وجود ۲۵۰۰۰ نفر در لیست انتظار پیوند

به گزارش بخش سلامت سایت دکتر حسین ناصری و به نقل از ایسنا ، در این زمینه دکتر مهدی شادنوش- رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: این سیزدهمین انتقال هوایی قلب بود که با موفقیت انجام شد. در عین حال دانشگاه‌های علوم پزشکی مختلف در حال پیوستن به این اقدام هستند تا انتقال هوایی عضو در کشور نهادیه شود. تاکنون از استان‌های یزد، گیلان، بوشهر و تبریز انتقال هوایی عضو انجام شده است. از استان‌های دیگر هم خواسته‌ایم که مراقبت کنند تا حد امکان هیچ عضو مفید و قابل پیوندی به خاک سپرده نشود و حتی اگر مشکلی در انتقال عضو وجود دارد، با هماهنگی در سطح وزارت بهداشت و هماهنگی‌های کشوری، تلاش می‌کنیم که به سرعت بتوانیم آن را منتقل کنیم و در اختیار بیماران نیازمند قرار دهیم.

شادنوش با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵ هزار نفر در لیست انتظار پیوند عضو قرار دارند، گفت: متاسفانه روزانه بین هفت تا ۱۰ نفر  به دلیل نبود عضو از بین می‌روند. بر این اساس هر سه ساعت یک نفر به دلیل نبود عضو اهدایی از دنیا می‌رود. با توجه به آمار بالای تصادفات جاده‌ای و بروز مرگ‌مغزی در کشور، ‌ مساله بسیار مهم فرهنگسازی برای اهدای عضو است. بنابراین این موضوع وظیفه مراجع اجتماعی را دوچندان می‌کند تا با فرهنگسازی اطلاعات خانواده‌ها را نسبت به مرگ مغزی ارتقاء دهند.

 

وی تاکید کرد: باید توجه کرد که فردی که دچار مرگ مغزی شده و مرگ مغزی‌اش تایید می‌شود، هیچ  احتمالی برای بازگشتش به زندگی وجود ندارد. گروه‌های پیوند در سراسر کشور تلاش می‌کنند تا در سخت‌ترین و ناگوارترین لحظات زندگی یک فرد و خانواده‌اش، این امکان را فراهم کنند که اعضای عزیز از دست رفته‌شان را اهدا کرده و بتوانند خانواده‌های بسیاری را از درد و رنج نجات داده و به بیماران نیازمند عضو، زندگی اهدا کنند.ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top