گردشگری مجازی چیست ؟

به گزارش بخش گردشگری سایت دکتر حسین ناصری و به نقل از دلتا، گردشگری مجازی که چیزی نزدیک به دو دهه است باب شده و خیلی ها فقط اسم آن را می‌دانند و یا فقط آنقدر اطلاع دارند که: این رشته گردشگری یعنی: ما به عنوان مسافر به مقصد گردشگری نرویم و فقط در خانه هایمان بنشینیم و راجع به آن مقصد، بخوانیم، ببینیم و بشنویم!

گردشگری مجازی

گردشگری مجازی مقوله جالبی است که شاید آرزوی بر آورده شده‌ی کسانی است که نمی توانستند به سفر واقعی بروند. پولش را نداشتند، اطلاعاتش را نداشتند، وقت نداشتند و چه و چه و چه که امروزه می‌توانند با یک کلیک به دور دنیا سفر کنند. حدود دو دهه از پدید آمدن آن نمی گذرد، از حضور در سرزمین دیجیتالی وب و مشاهده اطلاعات نوشتاری، تصویری و صوتی از دنیای اطراف و همه نقاط جهان، هر جایی که شما نمی‌توانید یا نمی‌خواستید به آن سفر کنید.

شما در این گردشگری مجازی کاخ موزه ها ، اماکن باستانی جهان، از اولین نقطه شرق کره زمین تا آخرین نقطه غرب کره زمین را می گردید و در هر سفرتان شاید فقط ۴یا ۵ دقیقه وقت سپری می کنید.

آنچه گردشگری مجازی را کامل می‌کند و با دنیای اطلاعات متنی و تصویری شما را مثلاً به تاریخ باستان پیوند می‌دهد، کمک گرفتن از تصاویر ویدیویی و عکس‌ های سه‌ بعدی از چشم‌ اندازهای زیبای محل سفر است.

تور مجازی

فناوری جدید تور مجازی امکان بازدید مجازی از یک محیط واقعی را با استفاده از قابلیتی مابین عکس و فیلم فراهم کرده و وسعت دید در پانورامای ۳۶۰ را همچون یک فیلم به شما می‌دهد با این تفاوت که کنترل دوربین (چشمانتان) در اختیار خودتان است. می‌توانید تصور کنید در فضایی ایستاده  و به هر طرف که می‌خواهید می‌چرخید و به هر جا که دلتان بخواهد وارد می‌شوید.

 

مثلا اگر شما با مجریان تور مجازی به تخت جمشید بروید، با استفاده از قابلیت های آن می‌توانید این امکان را بدون نیاز به صرف زمان، هزینه و حضور در مجموعه تخت جمشید در دنیای مجازی به بازدید از آنجا رفته و نقطه نقطه آن را بگردید.

ویژگی های گردشگری مجازی

1. عدم محدودیت زمانی

می توانید به جای خریدن بلیط مثلاً یک ساعته موزه ای، ساعت ها در نقاط مختلف آن بگردید و همه سالن ها و راه رو ها و بخش های پر از آثار عتیقه و دیدنی اش را ببینید.

2. عدم محدودیت ورود و خروج

اینجا از هر در که بخواهید داخل شده و از هر جا که بخواهید می‌توانید خارج شوید، به عبارتی کارگردانی دست خودتان است. هرجا را خودتان بخواهید می توانید دوربین را همانجا برده و نماهای مختلفی با آن بگیرید.

3. عدم محدودیت مکانی

شما هر نقطه از جهان را که بخواهید می توانید بگردید و جای جای آن را ببینید.

4. عدم محدودیت فضا

شما می‌توانید با تور مجازی، حتی وارد اتاق هایی از یک خانه تاریخی شوید، که به صورت حقیقی نگهبان دارد و اگر خودتان آنجا بودید اجازه داخل شدن به آن را نداشتید.

5. عدم مواجه با موارد غیرقابل پیش بینی

شما در ترافیک نمی مانید، دیر نمی رسید، شرایط آب و هوا خراب نمی شود، نگران گیر نیامدن بلیط ورودی نیستید. و …ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top