HEO  چیست؟

HEO چیست؟

HEO  حلقه گمشده فضای مجازی


  HEO

 

حلقه گمشده فضای مجازی 


HEO علم تازه ای در طراحی سایت می باشد که با مشاوره گرفتن از علم  روانشناسی وارد مبحث  بهینه سازی طراحی سایت شده است. امروزه متخصصان کامپیوتر با بهره گرفتن از دانش روانشناسان و کارشناسان علم طراحی شیوه  هایی را برای جذب مخاطبان به وب سایت خود یافته اند و در اینجاست که مفهومی به نام HEO یا همان "بهینه سازی تجزبه کاربری" شکل میگیرد.

 با آقای تبلیغات همراه باشید.

 HEO  به معنای  ( تجزیه بهینه سازی چیدمان سایت)  مخفف کلمات Human Experience Optimization می باشد و این عنوان برای طراحان سایت به کار برده می شود.

  

تفاوت Heo  و Seo

در مبحث سئو به محتوای سایت وارتباط و بهینه سازی مطالب آن می پردازیم این در حالی است که در هئو به علم طراحی سایت ورعایت نکات ظاهری آن پرداخته میشود و در واقع تنها عاملی است که سبب جذب کاربران به غالب گرافیکی سایت ما می باشد اما باید این نکته را در نظر بگیریم که  Heo در کنار رعایت موارد Seo است که معنا و مفهوم پیدا میکند تا هم طراحی سایت و هم محتوای آن برای مخاطبان جذاب باشد .

 

بازدید کنندگان وب سایت شما نمی خواهند کلمات کلیدی که در سراسر صفحه شما پر شده است را ببینید اگر آن ها توسط واژه های جستجویی که استفاده کرده اند به صفحه شما آمده اند پس شما به هدف خود رسیده اید.

 

کارشناسان جستجوگرها حداقل کلمات در هر صفحه را 150 کلمه پیشنهاد می کنند! یعنی اگر بتوانید با 150 کلمه منظور خود را برسانید خیلی خوب می شود از خود بپرسید آیا استفاده از کلمات اضافی خدمات یا محصول شما را جذاب تر می کند اگر این طور بود پس کلمات اضافی را استفاده کنید.

 

*در مبحث HEO به تمامی نکات گرافیکی سایت از قبیل رنگ ها، فونت ها، چیدمان صفحه و ... پرداخته می شود، به طوری که نمایش سایت برای بازدیدکنندکان خسته کننده نباشد و دچار سردرگمی نشوند. در نهایت رعایت این نکات سبب می شود تا بازدید از سایت، بازدهی بیشتری داشته باشند.

 

در ادامه به بیان برخی از این نکات می پردازم:

 

  •   انتخاب هدر و بند ابتدایی:

 هدر سایت شما نباید قسمت زیادی از فضای سایت شما را اشغال کند. بهترین اندازه ای که برای هر سایت در نظر گرفته شده است. 7/1 نمای اولیه سایت است.

 اما پر اهمیت ترین چیز در طراحی هدر سایت محتوای خود هدر می باشد که باید مطالبی باشد که قصد داریم کاربران به آن بیشترین توجه را داشته باشند.

 

  •      نحوه چیدمان و صفحه آرایی:

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته شیوه دنبال کردن چشم انسان برای متون فارسی ( از راست به چپ) در یک صفحه به شکل برعکس حرف انگلیسی "Fمی باشد این در حالی است که در زبان انگلیسی و زبان هایی که از سمت چپ به راست می باشند به شکل F است پس نتیجه میگیریم که سایت ما باید طوری طراحی شود که محتوای متنی سایتمان در سمت راست باشد، و در حاشیه سمت چپ می تواند محلی برای تصاویر،جدول ها،بنر ها و ... باشد.

 

  •      فونت و رنگی که برای متون سایت مورد استفاده قرار می گیرد:

انتخاب فونت و رنگ مناسب نیز در جذب بازدید کنندگان سایت بسیار موثر است. انتخاب نوع فونت و رنگ متون باید طوری باشد که بازدید کننده احساس خستگی چشم نکند و برای خواندن آن با مشکل مواجه نشود.

 

  • نحوه آدرس دهی پیوندهای سایت:

شیوه آدرس دهی پیوندهای سایت از نکاتی می باشد که هم در سئو و هم در HEO بسیار حائز اهمیت می باشد.

این که در مطالب ما تاریخ آن از اهمیت بیشتری برخوردار باشد (مانند محتوای خبری)، یا خود محتوا ،آدرس دهی های متفاوتی را در بر می گیرد.

مثلاً در محتواهای خبری برای جذب مخاطبان گذاشتن تاریخ کارایی بیشتری دارد و در HEO شما نیزتاثیر گذارتر می باشد.

 

  •     درج تیتر خلاصه مطلب یا خبر:

بهتر است در پایان هر مطلب یا خبری که در سایت میگذاریم تیتر کوچکی از خلاصه آن مطلب همراه با یک عکس کوچک باشد این امر سبب میشود تا مخاطب شما دچار سر در گمی نشود وسایت شما ظاهر بهتری داشته باشد.

 

در نهایت امیدوارم این مقاله در بهینه سازی سایت شما موثر واقع شود.

Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top