جاده اسالم به خلخال؛ جاده ای شگفت انگیز در قلب ایران

بر اساس گزارش ماجراجویی سایت دکتر حسین ناصری کمی درباره این جاده رویایی بخوانیم؛

مسیری رویایی که طول آن به 70 کیلومتر می رسد، از استان گیلان تا جنوب استان اردبیل و خلخال کشیده شده و به دلیل همجواری با دریای خزر همیشه دارای رطوبت و مه است. همچنین غالبا هوای این ناحیه بارانی خواهد بود. نکته جالب اینکه به دلیل ارتفاع جاده، اکثر روزهای سال و حتی در فصل تابستان، این منطقه سرد و خنک است. زیبایی جاده به حدی است که مسافران مدام ایستاده و در زیبایی طبیعت غرق می شوند و حتما چند عکس هم برای یادگاری ثبت می کنند. در قسمت هایی هم تراکم ابرها تا حدی زیاد شده که گویی در اقیانوسی از ابر ایستاده اید. حرکت ابرها به دلیل وزش باد و نسیم به خوبی قابل مشاهده هست.

فصل زیبای بهار در جاده ای شگفت انگیز

در فصل بهار با آب شدن برف ها و تغییر نسبی هوا، هنوز این جاده سرمای خود را دارد. اگر در بهار در این جاده رانندگی کنید، از دیدن رنگ های مختلف به وجد می آئید. طبیعت در پیش چشمانتان هر لحظه به رنگی در خواهد آمد. در نقطه ای درختان سر به فلک کشیده و دقایقی بعد، دشتی سبز و مخملی که گاو و گوسفندان در دور دست ها مشغول چرا هستند و کادری دلپذیر از طبیعت زیبا و رمانتیک خداوندی در خاطرتان برای همیشه ثبت خواهد شد. آوا و خروش رودخانه ای در امتداد جاده به زیبایی های آن می افزاید. پیشنهاد می کنیم دقایقی کنار رودخانه خستگی راه را بتکانید و از تماشای خروش آن لذت ببرید. در ماه های خرداد و اردیبهشت، سفری ایده آل در جاده اسالم به خلخال گیلان خواهید داشت. دشت های کنار جاده، پوشیده از شقایق می شوند که با ترکیبی از مه، خودتان تصور کنید چه منظره بدیعی پیش رویتان خواهید داشت! اگر از راه های فرعی ادامه دهید، شاهد آبشارهای زیبا، دریاچه و گلزارهایی هم خواهید بود. البته محض کمی احتیاط، باید بگوییم طبق گفته ها، در راه های فرعی گاهی حیواناتی مانند گوزن و خرس هم دیده شده اند.

تابستانی شگفت انگیز در جاده ای رویایی

در گرمای تابستان، بیشتر به دنبال جاهای خنک می رویم. این جاده در تابستان به بهشتی واقعی تبدیل می شود. همچنین، در روزهای بلند تابستان فرصت بیشتری برای گشت و گذار داریم. این جاده برای فرار از گرما، بهترین مقصد محسوب می شود، یک سفر هیجان انگیز در جاده ای رویایی که خنکی آن سفر را دلپذیرتر خواهد کرد و ییلاقی زیبا و دلچسب در دل طبیعت دوست داشتنی و جنگل های انبوه که کمی هم رطوبت دارد. اتراق در دل جنگل و در نزدیکی رودخانه و ساعتی استراحت در نسیم آرامی که با برگ های درختان را نوازش می کند، قطعا بی نظیر خواهد بود. تابستان بهترین زمان سفر به جاده اسالم به خلخال بشمار می آید.

پاییزی رمانتیک در جاده اسالم به خلخال

جاده مورد نظر ما، در طول سال زیبایی خیره کننده ای دارد. پاییز، این مکان بسیار شاعرانه می شود و کلام معروف "پاییز هزار رنگ" مصداق بارز همین جاده هست. در پاییز، جاده اسالم به خلخال لباسی از هزار رنگ زیبا به تن می کند و رطوبت و نم مه در هوای پاییزی بر روی گونه هایتان حسی دلپذیر دارد. کمی در جنگل های اطراف راه رفته و از خش خش برگ های زیر پایتان لذت ببرید. بوی دود آتش مسافران دیگر هم بخوبی و کاملا محسوس، حسی ناب از زیبایی پاییز را القا خواهد کرد. تا بحال دیدن چنین جاده ای فقط در کارت پستال های رمانتیک برایتان میسر بود، ولی حالا شما خودتان در بطن چنین منظره بدیعی قرار گرفته اید که سبب ثبت خاطره ای زیبا در ذهن و یادتان می شود. عکاسی در این هوا لذت دیگری دارد. فراموش نکنید که حتما دوربین را با خودتان ببرید.

اسالم به خلخال در فصل زمستان

با وجود هوای سرد و جاده لغزنده و پر خطر، زمستان، این جاده زیبا واقعا دیدنی می شود و این شرایط چیزی از زیبایی های آن کم نمی کند که هیچ، سپیدی برف بر روی شاخه درختان، زیبایی خاصی بر طبیعت آن می افزید. اگر قصد دارید در فصل سرد سری به این جاده رویایی بزنید، حتما زنجیر چرخ و پوشاک با خود ببرید.ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top