نیما اباذاری نخستین ماجراجوی ایرانی که برای اولین بار در ایران با لباس بالدار پرواز کرد

 نیما اباذاری نخستین ماجراجوی ایرانی ایست  که پریدن  با لباس بالدار و ورزش جذاب و هیجان انگیز وینگ سوییت را در ایران تجربه کرد. وی برای آموزش ورزش های هوایی به تایلند رفت او یکی از دوستان صمیمی مهدی حبیبی بود که چندی پیش در تمرینات پرش در آسمان جان خود را از دست  داد.

دکتر حسین ناصری ماجراجوی ایرانی و مبتکر دانش مدیر ماجراجو در جهان

نیما اباذاری در مصاحبه ای در باره رسیدن به آرزوی پرواز برای بشر گفت  نخستین تجربیات پرواز وصف نا پذیر است. تا جایی که حتی ممکن است  فرد، متحیر مناظرزیبای اطرافش شود و فراموش کند چترش را بکشد یا امکان دارد مغز قفل کند که علتش بیشتر از وحشت، خوشی است البته یک حسگر در چترها حضور دارد که چنانچه بلندی از حدی کمتر شود خود به خود باز می شود.

او در باره اولین تجربه پروازش در آسمان می گوید : پاییز سال 1389 زیر نظر انجمن چتربازی آمریکا و در کشور های ترکیه، امارات و روسیه  دوره های تکمیلی را گذراندم. سرانجام در سال 1392 در منطقه مرد آباد کرج برنامه سقوط آزاد از هلیکوپتر انجام شد. که با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن ورزش های هوایی برای اولین بار در ایران با وینگسوت یا همون لباس بالدار پریدم.

با ماجراجوی ایرانی در سایت مدیر ماجراجو همراه باشید.

وی در این مصاحبه از جذابیت تجربه پرواز انسان در آسمان گفت پرواز با وینگسوت آرزوی دیرینه ی پرواز بشر را فراهم میکند و تجربه ای وصف ناپذیر است که فقط خوتان باید تجربه کنید.  

او از رشته های دیگر ماجراجویا نه ای که در آن ها فعالیت می کند نام برد و اظهار داشت معمولا افراد ماجراجو در رشته های مختلفی فعالیت دارند و من هم از این قائده مشتثنی نیستم . اسکی، بیس جامپینگ، جودو و کوهنوردی از رشته هایی است که من علاقه ی بسیاری به آنها داشته و گاها فعالیتی در این زمینه ها نیز داشته ام .

در ادامه مصاحبه : نیما اباذاری در مورد وضعیت ورزش اسکای درایو در ایران اظهار داشت که خودش به شخصه برای اولین بار از طریق اینترنت با این ورزش آشنا شده و طی تحقیقات بسیار به قصد ورود به دنیای وینگ سوییت به تایلند و آمریکا رفتم تا در دوره های آموزشی و تکمیلی شرکت کنم  و وقتی برگشتم طبق مدارک انجمن ورزش های هوایی اولین ایرانی بودم که در آسمان کشورم با وینگ سوییت به پرواز درآمدم.

در آخر این ماجراجوی ایرانی از برنامه های آتی هیجان انگیز زندگیش گفت که قصد دارد پراکسیمیتی وینگسوت بیس جامپینگ که در آن با وینگسوت از کوه می پریم و سعی می کنیم تا حد ممکن به صخره ها نزدیک شویم و از لابلای درختان پرواز کنیم را تجربه کنم.

از نظر او فرد ماجراجو کسی است که از زندگی روزمره خود دست می کشد و به سوی هیجان و ریسک در زندگی گام بر میدارد.

و در پایان سخن پایانی ایمان اباذاری: با علم و آگاهی ماجراجو باشید، ریسک کنید، از پشت میز و خانه های خود بیرون بیایید و دل به طبیعت بزنید دنیا و ایران مناطق زیبا و دیدنی در دل طبیعت خود دارد که حتی اگر تا آخر عمر هم در حال سفر و ماجراجویی باشید باز هم نمی توانید همه آن را ببینید پس از همین امروز شروع کنید. Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top