راهکارهایی جهت بهینه سازی محتوای وب سایت

راهکارهایی جهت بهینه سازی محتوای وب سایت


راهکارهایی جهت بهینه سازی محتوای وب سایت

حتماً با SEO آشنا هستید. در واقع SEO مهمترین نقش را در موفقیت بازاریابی محتوا بر عهده دارد اما روزهایی که در آن مرورگرها با نوشتن 2 کلمه، کل جمله را نمایش می دادند، تمام شده است.با آقای تبلیغات همراه باشید.

امروزه SEO مربوط به یافتن بهترین شکل تعادل، بین محتوای کاربر محور و محتوای مورد تائید موتورهای جستجوگر می باشد. ممکن است شما همچنان در حال یافتن راهی برای ایجاد این تعادل باشید؛ به همین خاطر در متن ذیل چندین راهکار برای کمک به شما ارائه می دهیم:

1- خود را جای کاربران قرار دهید:

اگر خود شما در حال جستجوی محصول یا خدماتی بودید، چه اطلاعات و مطالبی را جستجو می کردید؟ چه سوالاتی می پرسیدید؟ چه نکاتی برایتان حائز اهمیت بود؟

تحقیق، بررسی و درک نیازهای مخاطبان، به شما در یافتن استراتژی صحیح جهت ایجاد کلید واژه ها و تولید محتوا کمک می کند. بنابراین شما قادر به تولید بهترین محتوا برای مشتریان آتی خود و همچنین موتورهای جستجوگر خواهید بود.

2- کلید واژه

دورانی که استفاده از کلید واژه ها رایج شده بود،گذشت؛ امروزه کلید واژه ها هیچگونه تجربه جدیدی به کاربران اضافه نمی کنند اما از آنجایی که تعداد ربات ها افزایش یافته و پیشرفته تر شده اند به محض رعایت نکردن اصول کلیدواژه ها، مجازات خواهید شد.

3- تحت پوشش قرار دادن مبانی SEO

تمام موارد زیر از ضروری ترین قسمت های مبانی SEO هستند. محتوای هر کدام باید منحصربفرد بوده و کلید واژه های درستی برای آنها انتخاب شود.

عنوان SEO : عنوان صفحه نباید بیشتر از 160 حرف بوده و می بایست شامل کلید واژه ها و توضیحاتی باشد که کاربر را متقاعد به کلیک کردن روی صفحه شما کند.

H1: برچسب عنوان برای سرصفحه یا H1 مهمترین قسمت صفحه می باشد که اهمیت وب سایت را نشان می دهد. به همین دلیل باید برای سرصفحه تنها از یک عنوان استفاده شود.

برچسب عکس: توصیف عکس بسیار مهم می باشد. موتورهای جستجوگر تصاویر را مانند انسانها نمی بینند به همین علت، بهترین قسمت برای قرار دادن کلید واژه ها عکس ها هستند اما بر انجام این کار اصرار نورزید.

URL: هر چه URL کوتاهتر باشد، بهتر است. البته مطمئن شوید که URL کلید واژه ها را دربر بگیرد زیرا URL در نتایج جستجو نیز قابل مشاهده می باشد بنابراین ممکن است کاربران با مشاهده کلیدواژه ها بر روی صفحه شما کلیک کرده و وارد آن شوند.

کپی کلیدواژه ها :چندین کلید واژه درون متن را در بالای صفحه قرار داده و تا انتهای متن حداقل 2 الی 3 مرتبه آنها را تکرار کنید.

4- صداقت و صراحت

درصورتیکه کاربران را برای هدف مشخثی وارد محتوا و صفحه خود نمایید اما آنها پس از مطالعه ،اهداف خود را برآورده نشده بیابند، شما موجب ایجاد تجربه بدی برایشان خواهید شد! هر گونه کلید واژه ای که در قسمت های مختلف سایت شما قرار گرفته، باید به طور صریح و دقیق در متن به آن اشاره شده باشد، تا کاربران هنگام بازدید از سایت شما اطلاعات مورد نیاز خود رابه دست آورند.

5- تبادل لینک

تبادل لینک در صفحات دیگر برای دیده شدن محتوای شما ضروری است، زیرا نه تنها موجب گسترش ارتباطات می گردد بلکه افراد مختلف را به سمت وب سایت شما سوق داده و در نهایت موجب ایجاد ترافیک بیشتر برای وبسایت شما می شود.

6- ایجاد محتوای خوانا:

جای هیچگونه شکی نیست که عصر، عصر ارتباطات می باشد برای جلوگیری از خسته کننده شدن محتوا ، می بایست آنها را خوانا و جذاب کنید چند راه برای خوانا نمودن محتوا عبارتند از :

-         عدم استفاده از محتواهای طولانی

-         استفاده از علائم و شماره برای لیست محتوا

-         استفاده از 2 الی 3 عنوان سرصفحه برای جداسازی محتوا

-         Bold و Italic کردن کلمات و عبارات مهم جهت نمایش نکات مهم

 

7- روند محتوا

پیشروی طبق راهنمای بالا تنها جهت کمک به شماست و نباید برای شما مشکل ساز شود. تمامی این مراحل خود به خود پیش می روند. کلید واژه های متفاوت در متن ، محتوای خوانا و لینک هایی که افراد دیگر را به سایت شما هدایت می کند و ... همگی در طول ایجاد محتوا رخ می دهند. تنها موضوع مهم این است که وب سایت و محتوای شما بهترین اطلاعات را به کاربران ارائه دهد .همچنین بهینه سازی محتوا به شما کمک می کند که موتورهای جستجوگر، وبسایت شما را به خوانندگان پیشنهاد دهند.

جمع آوری و ترجمه واحد دیتای سمین 

 


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top