تبلیغات کلیکی ppc

تبلیغات کلیکی ppc


تبلیغات کلیکی ppc

PPC یا تبلیغات کلیکی بسیار ساده می باشند موتورهای جستجویی مانند Google و Bing به اشخاص و شرکت ها اجازه می دهند به طور رایگان در فهرست نتایج جستجو قرار گرفته سپس هر بار که کاربران روی فهرست اسپاسنر شده کلیک نمایند می بایست به موتور جستجو مورد نظر هزینه ای پرداخت کنند.

با آقای تبلیغات همراه باشید.

تبلیغات مورد نظر در مزایده فروخته می شوند و شما می توانید جهت هر کلیک روی تبلیغ قیمتی پیشنهاد دهید. بهترین پیشنهاد خود را ارائه دهید و این شانس را خواهید داشت که در فهرست اسپانسر شده رتبه اول را بدست آورید.

البته کیفیت امتیاز شما نیز بر روی رتبه بندی تاثیر بسزایی خواهد داشت. اگر شخصی به فهرست PPC شما کلیک نماید، پیشنهاد شما شارژ می شود بنابراین در صورتی که جهت هر کلیک 15 دلار پیشنهاد داده باشید، و این بیشترین پیشنهاد باشد، در ردیف اول نمایش داده می شوید و اگر 100 نفر بر فهرست PPC شما کلیک کنند موتور جستجو یا خدمات PPC شما را 1500 دلار شارژ می کند. بنابراین PPC مدلی از بازاریابی اینترنتی می باشد که تبلیغ کنندگان هر مرتبه که روی تبلیغاتشان کلیک می شود، هزینه ای می پردازند. در اصل این تبلیغات به جای کسب درآمد از بازدیدها ، بیشتر راهی جهت خرید بازدید برای سایت می باشد.که تبلیغات موتورهای جستجو یکی از مشهورترین روش های تبلیغات کلیکی یا PPC هستند و به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد که جهت تعیین محل تبلیغ خود به مزایده بپردازند.

 

جهت موفقیت کمپین تبلیغات کلیکی خود این موارد را در نظر داشته باشید :

        هماهنگی کلید واژه ها: استفاده از فهرست کلید واژه ها و مطالب مرتبط در PPC

        کیفیت صفحه: ایجاد صفحه ای بهینه سازی شده با مطالب مرتبط، متقاعد کننده و دعوت به اقدامی واضح

        کیفیت امتیاز: این مورد براساس کیفیت و هماهنگی کلید واژه ها کیفیت صفحه ای که بازدیدکنندگان را به خریدار تبدیل می کند و کمپین PPC مشخص می شود.

 

 

 

جستجوی کلید واژه های PPC

ممکن است زمان زیادی صرف جستجوی کلید واژه های PPC شود اما اینکار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا کمپین PPC شما بر پایه کلیدواژه ها ساخته شده است و موفق ترین تبلیغ کنندگان در Adwords دائماً در حال گسترش فهرست کلید واژه های خود می باشند اگر به کلید واژه ها توجه نکنید ممکن است ترافیک زیادی را که می توانست از طریق این کلید واژه ها حاصل شود ، از دست بدهید.

 

فهرست کلید واژه های موثر PPC باید ویژگی های زیر را داشته باشد.

        هماهنگی: قطعاً دوست ندارید برای ترافیک وب سایتی هزینه نمایید که هیچ ارتباطی با کسب و کارتان ندارد بلکه به دنبال کلید واژه هایی هستید که موجب افزایش PPC و سوددهی شما گردد.

بدان معنا که کلید واژه های پیشنهادی می بایست با آنچه می فروشید هماهنگ باشند.

        جامعیت: کلید واژه های شما نه تنها باید پرکاربردترین کلمات باشند بلکه می بایست کامل و جامع باشند زیرا بدین ترتیب کلید واژه هایتان خاص تر و شخصی تر می گردند.

        قابل توسعه: PPC می بایست قابل توسعه و گسترش باشد همچنین باید محیطی ایجاد نمایید که کلید واژه ها همواره قابل توسعه باشند.

 

مدیریت کپین PPC:

هنگامی که کمپین جدیدی ایجاد می نمایید باید به مدیریت آن بپردازید تا تاثیرگذاری خود را از دست ندهد. قطعاً فعالیت مداوم یکی از بهترین راهکارهای موفقیت می باشد شما می بایست به طور منظم عملکرد کمپین خود را تحلیل کرده و با استفاده از راهکارهای زیر به بهینه سازی آن بپردازید:

        افزودن کلید واژه های PPC: با افزودن کلید واژه هایی که مرتبط با کسب و کارتان می باشد، دستیابی های کمپین PPC خود را گسترش دهید.

        افزودن کلید واژه های قرینه: افزودن کلمات غیر قابل تغییر به عنوان کلید واژه های قرینه جهت گسترش هماهنگی کمپین و کاهش زمان تلف شده

        جداسازی گروه های تبلیغاتی: گروه های تبلیغاتی خود را به گروه های کوچکتر و مرتبط تر جداسازی کرده که به شما در ایجاد متن تبلیغاتی بهتر کمک می کند.

        بازدید کلید واژه های پرهزینه PPC: کلید واژه های گران قیمت و کم کاربردی که حذف کردن آنها ضروری می باشد را بازبینی نمایید.

 

مزایای تبلیغات PPC

        آسان بوده و به راحتی موجب ایجاد ترافیک می شود: هنگامی که تبلیغات راه اندازی شوند کمپین PPC به سرعت شروع به ایجاد ترافیک برای وب سایت مورد نظر می نماید که موجب اشتیاق شما می گردد به خصوص اگر خواستار نتایج  سریع باشید.

نتایج کمپین PPC به راحتی قابل سنجش می باشد: برخلاف SEO نتایج کمپین

        PPC قابل محاسبه می باشد اکثر شبکه های PPC معیارهایی دارند که به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد تغییرات و سود خود را محاسبه نمایند.

این معیارها ایجاد شده اند تا تعداد بازدیدهایی که تبلیغ مورد نظر را دیده اند و تعداد کلیک ها را نشان دهند.

        PPC به شما اجازه کنترل کامل همه چیز را می دهد: در کمپین PPC شما تصمیم می گیرید که تبلیغات تان چه روندی را پیش بگیرد، کجا منتشر گردد و به چه مخاطبانی ارائه شود حتی می توانید انتخاب کنید که از چه کلید واژه هایی استفاده شود. به همین دلیل قادر خواهید بود  ترافیک های غیر ضروری را فیلتر کرده و به بازار مورد نظر خود به طور محلی یا بین المللی دست یابید.

        تبلیغات PPC به راحتی قابل تنظیم می باشند کمپین های PPC جهت اعمال آخرین تغییرات و نیازها به راحتی قابل تغییر می باشد در حالی که در تکنیک های بازاریابی موتورهای جستجو دیگر، اعمال تغییرات و تنظیمات جدید هفته ها و ماه ها به طول می انجامد.

 

 


معایب تبلیغات PPC

        در صورت عدم مدیریت مناسب کمپین هزینه زیادی صرف PPC می گردد قبلاً اشاره کردیم به این دلیل PPC مورد استقبال قرار گرفت که نیازمند هزینه کمی بود اما اگر با دقت عمل نکنید بودجه خود را از دست خواهید داد.

یکی از راه هایی که ممکن است هزینه زیادی صرف کمپین PPC گردد هنگامی است که رقبا شروع به پیشنهاد دادن برای کلید واژه ها می کنند.

در این هنگام هدف شما دستیابی به بهترین مکان فهرست تبلیغات می باشد اما نباید بیش از حد برای این قسمت هزینه نمایید. بجای رقابت، بر کلید واژه های مشخصی تمرکز نمایید که هزینه کمتری صرف آنها شده اما ارتباط بیشتری با بازار مورد نظرتان داشته باشند با اعمال این نکات می توانید بودجه خود را حفظ نمایید.

        ممکن است PPC موجب ایجاد ترافیک مخرب شود گاهی رقبا جهت از بین بردن آخرین هزینه ها بر روی تبلیغات شما کلیک می نماید این حجم کلیک ها ممکن است خوب به نظر برسد اما برای اهداف و جنبه های مالی مناسب نیست. به یاد داشته باشید که موتورهای جستجو و وبسایت ها به این فکر نمی کنند که کلیک ها به نفع شماست یا خیر! به محض اینکه روی تبلیغ شما کلیک شود صفحه شما شارژ می گردد به همین علت است که می بایست کمپین PPC خود را به طور منظم مدیریت نمایید.

        کمپین های PPC همیشه موفقیت آمیز نیستند: برپایی کمپین PPC الزاماً موجب افزایش فروش نمی شود نباید انتظار داشت پس از ارائه تبلیغات ترافیک و پول زیادی ایجاد شود. کمپین PPC تنها با مدیریت درست و مناسب به شما در رسیدن به اهداف مورد نظر تان در بازار کمک می کند.

 

 

چگونه بهترین تبلیغ PPC را داشته باشیم:

        تمرکز بر روی این موضوع که چرا خواستار استفاده از تبلیغات کلیکی هستید

        تعیین بودجه ای مشخص و استفاده از آن

        استفاده از کلید واژه های مشخص

        استفاده از پیام های تبلیغاتی واضح و شفاف

        آمادگی جهت اعمال تغییرات جدید

        همکاری با متخصصان درست و مربوطه

منابع:

 http://www.wordstream.com

https://www.portent.com

 

تهیه و ترجمه واحد دیتای هلدینگ بین المللی سمین
ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top