10 قانون طلایی برای مدیریت موثر

10 قانون طلایی برای مدیریت موثر

10 قانون طلایی برای مدیریت موثرحتی اگر شغل شما شامل عنوان مدیریت نمی شود، فرصت خوبی است که وظایف مدیریتی را به سابقه کاری خود اضافه کرده و به عنوان موسس، شما یک مدیر نیز هستید .چون همه مسئولیت هایتان بخش هایی از وظایف مدیران را در بر می گیرد.

به طور خلاصه کارمندان در حال محقق کردن هدف شما هستند و شما موظفید از درست پیش رفتن آنها اطمینان حاصل کنید.اما مدیر موثر بودن فقط این نیست که موجب سخت کوشی کارمندان شوید ، بلکه این کار ممکن است موجب خستگی و ایجاد عادت های نادرست شود. هیچ روش مدیریتی وجود ندارد که از دید هر کدام از کارمندان و شرکت یکسان باشد.با آقای تبلیغات همراه باشید.

اینجا 10 قانون طلایی مدیریت وجود دارد که با هم مرور می کنیم.

1- ثابت قدم باشید.

این اولین قانون است چون لازمه ی قوانین دیگر نیز می باشد. قبل از اینکه روند مدیریتی شما موثر واقع شود باید ثابت قدم واستوار باشید. زمانیکه این قانون پدیدار می شود باید پیگیر آن باشید تا ادامه یابد.

2- بر چگونگی روابط تمرکز کنید.

 چگونگی روابط تیم باعث موفقیت تدریجی می شود.

3- هدف را کار گروهی قرار دهید.

اگر می خواهید تیم شما به طور گروهی کار کند مسئولیت مشترکی بر عهده آنها بگذارید. تعیین  هدف برای یک قسمت از شرکت یا شخص خاص ، موجب می شود اعضای تیم از هم جدا بمانند در حالیکه یک هدف متمرکز و مشترک باعث کار گروهی می شود.

4- پاداشی در نظر بگیرید و افراد سخت کوش را شناسایی کنید.

هنگامی که یکی از اعضای تیم شما کار به خصوصی انجام می دهد، پاداش کوچکی برایش در نظر بگیرید، این کار را مقابل دیگر اعضای گروه انجام دهید. چون این کار باعث تشویق و ایجاد انگیزه در دیگران می شود. اینجا به قانون اول باز می گردیم که در اینگونه پاداش ها ثابت قدم باشید..با آقای تبلیغات همراه باشید.

 

5- نمونه باشید.

به عنوان یک مدیر و راهبر باید از نظر اخلاقی نمونه باشید. هرچه دیرتر به این قانون عمل کنید تیم شما دیرتر هماهنگ می شود . اگر به سرعت عصبی شوید دیگران نمی توانند براحتی احساساتشان را به نمایش بگذارند سعی کنید بهترین کارمند باشید به خصوص در مقابل تیم

6- هیچ وقت از یک روش برای همه افراد استفاده نکنید.

تیم شما از گروهی از افراد تشکیل شده که تمایلات، ایده ها و نقاط قوت و ضعف منحصر به فرد خودشان را دارند. هیچ وقت از یک روند یکسان برای ایجاد انگیزه و تشویق همه آنها استفاده نکنید برای هر فردی مناسب شخصیتش روند درخوری را پیش بگیرید.

7- صریح باشید.

صراحت، نشان دهنده درستی و صداقت شما به عنوان مدیر است و باعث ایجاد اعتماد بین اعضای گروه می شود. اگر مدیری در مورد موضوعی دروغ بگوید و یا کل اطلاعات را در اختیار کارمندان قرار ندهد، مدیریت خود را به خطر انداخته است.

8- از همه ایده ها و نظرات استقبال کنید.

هرچه افراد بیشتری در مکالمات و فعالیت ها شرکت کنند، سازمان، بهتر و بیشتر پیشرفت می کند.

9- به افرادی که از کار لذت می برند کمک کنید.

می توانید محیط کار را لذت بخش تر کرده و به کارمندان خود کمک کنید که از کار خود لذت ببرند و بهترین خود را ارائه دهند.

10- سوالاتی بپرسید و همینطور پاسخگو باشید.

اگر فردی با روش مدیریتی شما موافق نیست، اجازه ندهید ساکت بماند،در مورد احساساتشان بپرسید. این گفتگو باعث می شود مشکل را راحت تر یافته و حل کنید.همچنین این رفتار موجب ایجاد همکاری و محیطی سالم می شود.

تهیه و جمع آوری واحد دیتای سمین 


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top