عظیــم قیــچی ســاز کوهنورد و ماجراجوی ایرانی

زندگی نامه زنان و مردان ماجراجوی ایرانی در سایت مدیر ماجراجو

عظیم قیچی ساز متولد سال 1360 و دانشجوی کارشناسی تربیت بدنی دانشگاه تبریز می باشد.

وی عضو تیم ملی کوهنوردی بوده و تا بحال موفق به فتح 21 قله مرتفع دنیا بدون دستگاه اکسیژن، و همچنین چندین صعود زمستانی درون کشوری بوده است.

از سال 1379 وارد اردوهای تیم ملی کوهنوردی شده و تاکنون به این حرفه خود ادامه داده است. همچنین عضو سازمان GHM فرانسه می باشد.

وی کوهنوردی حرفه ای را از سال 1378 آغاز کرده و با صعود به قله های سبلان و دماوند در فصل زمستان، با چالش هایی اساسی هم مواجه شده است.

در سال ۱۳۸۳ به قله‌های ۷۲۰۰ متری دیران پیک و ۷۱۲۷ متریکوه اسپانتیک در کشورپاکستان صعود کرده و در سال ۱۳۸۴ و در سن ۲۴ سالگی توانست بام جهان اورست به ارتفاع ۸۸۴۸ متر را فتح کند.

در باره ماجراجویان ایرانی بیشتر بدانید . 

او در سال ۱۳۸۵ صعودی انفرادی و با هزینه شخصی به بلندترین قلهٔ رشته کوه‌هایهندوکش (نوشاق ۷۴۹۵ متر) را اجرا کرد و  در زمستان همان سال تیم مستقلی برای بانوان تبریز برای صعود به قله آرارات ترکیه تشکیل داد.

در سال ۱۳۸۷ موفق به صعود به قله به ارتفاع ۸۰۴۸ متر در پاکستان شد و در سال بعد در قالب تیم هیئت  کوهنوردی استان آذربایجان شرقی به عنوان سرپرست و تشکیل‌دهنده تیم موفق به فتح شمالی‌ترین و سردترین قله هفت هزارمتری جهان (پوبدا) به ارتفاع ۷۴۳۹ متر درتیان شان-قرقیزستان گردید.

طبق اخبار سایت رسمی فدراسیون کوهنوردی جمهوری اسلامی ایران، این کوهنورد ایرانی سال 1391 موفق موفق شد به فنی ترین و سخت ترین قله جهان (K2) معروف به کوه وحشی در پاکستان، دومین قله بلند جهان پس از اورست صعود کند، بعد هم در فروردین 1392 برای صعود به قله ماکالو راهی نپال شد و سرانجام به عنوان اولین ایرانی این قله را در اردیبهشت 1392 فتح کرد....

در ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ عظیم قیچی ساز موفق شد قله «اورست» را برای دومین بار و این بار بدون استفاده از کپسول اکسیژن صعود کند.

عظیم قیچی ساز، به دوچرخه سواری  کوهستان و فعالیت حرفه ای در این رشته بسیار علاقمند بوده و از سال 1377 تا 1380 در این زمینه فعال بوده است.
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top