مدیریت اثر بخش تجارت و نکات اثربخش کسب موفقیت برای کارآفرینان


مدیریت اثر بخش تجارت

 

مدیریت اثر بخش ، اصلی ترین عامل در رشد تجاری و اقتصادی یک شرکت است. علاوه بر این، بررسی محیط بازار ، ایجاد فرصت های شغلی و کسب سود تأثیر مثبتی بر کسب موفقیت در امورمدیریتی دارد و همچنین موجب رشد اقتصادی و مالی در تجارت نیز می گردند. می توان اظهار داشت که علی رغم اهمیت بالای مدیریت تجارت، تجار به خوبی به اجرای امور مدیریتی نمی پردازند زیرا که بیشتر به نتایج کار و معاملات اهمیت می دهند ، در صورتی که آنچه که حائز اهمیت است پروسه ی انجام امور تجاری است و نه نتایج آن .با آقای تبلیغات همراه باشید.


در قرن بیستم ، اکثر مدیران بر کاهش هزینه ها و همچنین افزایش سود نهایی تأکید داشتند . ولی امروزه ، مدیریت تجاری در شرکت های بزرگ ، نیازمند برنامه ریزی در بکارگیری مهارت هاست . برنامه ریزی جهت توسعه ی کارخانه ها الزامی است ولی برخی از شرکت های نوپا این مسئله مهم را جدی نمی شمارند چرا که تعداد کارمندان اندک مشغول در این شرکت ها مشکلی را در تقسیم وظایف و تصمیم گیری های مهم ایجاد نمی کند.

در سازمان سنتی تجارت ، مجموعه ای از قوانین ثابت و سخت وضع شدند ولی بعد ها این قوانین کمی دستخوش تغییر گشتند و در حال حاضر مدل مدیریت کار آفرینی سمت و سوی اجتماع را به خود گرفته است و صاحبان تجارت باید به افزایش عملکردهای سازمانی بپردازند.

تغییر دیگر آن است که در فضای تجاری امروز شرکت ها بیشتر با آژانس های دولتی سروکار دارند و همچنین مدل کار آفرینی به گونه ای مبدل گشته است که تجار باید به کسب رتبه های بالا در رفتار اخلاقی و تجاری شرکت هااهمیت بدهند.

ارتباطات اثر بخش نقش مهمی را در مدیریت و پیش برد تجارت های موفق ایفا می کند به شکلی که ارتباطات موجب تغییر آشکارانه و افزایش اثربخشی عملکرد سازمان ها می گردد. از این رو چک لیست ذیل می تواند تجار را در امر بررسی پیشنهادات کارکنان یاری کند و موجب افزایش ارتباطات میان مدیران و کارکنان شود.

 • غیر واقعی بودن
 • افراد دیگری که آن پروژه را انجام داده اند
 • جزو مشکلات محسوب  نمی گردد
 • کارایی ندارد
 • زمان کافی وجود ندارد
 • قبلاً امتحان شده ولی کارایی نداشته
 • بودجه ی کافی موجود نیست
 • غیرممکن است
 • مورد توجه روسا قرار نگرفته
 • قوانین شرکت را نقض می کند


موارد ذکر شده باید با دقت بررسی شوند ، چرا که به دلیل سرعت بالای تغییرات موجود در بازار موجب نگرانی می گردد و مدیران می بایست که تمام مسائل را تحت نظر قرار داده و با اطمینان خاطر کامل به پیشنهادات کارکنان پاسخ دهند.

علاوه بر این ، مدیریت سازمان ها و همچنین شرکت ها بدون بهره مندی از برنامه ریزی های زمانی ممکن نیست زیرا تجارت مدرن می تواند موجب بروز استرس و تقاضاهای غی عادی افراد گردد. ساختار مدیریتی کارآمد می تواند باعث کاهش استرس شود و همچنین موجب افزایش و رشد خلاقیت افراد در موضوعات تجاری گردد .

می توان اظهار داشت که هر سازمانی بر اساس ویژگی های ذاتی تعیین وظایف کارکنان و مسئولیت هایشان شناخه می شود. از آنجایی که در سازمان های مختلف نگرش متفاوتی نسبت به تعیین این موارد می باشند ، مدیران قطعاً می بایست که توانایی لازم در انجام صحیح این امور را داشته باشند.

نقش اساسی و مهم دیگر در زمینه ی تجارت موفق وابسته به کنترل مناقشات است. از سوی دیگر ، این امر بدیهی که مناقشات از امور تجاری و سازمانی تفکیک پذیر نیستند . در تمامی سازمان ها، قوانینی جهت خودداری از بروز مناقشات پایه ریزی شده اند ولی بررسی و کنترل این قوانین جزو مسئولیت های مدیران محسوب می گردد.

 

موضوعات ساختاری


 سازمان

اثر بخشی فرم سازمانی خاص وابسته به انواع رخدادی داخلی و خارجی می باشد .

برای مثال :

 • رقیبان
 • تکنولوژی
 • محیط تحت نظارت
 • ویژگی مشتریان
 • ویژگی های عرضه کنند گان
 • موقعیت اقتصادی 
 • کارکنان اصلی و تأثیرگذار
 • رشد
 • استراتژی

 

ساختار

می توان اظهار کرد که لازمه ی دستیابی که وضعیت تجاری موفق در خلاصه برداری و نه اجرای خلاصه گشته است.

به عبارت دیگر ، چک لیست ذیل می تواند میزان اطمینان مدیران از ساختار مدیریتی یک شرکت را بررسی و اندازه گیری کند .

 • درکی صحیح از بازار و مشتریان اصلی
 • استفاده و به اشتراک گذاری اهداف اصلی
 • شناسایی نحوه ی عملکرد
 • تیم تجاری کارآمد
 • اندازه گیری نتایج با توجه به استاندارد های صنعت


نکات اثربخش کسب موفقیت برای کارآفرینانکارآفرین بودن به این معناست که حرفه ای را برای اولین بار شروع کنید و می توان اظهار داشت که هیچ راهنمایی شغلی و مشاوره ای گامهای آتی حرفه ای کارآفرینان را سهولت نمی بخشد.

از این رو، نکات مهم ذیل به کارآفرینان کمک می کند تا موفقیت بیشتری را کسب کنند.


1. دید وسیعی داشته باشید.

این نکته به قدری مهم است که به عنوان اولین نکته معرفی می شود چرا که دیدی وسیع در کار آفرینی، موجب پیشرفتتان می گردد. زمانی که مشکلات بسیاری دارید، برخورداری از دیدی وسیع می تواند موجب بازگشت شما به صحنه پیروزی شود . تصوراتتان و هدفی که در ذهن می پرورانید موجب هدف دهی به مسیر حرفه تان می گردد و می توانید به هنگام برخورد با مشکلات و دوراهی ها، مسیر درست را انتخاب کنید.


2. ثابت قدم باشید.

از طریق انرژی حاصل از ثبات قدمتان، دید خود را محکمتر نمائید. ثبات قدم در اهداف باعث توسعه دید و کسب موفقیت می شود. در برخی از شرایط، کارآفرینان با چالش های طاقت فرسا برخورد می کنند که می بایست با ثبات قدمشان به مسیر خود ادامه دهند و تمام مشکلات را به جان بخرند. زمانی که افراد به خود جرات ادامه مسیر را می دهند و با ثبات قدم و قدرت نهفته شان پای پس نمی کشند، در نهایت به هدف مورد نظرشان دست پیدا می کنند و به پیروزی می رسند.


3. تهیه ی برنامه الزامی است.

برنامه ای را تهیه کنید ولی انعطاف پذیری را در آن حفظ نمایید. کارآفرینان نیازمند برنامه ای دقیق هر چند کوتاه و چند صفحه ای می باشند. برنامه تجاری به همراه چکیده بازاریابی عامل بسیار مهمی در کسب موفقیت کارآفرینان در نظر گرفته می شود. برنامه به افراد کمک می کند تا بتوانند موانع مسیر را شناسایی کنند و در جهت حذف آن بکوشند. از این رو، هدف و نتیجه پیروزمندانه مورد نظرتان را شناسایی کنید و برنامه خود را به مراحل کوچکتر دسته بندی نمایید علاوه بر این، می توان اظهار داشت که عمل به برنامه ای کاملاً ثابت موجب ایجاد مشکل می شود و با افزایش دادن انعطاف پذیری آن می توان شرایط را بهتر کنترل کرد.


4. توجه به مهارتهایتان را فراموش نکنید.

اگر در انجام کاری مهارت دارید از آن استفاده کنید تا بهترین بهره را کسب کنیدو سعی کنید که حرفه تان را هم راستا با آن پیش ببرید. به علاوه، اگر از انجام کاری عاجز هستید می توانید قراردادی را تنظیم کرده و از افرادی که صلاحیت انجام آن را دارند یاری بگیرید و زمان خود را صرف افزایش مهارت ها کنید.


5.  بیش از حد خود را خسته نکنید.

سلامتی مهمترین عاملی است که تاثیر بسیاری بر زندگی و حرفه افراد می گذارد. هنگامی که خود را بیش از حد خسته می کنید بدن دیگر توانایی انجام کارهای ضروری و بی نقص را ندارد چرا که سلامتی به کیفیت حرفه شما اهمیتی نمی دهد و زمانی که از حد می گذرد بدن کشش انجام امور را ندارد. از این رو، سعی کنید تغذیه ای سالم، خوابی خوب و همچنین لحظاتی سرشار از شادی را داشته باشید تا راحت تر روند کسب موفقیت را بگذرانید.

 

منبع : https://www.entrepreneur.com/

جمع آوری و ترجمه : واحد دیتای هلدینگ بین المللی سمین 

 

 

 

 
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top