سینا تمدن قائم مقام مدیر عامل بخش برنامه‌های کاربردی شرکت اپل

سینا تمدن قائم مقام مدیر عامل بخش برنامه‌های کاربردی شرکت اپل


سینا تمدن قائم مقام مدیر عامل بخش برنامه‌های کاربردی شرکت اپل بود. استیو جابز او را در سال ۱۹۹۷ به شرکت اپل آورد. او متولد سال ۱۳۳۵ در تبریز و تحصیل کرده در دانشگاه پردیو آمریکا می‌باشد.

او در سال ۱۹۹۷ به شرکت اپل پیوست و از سال ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۶ او معاون مدیرعامل در شرکت دیگر استیوجابز یعنی نکست (به انگلیسی: NeXT)‏ بود.

 

زندگینامه سینا تمدن مدیر محبوب استیوز جابز را در این قسمت از سایت آقای تبلیغات دنبال کنید ...


به گزارش مجله ”فورچون” با انتشار تصاویری از ۱۱ مدیر پایین تر از استیو جابز نوعی بازی گمانه زنی را برای انتخاب بهترین جانشین رئیس اپل آغاز کرده است. در میان این مدیران ارشد اپل یک ایرانی به نام "سینا تمدن” نیز حضور دارد. سینا تمدن مدیر ارشد بخش کاربردهای شرکت اپل ، ۵۰ ساله و یکی از کهنه کاران شرکت NeXT است که در سال ۱۹۹۷ همزمان با بازگشت استیو جابز به اپل آمد. اگرچه او دارای سمت های مهمی مانند: نایب رئیس اپل- مدیر روابط عمومی گروه Newton و گزارش دهنده ی مستقیم به استیو جابز می باشد ولی از دیگر مدیران ارشد اپل کمتر شناخته شده و تنها کسی است که در سایت رسمی شرکت اپل اطلاعاتی درمورد او گزارش نشده است.

 

پروفایل سینا تمدن در سایت اپل

آنچنان که در مطبوعات نیز اشاره شده، پاسخ این سوال که ”سینا تمدن کجا به مدرسه رفت؟” نامشخص است البته در wikianswers دانشگاه Purdue در ایالت Indiana آمریکا بعنوان دانشگاه محل تحصیل او ذکر شده است، همچنین او مدرک PHD خود را در زمینه ی علوم کامپیوتر از دانشگاه Orsay در فرانسه دریافت کرده است..

 

همواره درباره مدیران ارشد اپل اطلاعات کمی وجود داشته،همچنین سینا‌ تمدن به نظر تمایلی به بازگو کردن زندگی شخصی خود ندارد بنابراین اطلاعاتی که ما از او داریم در حد همین چند خط است  و بس!

 

جالب اينجاست كه حتي تصاوير زياد و متنوعي هم از او در دسترس نيست به عبارتي شايد در دنياي مجازي عمومي غير از عكس معروف او با لباس قهوه اي عكس ديگري وجود ندارد.

 

 

استیو خود سوریایی ـ آمریکایی تبار است و سالهاست به عنوان مرد بزرگ تاریخ رایانه، دوست داشتنی جلوه کرده و راستش هیچ کس دوست ندارد در مورد بعد از او سخن به میان بیاورد. اما چاره ای نیست و سرطان امانش را برید. در آن هنگام و غیبت ۶ ماهه وی از صحنه مدیریت اپل سهامداران را به وحشت انداخت اما اینبار و بعد از ملاقات با اوباما همگان متوجه شدند که علی رغم توانایی های منحصر بفرد استیو جابز، اوباما ترجیح داده مدیر اینتل را بعنوان نماینده خود در صنایع آی تی برای کمک به رفع بحران اقتصادی امریکا برگزیند استیو جابز در جلسه برنامه ریزی اوباما برای رفع بحران اقتصادی با استفاده از ای تی شرکت کرد اما ظاهرا اوباما هم متوجه شده که استیو جابز به دلیل بیماری قادر به انجام کار اجرایی نیست. بنابر این علی رغم همه این تحولات باید به طور جدی جایگزین استیو جابز مشخص شود تا سهامداران با خبری غیر مترقبه شوکه نشوند.

اما کاندیداهای دور و بر استیو جابز را می توان به عنوان جانشین های احتمالی در نظر گرفت که از بین همه آنها دو نفر یعنی «جاناتان ایو» اسکاتلندی و «سینا تمدن» ایرانی گزینه های اصلی هستند که استیو به آنها فکر می کند.

اما جاناتان ایو کیست؟ مخترع اسکاتلندی که آی پاد را سالها قبل اختراع کرد و تقریبا با پیوستن وی به اپل از سال افتخارات زیادی را وارد اپل نمود. اپل مرده در دهه ۱۹۹۰ با اختراعات ایو جان تازه ای گرفت و حالا این شرکت را به قله های افتخار رسانده است. ایو بعنوان طراح صنعتی سال ۱۹۹۲ برای کار در اپل به امریکا رفت و بعد در بازگشایی مجدد اپل در سال ۱۹۹۷ کنار استیو ماند.آی.مک، پاور بوک، مک بوک، آی پاد و ایفون و ای.پد از جمله سخت افزارهایی است که جاناتان ایو روی آنها جنبه پدری داشته و با توسعه انها تاریخ آی تی جهان را متحول کرده است. وی اینک قائم مقام ارشد استیو جابز بوده و به احتمال زیاد جانشین احتمالی برای استیو. اما اگر وی سمت اجرایی قبول کند، مانند سابق میتواند به ابداعات و اختراعات صنعتی خود ادامه دهد؟ این سوال بزرگی است که اگر بخواهیم واقعبینانه بدان جواب دهیم می توانیم به سوی کاندید دوم سوئیچ کنیم که کسی نیست جز سینا تمدن.

 

  

وی در سپتامبر ۱۹۹۷ به اپل پیوست و سالها بعنوان قائم مقام بخش جهانی و مدیراپلیکیشن ها و نرم افزارها برای اپل کار کرده است. وی دارای دکترای کامپیوتر بوده و قبل از اپل برای سان میکروسیستمز و نکست کار می کرده است. وی مستقیما کارهای خود را به استیو گزارش می کند و مدیر اجرایی اپل به وی اطمینان کامل دارد.

اگر اتفاقی برای استیو جابز بیفتد، قطعا شخصیت مدیر اسطوره ای دو پاره خواهد شد. هیچ شکی در این باره وجود ندارد که استیو دو بدن در یک بدن بوده است. استیو تکنیکی و استیو مدیریتی و حالا با رفتن استیو جابز قطعا جاناتان روح تکنیکی جابز را حفظ خواهد کرد و سینا تمدن نیز روح بیزینسی و اجرایی را محافظت خواهد نمود. سهامداران نیز دنبال آن هستند که مدیر بعدی که از تیم اجرایی است با گرفتن سکان جدید کمترین آسیب را ببیند و خیال سهامداران را از این بابت راحت کند

 

  

 اما چه اتفاقی افتاد

در شرایط انتخاب گزینه های مدیریت اپل همه چیز در استراتژی ها ی آن عوض شد و دیگر حرفی از دو مدیر برتر اپل نبود و سیاست بر انتخاب مدیر عامل اپل غلبه کرد و مدیر اینتل جانشین این دو شد.


زندگی نامه ی افراد موفق ایرانی را در این قسمت از  سایت آقای تبلیغات دنبال کنید... 


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top