفرینی بهترین راه باشد.

این بستگی به تصویر ذهنی شما از خودتان و ارزش های کلیدی تان دارد. بعضی ها دنبال بزرگ تر شدن هستند و ارزش کلیدی شان این است که منشا اثری باشند و بعضی های دیگر به گونه ای دیگر می اندیشند. شاید کارآفرین های بزرگ دغدغه هایی در دوران شان داشته اند و در همان زمان قول هایی به خودشانداده باشند و عهدهایی بسته باشند که باید فلان کار را انجام دهند. کودکی آنها عموما با چالش هایی از جنس مالی یا عاطفی و ... بوده که آنها را به اتخاذ تصمیم های اساسی رسانده این گونه می شود که در کودکی قولی به خود می دهند و این در پس ذهن شان می ماند و کودک درون به این قول پایبند می ماند و فراموشش نمیکند و زمانی به آرامش می رسد که آن را عملی سازد.با آقای تبلیغات همراه باشید.


تصویر ذهنی و رشد در زندگی

الان که به گذشته نگاه می کنم متوجه می شوم پیش از شروع هر فعالیت کارآفرینانه ای، تصویر ذهنی شفافی از آن کار در ذهنم نقش بسته است.وقتی تصویرسازی ذهنی شفاف صورت می گیرد، فرد احساس می کند که می تواند آن کار را انجام دهد و به نظرم این خود، قوی ترین شتاب دهنده یک کارآفرین خواهد بود البته کارآفرین نیاز به موتور محرکه ای قوی هم دارد که این همان ارزش های کلیدی کارآفرین است. نبود تصویر ذهنی شفاف را می توان به حرکت در مسیری تاریک تشبیه کرد که گذشته از آن که فرد را به مقصد مورد نظر نمی رساند ترس هم در دل او می اندازد و مانع از حرکتش می شود.

 

مدیریت ریسک در زندگی

مدیریت ریسک را یک دانش می دانم و معتقدم شامل تمام حیطه های زندگی می شود. من، خودم را در بسیاری از حوزه ها، فردی ریسک پذیر می دانم. اما در برخی حوزه ها هم ریسک پذیر نیستم. واقعیت این است که میزان ریسک پذیری در بازه های مختلف زندگی تغییر می کند و تجربیات فرد و البته خانواده در این موضوع نقش موثری دارد با این حال، نمی توان منکر تاثیر میزان ریسک پذیر بودن در کارآفرینی شد، اما نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که تصویر سازی شفاف، باعث افزایش میزان ریسک پذیری در کارآفرین می شود. خیلی ها ایده هایی شاهکار و عملی دارند. اما چون تصویر ذهنی ندارند، نمی توانند اقدام شان را به پای ریسک پذیر نبودشان در زندگی می نویسند. تصویر ذهنی شفاف باعث می شود فرد، تجربیاتی را از سر بگذراند که تا پیش از آن، بسیار پر ریسک و ناباورانه قلمدادش می کرده است.

 

هضم شکست

 اگر ارزش های کلیدی فرد، مشخص باشد و تصویر ذهنی قوی از آن حمایت کند، آن وقت اگر در مسیر کارآفرینی شکست هم بخورد، می داند علت شکستش چه بوده و شکست را به موارد غیر واقعی نظیر بدشانسی و تقدیر ربط نمی دهد. وقتی در سال 82 با ورشکستگی روبرو شدیم، دقیقاً می دانستم علت شکستمان چه بوده. در مراحل بعدی کار تلاش کردم از این شکست درس بگیرم و تکرارش نکنم. در واقع می خواهم بگویم برای یک کارآفرین، شکست، یکی از مراحل پیروزی است که فرد را به شناسایی ضعف ها و اقدامات اصلاحی می کشاند؛ نه اینکه مانع اقدام دوباره شود.

 

 یک راز مهم کارآفرینی

به نظرم افرادی که می خواهند کارآفرین شوند، باید درک صحیحی از مسائل مالی در خود به وجود آورند و با مفاهیمی نظیر خواب سرمایه، ترازنامه، گردش مالی، نقدینگی، هزینه و درآمد و... آشنا شوند. علاوه بر این لازم است که یک کارآفرین درک شفافی از مشتری و نیازهای او کسب کند. کارآفرین باید یکسری آموزش ها درباره مدیریت منابع انسانی بگذراند. اگر می خواهیم کارآفرینی را در ابعاد بزرگی تجربه کنیم و صرفا خویش فرما نباشیم، نیاز به تیم سازی و نیروی انسانی شایسته داریم. باید به آموزش منابع انسانی اهمیت داد و این علاوه بر این که اثرات مثبت مشخصی روی عملکرد سازمان دارد، می تواند به عنوان باقیات الصالحات و مسئولیت اجتماعی برای فرد کارآفرین محسوب شود؛ چرا که نیروی انسانی یک سازمان در مراحل مختلف زندگی شان از آموزش هایی که در سازمان دیده اند، استفاده کرده و از آن به نیکی یاد خواهند کرد. کارآفرین باید به عنوان یک انسان الهام بخش برای نیروی انسانی خود عمل کند. یکی از دغدغه های مهم من، توانمند سازی همکارانم در سازمان است. سرمایه های انسانی، بزرگ ترین دارایی برند ماندگار محسوب می شوند و من موفقیت هایم را مدیون تلاش آنها می دانم. از سوی دیگر، موضوع جدیدی که بیشترین زمانم را به خود اختصاص داده، خدمت رسانی بیشتر به شبکه نمایندگان کشوری "ماندگار" است. کاملا دریافته ام که موفقیت ما در گروی موفقیت شبکه ماست. نکته مهم دیگر این است که کارآفرین در آن صنعتی که می خواهدکارآفرینی کند، به دانش تخصصی دست یافته باشد. کارآفرینی امروز با کارآفرینی در دهه های گذشته بسیار متفاوت است. الان، دوره حرفه ای هاست و آدم های غیر حرفه ای، خیلی نمی توانند در یک حوزه بازار پیش بروند و رشد کنند. آدم هایی در کارآفرینی امروز موفق می شوند که تخصص شایسته ای در یک بازار گوشه ای دارندد و می توانند کار را در آن حوزه تخصصی به بهترین شکل به پیش ببرند. با تخصص ناقص و ناتمام نمی توان در حوزه کارآفرینی عرض اندام کرد. در این میان نباید نقش مشاورهای قوی و کار بلد را هم نادیده گرفت. باید از مشاوران خبره که تجربه عملیاتی آن کسب و کار را داشته اند، مشاوره گرفت؛ هر چند که در نهایت این خودتان هستید که باید تصمیم بگیرید و راه را انتخاب کنید؛ ولی حتما پیش از آن این الزام وجود دارد که مشاوره ای قوی در مورد تصمیم تان صورت گرفته باشد.

  

اهمیت آموزش و سرمایه گذاری روی خود

با وجود اینکه در دوران کودکی و نوجوانی از فراگیری بالایی برخوردار بودم و درس را صرفا در کلاس یاد می گرفتم و نه از خواندن در خانه؛ و در دوران کنکور هم با دو ماه درس خواندن در دانشگاه روزانه دولتی قبول شدم. اما پس از مشغول شدن به کار از آموزش خودم غافل ماندم و شاید سالانه حتی دو کتاب هم نمی خواند. از چند سال پیش به این درک رسیدم که باید بیشتر یاد بگیرم. در بسیاری از کلاس های مدیریت شرکت کردم و آموزش های ناپیوسته و کارگاهی مختلغی را تجربه کردم و با وجود مشغله های فراوان در دوره های MBA و DBA شرکت کردم و چون کسب و کار را به صورت عملی تجربه کرده بودم، فراگیری عمیق تری نسبت به مفاهیم مطرح شده در این کلاس ها داشتم. یکی از بهترین آموزش هایم در دوره دکترات اتفاق افتاد که گستره دانسته هایم را به شکل چشمگیری قوت بخشید. الان هم در هر کلاسی که مفید بانم شرکت می کنم و با خودم عهد کرده ام که در سال، یک ماه را به آموزش و یادگیری اختصاص دهم. بزرگ ترین سرمایه گذاری یک فرد را اول از همه سرمایه گذاری روی خودش و روی آموزش خودش می دانم که نتایجی شگفت انگیز را در زندگی او و سازمانش پدید می آورد.

این موضوع مهم، بیشترین سودآوری را در تمام عرصه ها برای یک فرد در پی خواهد داشت. این سرمایه گذاری در چند حوزه می تواند اتفاق بیفتد؛ نخستین آن سرمایه گذاری روی جسم خود است که در قالب ورزش، تغذیه و در کل یک سبک زندگی سالم مجال بروز پیدا میکند. دومین حیطه، سرمایه گذاری روی ذهن است تا به شکل منسجمی کار کند و بهترین ها را برای شخص رقم بزند. سرمایه گذاری روی خانواده و احساس و عواطف و ارتباطات و آموزش، حیطه های دیگری هستند که باید آن ها را بسیار مهم قلمداد کرد. اگر روی مجموع این ها سرمایه گذاری دائم و منظمی صورت گیرد، نتایج مرکب قابل توجهی برای شخص در پی دارد و موجبات تعالی شخصی و سازمانی را فراهم می کند.

 

مقوله نوآوری در گروه ماندگار

ما در حوزه نرم افزار کارهای قابل توجهی انجام داده ایم که یکی از آنها شامل 8 بسته نرم افزاری و افزونه با نام " بسته های نرم افزاری چشم انداز" است که در فضاهای سه بعدی کارهای شاخص و نوآورانه ای در سطح جهانی محسوب می شوند و این بسته نرم افزاری موفق به دریافت گواهی نامه ها و تقدیر نامه های متعددی از جمله نشان برگزیده کشوری در همایش نوآوری ریاست جمهوری شده است.

افزون بر این ها توجه ویژه ای به مفاهیم نوین مدیریتی داشته ایم. در کسب و کارهای سنتی توجه چندانی به بحث های روز و مهم مدیریتی نظیر سرمایه انسانی، امور مالی، سیستم های یکپارچه و ... نمیشود. ولی ما در گ روه ماندگار سعی کرده ایم توجهی ویژه به این مفاهیم داشته باشیم که با قوت هم ادامه پیدا خواهد کرد. تکنولوژی، کانال های ارتباطی جدیدی را در کسب و کارها ایجاد کرده تا هر لحظه و در هر جا در کنار مشتری باشیم. تمرکز ما در گروه ماندگار روی این موضوع است که بیش از پیش به مشتری نزدیک باشیم چرا که اگر این گونه نباشد، از خاطر او محو خواهیم شد.

 

درباره انتشار یک کتاب مهم 

کتابی با نام " مدیریت تیم های مجازی" از دکتر بولمن، ترجمه و آماده شده که به زودی به علاقه مندان ارائه خواهد شد. این کتاب بر اساس این دغدغه شکل گرفته که روند تکنولوژی به سمتی است که دیگر در اغلب موارد نیازی به حضور فیزیکی افراد در تیم های کاری نخواهد بود و این تیم ها به شکل روزافزونی از طریق ابزارهای مجازی با هم ارتباط برقرار می کنند و تیم های حقیقی در بستر مجازی برای رسیدن به نتایج مطلوب، فرآیند پیچیده ای دارد که دکتر بولمن یکی از مدیران ارشد گوگل در کتابش راهکارهای بی نظیری را در این زمینه ارائه داده که بر اساس الگوهای حاکم بر شرکت های موفقی نظیر گوگل بوده است. به نظرم انتشار این کتاب در ایران می تواند تحولی قابل توجه در مدیریت تیم های مجازی به وجود آورد.

 

مسئولیت اجتماعی

مسئولیت اجتماعی سازمان ما بر این اساس تعریف شده که به مردم کشورمان کمک کنیم که هر چه بهتر به زیر ساخت های ICT دسترسی پیدا کرده و از آن در جهت بهبود زندگی شان استفاده کنند و این هدف با ارائه نرم افزار، سخت افزار و تکنولوژی های نو دنبال می شود. در این راستا ایجاد کانال های ارتباطی نوین جهت دسترسی ساده مشتریان به محصولات و نیز ارائه کالا و خدمات  و راهکارهای شایسته جهت رسیدن به حداکثر رضایتمندی مشتری، مواردی است که اولویت سازمان ما را تشکیل می دهد.

 با آقای تبلیغات در معرفی برترین مدیران کشور همراه باشید.
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top