سیزده روش جادویی در افزایش سریع رنکینگ SEO


 

اکثر افراد بیشتر توجه خود را بر کلمات کلیدی متمرکز می کنند ولی با اینکه زمان زیادی را صرف استفاده بهینه از کلمات کلیدی نموده اند ، هنوز در رنکینگ SEO جایگاه مناسبی ندارند.با آقای تبلیغات همراه باشید.

الگو ریتم های مو تورهای جست و جو نه تنها به رتبه بندی ارتباط کلمات کلیدی صفحات می پردازند بلکه به ارزیابی اطلاعاتی همچون زمان صرف شده کاربران در بازدید ، ثبات رتبه بندی ، لینک های ورودی و خروجی و دیگر موارد نیز می پردازند.

ترغیب نمودن کاربران به بازدید از وب سایت و مطالعه ی محتواهای تان می تواند تأثیر مثبتی به رنکینگ وب سایت داشته باشد و شما می توانید با بهبود  تجربه ی کاربران از بازدید و همچنین افزایش کارایی وب سایت تان ، رتبه بندی SEOرا بهبود بخشید.

لازم به ذکر است که تشویق کاربران به کلیک نمودن لینک ورودی وب سایت تان تنها بخش کوچکی از آنچه که باید انجام شود است و اگر مایل به استفاده از روش های افزایش SEOمی باشید باید برای اصل رضایت کاربر اهمیت زیادی قائل شوید.

 

        کاربردی بودن وب سایت

 

موارد زیر تأثیر بسیاری بر کاربردی بودن سایت ها می گذارد.

 

 

1.    اثربخشی

 

آیا افرادی که از سایت شما بازدید می کنند به آنچه که در ذهن دارند دست می یابند؟ برای مثال اطلاعاتی که نیاز دارند را بدست می آورند ، کالایی که نیاز دارند را می توانند سفارش دهند ، می توانند از طریق وب سایت با شرکت و یا مجموعه تان تماس بگیرند؟

 

 

2.    کارایی

 

کارایی نیز همانند اثربخشی از اهمیت بالایی برخوردار است .آیا کاربرانی که به وب سایت شما مراجعه می کنند به سرعت آنچه که می خواهند را بدست آورند؟ دسترسی آسان به این معناست که سایت شما از کارایی بالایی برخوردار می باشد.

 

3.    استفاده آسان

 

آیا کاربران می توانند به سرعت نحوه ی کار با وب سایت تان را فرا گیرند و به راحتی آنچه که می خواهند را بدست آورند؟ هنگامی که کاربران نمی توانند به آسانی با وب سایت تان ارتباط برقرار کنند و اطلاعات را با دشواری بسیار بدست می آورند ، باعث می شود که دیگر به وب سایت تان مراجعه نکنند که همین امر اثر سویی بر رنک وب سایت تان می گذارد.

 

4.    به یاد سپاری آسان 

 

آیا کاربران قادر به پیدا نمودن آسان وب سایت شما به هنگام مراجعه مجدد می باشند و می توانند به راحتی وب سایت تان را در موتور های جست و جو بیابند؟ مراجعه های مجدد تأثیر بسیاری بر افزایش رنکینگ گوگل می گذارد چرا که هر کاربری که از وب سایت شما بازدید می کند ممکن است که به دلایل مختلفی آن را ترک کند و پس از چندی مجدّداً به آن مراجعه کند .

 

5.    پیشگیری از خطا

 

برخی از خطاها در وب سایت می توانند اثر سویی نه تنها بر رضایت کاربران بلکه رنکینگ SEO سایت تان داشته باشند برای مثال خطای A404 Page Not Found که نشان می دهد در لینک و یا آدرس سایتی مشکلی وجود دارد می تواند اثر منفی بسیاری بر رنکینگ وب سایت شما داشته باشد.

 

6.    اهمیت کاربردی بودن وب سایت در چیست

 

موتور های جست و جو سایت هایی را از لحاظ رنکینگ ارتقا می دهند که کاربران را راضی نگاه می دارند و همین امر نشان می دهد که از کارایی بالایی برخوردارند رنکینگ SEO زمانی افزایش می یابد که کاربران زمان طولانی تری را از وب سایت تان بازدید نمایند.

 

        استفاده از محتوای کاربردی ، با کیفیت و مرتبط با حرفه

 

با دو برابر کردن زمانی که کاربران وب سایت تان را بازدید می کنند می توانید رنک SEO را به شکل قابل توجهی افزایش دهید. از این رو ، زمانی که از محتوای با کیفیت و کاربردی بهره مند می شوید ، بازدید کنند گان زمان بیشتری را صرف مطالعه و بازدید می نمایند.

بر اساس تحقیقات انجام شده ، محتواهایی که شامل 2000تا 2500 کلمه می باشند بالاترین رتبه را برای سایت به ارمغان می آورند. البته این عمل کمی ریسکی فرض می شود چرا که بازدید کنند گان نیازمند محتوایی هستند که در کمترین زمان بیشترین اطلاعات  را کسب کنند. ولی لازم به ذکر است که محتواهای طولانی موجب که محتواهای طولانی موجب استفاده ی بیشتر از کلمات کلیدی و لینک های خروجی می گردد و همچنین موجب می شود که بازدید کنند گان زمان بیشتری را در سایت به مطالعه بپردازند.

 

        افزایش سرعت باز شدن صفحه

 

مو تورهای جست و جویی همانند Bing و Google ، معیار سرعت باز شدن صفحات را در الگوریتم رتبه بندی لحاظ می کنند. از سویی اگر کاربران مجبور به صرف زیاد زمان و معطل شدن شوند به سرعت صفحه ی شما را ترک می کنند و هرچه صفحات کمتری در سایت تان باز شوند، رنک SEO کاهش می یابد.

روش های بسیاری برای افزایش سرعت باز شدن صفحات وجود دارد برای مثال می بایست  از اینکه کد درستی را انتخاب کرده اید اطمینان حاصل کنید و از تصاویری که سایز مناسب دارند استفاده نمایید.

بر اساس مطالعات انجام شده ، تصاویری که دارای کیفیت بالا می باشند می توانند باعث افزایش سرعت باز شدن صفحات شوند. علاوه بر این ، استفاده ی صحیح از تصاویر می تواند تأثیر مثبتی به جذب بازدیدکنندگان بگذارد.

 

        بهینه سازی تصاویر

 

علاوه بر فرمت و سایز تصاویر ، چندین روش دیگر جهت بهینه سازی تصاویر و در نهایت افزایش رتبه بندی SEO وجود دارد. شما می توانید با استفاده از کلمات کلیدی مناسب در نام ، تگ، توضیح و متن تصویر، مخاطبان بیشتری را جذب کنید.

 

        تگ های عناوین

 

هیچ کاربری خواستار مواجه شدن با متن طولانی نیست . از این رو، فرمت دهی صحیح محتوا باعث کسب رضایت بازدیدکنندگان وب سایت و همچنین موجب می شود که خوانندگان زمان بیشتری را صرف مطالعه محتوا نمایند و پس از مدتی مجددا به وب سایت شما بازگردند. از این رو انتخاب و فرمت دهی صحیح تگ های عناوین از اهمیت بالایی برخوردار است . همچنین ارتباط بین عناوین و کلمات کلیدی یکی از مهمترین عوامل موثر بر افزایش SEO می باشد.

 

        لینک های خروجی

 

جهت ارائه محتوای با کیفیت و کاربردی تر ، می بایست که به دیگر سایت هایی که اطلاعات بیشتری را در اختیار خوانندگان قرار می دهند را نیز ذکر کرده و لینک های خروجی از آنها را لحاظ کنید.

به بیان دیگر ، ارائه لینک های خروجی نه تنها باعث افزایش ارتباط میان محتوا ها می شود بلکه به مو تورهای جست و جو این اطمینان را می بخشد که وب سایت شما از اعتبار بالایی برخوردار است و اطلاعات بی نقصی را در اختیار همگان قرار می دهد. با این حال باید این نکته را در ذهن داشته باشد که استفاده ی بیش از حد از لینک های خروجی موجب حواس پرتی و پیچیده به نظر رسیدن محتوا می گردد.

 

 

        استفاده از رسانه های مختلف

 

تصاویر، ویدئو ها، اسلایدشوها و حتی فایل های صوتی باعث افزایش رضایت کاربران می گردد و امکان آن را به شما می دهد که اطلاعات را به شکل های گوناگون ارائه نمائید و رضایت رنج وسیعی از کاربران را جذب کنید. علاوه بر این بهره مندی از رسانه های گوناگون موجب معتبر سازی محتواهای ارائه شده توسط وب سایت تان می شود. اظهار گشته است که استفاده از ویدئو 4.8 درصد ترافیک وب سایت را افزایش دهد. علاوه بر این ویدئو ها موجب می شوند که کاربران دوره زمانی بیشتری را در وب سایت بگذرانند.

 

 

 

        خودداری از ارائه لینک های نقض شده

 

هیچ کاربری از دیدن پیام هشدار 404 احساس رضایت نمی کند . موتورهای جست و جو نه تنها لینک های ناقص را شناسایی می کنند بلکه آنها را به عنوان نکته ی منفی در سایت تان می شمارند که در نهایت باعث کاهش رتبه SEO می شود .

لازم به ذکر است که دارندگان وب سایت ها می توانند با بهره مندی از ابزارها و اپلیکیشن های گوناگون ،لینک های ناقص را شناسایی نمایند عبارتند از :

        Screaming For SEO Spider

        Google Webmaster Tool

        W3C link checker

 

        خوانایی

 

 

حتی اگر کاربرانی که به وب سایت تان مراجعه می کنند از سطح تحصیلی بسیار بالایی نیز برخوردار باشند خواستار مواجه شدن با متنی که همانند یک پایان نامه دکتری پیچیده است نمی باشند از این رو می بایست که به گونه ای محتواها را انتخاب نمائید که کاربران را به مطالعه تشویق کند چرا که برخی از بازدید کنندگان پس از مواجه شدن با متن های بسیار دشوار به سرعت صفحه را ترک می کنند. حال شما می توانید با استفاده از چند ابزار از خوانایی متون خود اطمینان حاصل نمائید و محتواهایی را ارائه کنید که کاربران بیشتری را جذب کنند.

 

        Readability-Score.com

        The Readability Test tool

        Readability statistics in MS Word

 

ابزار های مذکور فوق می توانند میزان خوانایی متون را بررسی کنند.

 

        طرح و فرمت دهی

 

فرمت و طرح بندی مناسب که با سلایق کاربران همگون است باعث افزایش رضایت کاربران و سهولت بخشی به محتواها می شود چرا که کاربران می توانند راحت تر متون را خوانده و از آن لذت ببرند که در نهایت موجب می شود که زمان بیشتری را صرف بازدید از سایت نمایند.

فرمت دهی تأثیر بسیار ویژه ای بر سهولت بخشی به محتوا می گذارد و همین امر بازدیدکنندگان را به مطالعه ترغیب می کند.

 

-         از فونت و سایز فونتی استفاده نمایید که در خواندن راحت باشد

-         از فونت های بولد و رنگی بهره مند شوید چرا که نشانگر ارائه اطلاعات مهم است

-         پاراگراف ها می بایست کوتاه باشند و بین پاراگراف ها می بایست که فاصله ی مناسب رعایت گشته باشد.

-         از لیست های بولت دار استفاده نمایید.

-         از روش های مناسب در منوهای drop-down استفاده کنید.

-         محتواها را به بخش های مختلفی که هرکدام عنوان خاص خود را دارد تقسیم نمایید.

 

 

        ارائه صفحه تماس با ما

 

بر اساس ارائه شده توسط شرکت گوگل ، وب سایت هایی که اطلاعات بیشتری را در صفحه ی تماس با ما ارائه می کنند، قابل اعتماد خوانده می شوند و همین امر موجب افزایش رنکینگ می گردد. به عبارت دیگر ، طراحی صفحه ای ویژه در خصوص تماس و همچنین ارائه اطلاعاتی دقیق باعث جذب ترافیک شده و همچنین فرصت های تجاری جدیدی را با خود به همراه می آورد.

 

 

        معماری و جهت یابی وب سایت

 

هنگامی که کاربران نمی توانند به راحتی آن اطلاعاتی که می خواهند را بدست آورند صفحه را ترک می کنند که باعث کاهش ترافیک می شود.

سایتی که به شکل صحیحی معماری شده و تمام جهت یابی ها دقیق و مشخص است بازدیدکنندگان را ترغیب به صرف زمان بیشتر در وب سایت می نماید و همچنین آنها با کسب اطلاعات خشنود می شوند که در نهایت رنکینگ SEO افزایش پیدا می کند.

 

 

        بهینه سازی وب سایت و همگون سازی آن جهت استفاده در تلفن های همراه از سال 2015 ، شرکت گوگل وب سایت هایی که جهت استفاده در تلفن های همراه طراحی نشده اند را منسوخ می کند. از آنجایی که اکثر کاربران با بهره مندی از تلفن های همراهشان به جست و جوی مطالب می پردازند باید تمام وب سایت ها به نحوی طراحی شوند که به هنگام باز شدن در تمام دستگاه ها با مشکل مواجه شوند. این مسئله برای بازاریابان B2B نیز بسیار پر اهمیت شناخته می شود چرا که تحقیقات نشان داده است که حدود 77 درصد مدیران از تلفن های همراهشان جهت سرچ مطالب استفاده می کنند. علاوه بر این ، شرکت هایی همچون YELP که به عنوان دایرکتوری های جست و جویی که مصرف کنند گان را با تجارت ها ارتباط می دهد اظهار داشته است که 55 درصد کل جست و جو ها از دستگاه های تلفن همراه بوده است . از این رو اگر مدتی است که رنک وب سایت تان کاهش پیدا کرده است حال زمان آن است که از نظر همگون سازی در تلفن های همراه وب سایت تان را مورد بررسی قرار دهید. این مسئله کاملاً اثبات شده می باشد که تعداد کار برانی که از تلفن های همراه جهت جست و جوی مطالب استفاده می کنند بیشتر از افرادی است که از کامپیوتر های دسک تاپ بهره مند می شوند.


 

        به اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی

 

ذکر رسانه های اجتماعی همچون Facebook ، Twitter ، Pinterest و دیگر بستر ها می تواند باعث افزایش رنکینگ تان گردد.

با تعبیه منوهایی جهت اتصال به رسانه های اجتماعی دیگر برندتان می توانید مخاطبان بیشتری را جذب نمایید.

به اشتراک گذاری پروفایل های رسانه های اجتماعی موجب افزایش خرید می گردد. حدود 4 نفر از هر 10 کاربر در فیس بوک اظهار دارند که از طریق لینک های ورودی، اشتراک گذاری و یا مراجعه به نظرهای اعلام شده تصمیم به خرید گرفته اند در حالی که 43 درصد از کاربران رسانه های اجتماعی پس از به اشتراک گذاری و مراجعه به لینک های pinterest ، facebook یا twitter تصمیم به خریداری محصولی گرفته اند

در طی تحقیقات انجام شده ، شرکت pest control توانسته 15 درصد ترافیک وب سایت اش را در     دو هفته تنها با راه اندازی کمپین اشتراک گذاری محتوا در رسانه هاس اجتماعی افزایش دهد.

در نهایت با توجه به نکات ارائه شده می توانید SEO سایت خود را افزایش دهید.

تهیه و ترجمه واحد دیتای گروه سمین 

 

 

 

 


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top