4 گام برای تکنیک مدیریتی بهتر

4 گام برای تکنیک مدیریتی بهتر

4 گام برای تکنیک مدیریتی بهترمدیریت موثر مردم بسیار سخت است و هیچ کس از بدو تولد نمی داند که چگونه آن را انجام دهد اما خوش بختانه مدیریت قابل یادگیری است و آقای تبلیغات این 4 گام را توصیه می کند :

 

1- تعیین اهداف مناسب

تعیین هدف ضروری است چون باعث می شود کارمندان فعالیت های خود را اولویت بندی کرده و بر آنها تمرکز کنند. هنگام هدف گذاری با کارمندان باید مطمئن باشید که آن اهداف دقیق باشند. ( مشخص، قابل اندازه گیری، عمل گرا، واقع گرا، محدود به زمان و مکان) همچنین این اهداف باید برای کارمندان نیز معنی دار بوده وهم اینکه پاداش رسیدن به اهداف وعواقب شکست مشخص شوند که این کار باعث اطمینان به هدف و راه های رسیدن به آن می شود.برای موفقیت در زندگی فقط یک چیز لازم است و آن تعیین هدف می باشد که متاسفانه اکثر مردم به این نکته توجه نمی کنند.با آقای تبلیغات همراه باشید.

 

2- گسترش برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف

بعد از تعیین اهداف با کارمندان ، برنامه ای برای رسیدن به آنها تنظیم کنید. برای دستیابی به هر هدف باید یک سری فعالیت ها انجام شود. هدف بدون برنامه ریزی فقط یک رویاست، واقعی نبوده و اتفاق نمی افتد. اکثر مردم نمی دانند که چگونه پروژه های بزرگ را به اهداف و وظایف کوچک و قابل اجرا تقسیم کنند. شما به عنوان یک مدیر می توانید از تجربه و علم خود برای راهنمایی کارمندان استفاده کنید. میزان اقدامات لازم برای دستیابی به هدف را کاهش دهید تا کارمند طی دو هفته به هدف خود برسد و تاریخ اتمام پروژه را تعیین کنید تا اینکار اهمیت یابد.این کار ضرورتی را برای اتمام به موقع کار ایجاد می کند.

در آخر برگزاری جلسات هفتگی به شما اجازه می دهد روند کارمندان را مشاهده کرده و فرجه مناسبی را برای تحویل کارهایشان تعیین کنید. طبق توصیه های آقای تبلیغات ، این جلسه می تواند 15 دقیقه الی 1 ساعت و شامل 3 بخش باشد: در بخش اول کارمند باید گزارش روندکاری خود را ارائه داده ، در بخش دوم بازخورد کارشان را بررسی کرده و به آنها در رفع مشکلاتشان کمک کنید. در بخش سوم نیز فعالیت های جدیدی تعیین کنید که شامل مدت زمان و تاریخ پایان کار باشد.

 

3- توانمند سازی کارمندان

برای افزایش احتمال دستیابی به اهداف، باید کارمندان را توانمندکنیدکه شامل 3 مرحله می باشد. ابتدا باید کارمندان را آموزش دهید تا وظایف ضروری خود برای رسیدن به اهداف انجام دهند که در این مرحله باید زمان کافی در اختیار کارمندان قرار دهید تا در آن مهارت تبهر پیدا کنند.

در مرحله دوم در کارمندان انگیزه ایجاد کنید. پاداشی برای موفقیت و عواقبی برای شکست تعیین کنید. به یاد داشته باشید محیطی که فقط بر پایه پاداش یا عواقب بنا شده باشد فرهنگ ناکارآمدی را ایجاد می کند. ممکن است کارمندانی داشته باشید که به این محیط عادت کنند یا با ترس از اشتباه کردن زندگی کنند که هیچ کدام سودمند نبوده و باعث بهره وری بلند مدت نمی شود.

در آخر، موانعی که در کنترل شرکت هستند را از بین ببرید. مطمئن شوید که کارمندان ابزار، تجهیزات و اطلاعات مورد نیاز برای انجام کارشان را در اختیار دارند. از بین بردن موانع شامل توسعه تاثیرگذاری و روندها نیز میشود.با آقای تبلیغات همراه باشید.با آقای تبلیغات همراه باشید.

 

 

4- ارزیابی و اصلاح عملکردها

هنگامی که سه مرحله بالا تکمیل شد باید عملکردها را ارزیابی کرده و هرگونه اصلاحات لازم را انجام دهید. در مورد ارزیابی عملکرد سالانه صحبت نمی کنیم. بازبینی رسمی فقط یکبار در سال اتفاق می افتد. اما مدیریت موثر نیازمند ارزیابی عملکرد بیشتری است.

در مورد کارمندانی که تازه وارد سازمان شده و در حال یادگیری مسئولیت جدیدی هستند باید ارزیابی عملکرد، روزانه و مکرر باشد.

از میز و صفحه کامپیوتر خود دور شوید و در محیطی که کارمندان مشغول کار هستند قدم بزنید. در دسترس باشید. کارمندانی که صلاحیت خود را نشان داده اند نیازمند جلسات هفتگی هستند تا همینطور باقی بمانند.و اما شما باید نقش فعالی در نظارت و اظهار نظر در عملکردها داشته باشید تا سازمان و کارمند هر دو از این کار بهره ببرند.با آقای تبلیغات همراه باشید.

 

مدیریت مردم سخت است هیچ علم مشخصی وجود ندارد و هیچ چوب سحرآمیزی نیست که مطمئن شوید همه چیز درست پیش می رود. در واقع ممکن است همیشه به درستی عمل نکنید. حتی مدیران برجسته و مطرح نیز دچار مشکل می شوند. خبر خوب این است که مدیریت مردم مهارت قابل یادگیری است .در انتها امیدواریم مطلب فوق مورد پذیرش شما خوانندگان عزیز قرار گرفته باشد.در شماره های آینده همراهتان خواهیم بود.

تهیه و جمع آوری واحد دیتای سمین


 


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top